<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


14.07.2009 - Przywieźli panele
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Opłatek na Kraszewskiego
23-12-2009

Po raz pierwszy w historii funkcjonowania świetlic socjoterapeutycznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy w budynku przy ulicy Kraszewskiego odbyło się spotkanie opłatkowe. Kilkadziesięcioro dzieci i młodzieży wspólnie z władzami miasta oraz kierownictwem MOPS spędziło kilka pięknych godzin. Specjalnym gościem uroczystości był ks. prałat Józef Leśniowski.

Po wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii, łamaniu się opłatkiem i życzeniach w swoim krótkim wystąpieniu ksiądz Józef Leśniowski powiedział, że jest całym sercem za takimi świetlicami. – Dzięki władzom miasta i MOPS macie ogromną szansę na pożyteczne spędzanie czasu. Nie musicie chodzić bez celu po waszych osiedlach. Byłem inicjatorem powstania pierwszej w Dębicy tego typu świetlicy i wiem, że są one wielkim dobrem. Warto do was przychodzić, warto przychodzić do takich świetlic.

Nie zabrakło oczywiście wigilijnej wieczerzy z tradycyjnymi potrawami. Młodzież uczestnicząca w zajęciach w świetlicach przygotowała program artystyczny nawiązujący do klimatu wigilii. Rozdawanie paczek ze słodyczami, które pod choinką zostawił św. Mikołaj zakończyło, to bardzo miłe spotkanie.

W spotkaniu brali udział: Paweł Wolicki, burmistrz miasta, jego zastępcy: Mariusz Trojan i Krzysztof Krawczyk, Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracownicy świetlic środowiskowych, wolontariusze w nich pracujący. (aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej