<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


21.03.2011 - Zbrodnia katyńska w MiPBP w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dwie wigilie
22-12-2009

Dwa spotkania wigilijne jednego dnia zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. W obu spotkaniach brali udział ludzie starsi, niepełnosprawni, samotni, wymagający opieki. Z roku na rok liczba uczestników takich wigilii zwiększa się w znaczący sposób.

W pierwszej wigilii w Domu Dziennego Pobytu brali udział uczestnicy zajęć w tej placówce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Mościckiego oraz zaproszeni z tej okazji bezdomni, samotni i niepełnosprawni. Opiekę duszpasterską nad tym spotkaniem pełnił ks. proboszcz parafii w Pustyni Kazimierz Gołas. Obecni byli burmistrzowie: Paweł Wolicki i Mariusz Trojan, Małgorzata Dankowska, sekretarz miasta, kierownictwo MOPS: Małgorzata Kędzior i Marzena Socha.

Po południu w Domu Seniora odbyło się kolejne spotkanie wigilijne. Wzięło w nim udział prawie 80 seniorów z centrum miasta. I tym razem w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i szefostwa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kolędy śpiewał zespół ludowy „Morsy”. (aj)

Na zdjęciach spotkania wigilijne w Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Mościckiego oraz w Domu Seniora przy ulicy Rzeszowskiej


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej