<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


23.04.2009 - Mechanik kształci już od 70 lat
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Andrzejki u seniorów
29-11-2010

Młodsi dębiczanie mogą pozazdrościć swoim rodzicom i dziadkom udanej imprezy andrzejkowej. Agnieszka Mastaj i Małgorzata Pietrucha, pracownice Domu Seniora Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy razem ze swoimi podopiecznymi przygotowały udaną zabawę. Impreza została zorganizowana w klubie Casablanka, którego właściciel był tak uprzejmy, iż udostępnił 80 seniorom lokal za darmo.

więcej...


Wspomnienia syberyjskie
23-11-2010

Interesujące spotkanie odbyło się w Filii nr 1 (Dom Seniora przy ulicy Rzeszowskiej) Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Jego bohaterem był Zygmunt Batorski, tematem: jego wspomnienia z zesłania na Syberii.

więcej...


Kryształ dla MOPS w „Przetargach Publicznych”
18-11-2010

Informowaliśmy już o bardzo prestiżowej nagrodzie „Kryształowego Przetargu Publicznego”, jaki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy otrzymał za postępowania przetargowe w zakresie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych. Statuetka została wręczona w czasie V Forum Przetargów Publicznych w obecności wielu znaczących w polskiej polityce, gospodarce i działalności społecznej osób.

więcej...


Będą zatrudniać przy remoncie linii kolejowej
18-11-2010

Nawet 50 osób znajdzie pracę stałą, a 200 sezonową w Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie, które w najbliższych latach będzie rozwijać działalność w Dębicy. Majątek przedsiębiorstwa powiększy się wkrótce o 9,6 ha wraz z budynkami, które przekaże, jako aport PKP S.A.

więcej...


Pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych podczas powodzi
16-11-2010

Kilkudziesięciu dębickich przedsiębiorców, których firmy ucierpiały podczas tegorocznej powodzi podpisała 10 listopada br. w Urzędzie Miejskim umowy o pożyczki na ich odbudowę.

więcej...


Karnety dla podopiecznych
16-11-2010

Z okazji otwarcie kompleksu basenów po rozbudowie, Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy, ufundował darmowe karnety dla podopiecznych Domu Seniora, młodzieżowych świetlic środowiskowych oraz Domu Dziennego Pobytu.

więcej...


Sprzedawcy muszą pamiętać o przepisach
16-11-2010

Od 15 listopada br. nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych, nakładające na sprzedawców obowiązek umieszczenia w punkcie handlowym widocznej i czytelnej informacji o zakazie sprzedaży papierosów osobom poniżej 18 roku życia. Kara grzywny za brak informacji wynosi do dwóch tysięcy złotych, zaś za sprzedaż papierosów nieletnim do pięciu tysięcy złotych.

więcej...


Bezpłatne badania mammograficzne
15-11-2010

Mammobus, w którym dębiczanki w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z darmowych badań stoi od 15 do 19 listopada br. w Rynku. Badania przeprowadzi Centrum Medyczne „Maszachaba”, które zajmuje się kompleksową opieką medyczną.

więcej...


Aquapark wielką atrakcją
12-11-2010

Kilka tysięcy osób skorzystało już z nowego basenu i parku wodnego, które uroczyście zostały otwarte 9 listopada br. Wcześniej przez kilka dni mieszkańcy mogli korzystać z atrakcji pływalni za darmo.

więcej...


Nagrodzeni za zasługi dla Dębicy
12-11-2010

W 92 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę dębiczanie uczestniczyli w oficjalnych obchodach święta na Rynku, a także na gali w Domu Kultury „Mors”, gdzie wręczono medale „Zasłużony dla Miasta Dębicy” oraz „Dębickie Berło”. Uroczystości zakończył recital Janusza Radka.

więcej...


Tuptuś i Delicja
11-11-2010

W świetlicy środowiskowej przy ulicy Matejki był już piesek, którym opiekowały się dzieci. Teraz natomiast jest świnka morska, którą dzieci nazwały Delicja i królik Tuptuś.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej