<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


16.10.2012 - Dzień troski o zdrowe piersi + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wigilijne spotkania
16-12-2009

Kilka spotkań wigilijnych ze swoimi podopiecznymi planuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dębicy. Ze względu na różnorodne środowiska, w których pracuje MOPS nie będzie w tym roku jednego spotkania, ale nie oznacza to, że będzie w nich uczestniczyć mniejsza liczba ludzi. Wręcz przeciwnie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek, 18 grudnia, przy okazji otwarcia Domu Seniora w budynku przy ulicy Rzeszowskiej 15. Otwarcie zaplanowano na godzinę 15.00 i zaraz po nim odbędzie się wigilijne spotkanie. Weźmie w nim udział około 70 osób.

W poniedziałek, 21 grudnia zaplanowano kolejne dwa spotkania. Najpierw w Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Mościckiego spotkają się podopieczni tej placówki. Rozpoczęcie przewidziano na godzinę 14.00. Weźmie udział w tym spotkaniu około 40 osób.

I tego samego dnia znowu w Domu Seniora ponowne spotkanie wigilijne ze starszymi mieszkańcami Dębicy. Rozpocznie się ono o godzinie 16.00.

W Świetlicy Środowiskowej przy ulicy Kraszewskiego spotkają się podopieczni świetlic prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Swój udział w tym spotkaniu zapowiedział ks. prałat Józef Leśniowski, były proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej. W spotkaniu weźmie udział około 70 podopiecznych świetlic i rozpocznie się ono o godzinie 15.30.

We wszystkich tych spotkaniach prócz kierownictwa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wezmą udział przedstawiciele władz miasta.

Dla podopiecznych MOPS, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą wychodzić na dwór pracownicy przygotowują dostawę posiłku wigilijnego do ich domu. Oblicza się, że ponad 40 osób skorzysta z takiej możliwości. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej