<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


21.12.2011 - Gratulacje dla Soul Dance
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Poznali Callana
17-12-2009

Zakończył się pierwszy etap nauki języka angielskiego dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W kursie, finansowanym przez MOPS, brało udział 20 pracowników. Uczyli się oni angielskiego metodą Allana oraz tradycyjną. Nauka trwała 9 miesięcy od kwietniu br. Pracownicy ponosili jedynie koszty zakupu podręczników.

Metoda Callana jest metodą nauki języka angielskiego, wprowadzoną przez Robina Callana w 1960. Początkowo była używana w armii w celu szybkiego nauczenia żołnierzy języka mówionego. Metoda jest obecnie stosowana w wielu szkołach.

W MOPS metodą tą uczyły się dwie grupy pracowników: ci, którzy rozpoczynali od „zera” oraz średniozaawansowani. Trzecia grupa uczyła się metodą tradycyjną. Zajęcia prowadzone były przez lektorów Open School z Dębicy.

Pierwsza grupa zakończyła swoja naukę po przerobieniu 2 Stagu, druga znalazła się w połowie 3 Stagu. W tym czasie obie grupy poznały około 600 słów z języka angielskiego oraz podstawy gramatyki. Krzysztof Tuszyński prowadzący zajęcia metodą Callana powiedział nam, że poznanie takiego zasobu słów pozwala już na porozumiewanie się w języku angielskim.

- Odczuwamy coraz większą potrzebę znajomości angielskiego przez naszych pracowników – powiedziała Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. – Dostajemy pisma w tym języku. Nasi pracownicy muszą korzystać ze stron internetowych, często nie są one tłumaczone na polski. Bez znajomości języka angielskiego we współczesnym świecie coraz trudniej się poruszać.(aj)

Na zdjęciu dwie grupy pracowników MOPS razem ze swoim lektorem Krzysztofem Tuszyńskim w czasie zajęć 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej