<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


16.09.2008 - Mianowanie komendanta Straży Miejskiej
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mikołaj przyniósł prezenty
10-12-2009

Prawie 300 dzieci rodziców będących podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wzięło udział w tradycyjnym spotkaniu z Mikołajem. Były konkursy, zabawy i oczywiście prezenty. Mikołaj przyniósł okazałe paczki. Starczyło dla wszystkich dzieci.

Spotkanie z Mikołajem dla dzieci rodziców będących podopiecznymi MOPS zostało zorganizowane przez tę placówkę już 8 raz. Impreza została zorganizowana przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, który udostępnił salę widowiskową Domu Kultury Mors przy ulicy Słonecznej. Jego pracownicy pomagali również w czasie zabawy, którą prowadziła Elżbieta Bodziany.

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele władz miasta: Paweł Wolicki, burmistrz oraz jego zastępca Mariusz Trojan, Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Burmistrz Paweł Wolicki opowiedział dzieciom o Mikołaju i tym, że dobro okazywane drugiemu człowiekowi zawsze przynosi wiele przyjemności.

– Każdego roku nasi pracownicy socjalni typują inną grupę dzieci na spotkanie z Mikołajem. W tym roku były to dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Było ich znacznie więcej niż w roku ubiegłym, gdy w spotkaniu uczestniczyło około 160 dzieci – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Przez blisko 2 godziny w sali widowiskowej DK Mors trwała zabawa z Mikołajem. Najpierw Elżbieta Bodziany zaprosiła dzieci na scenę do zabawy i konkursów. Było dużo nagród rzeczowych i słodyczy. Dzieci czekały jednak na Mikołaja. Kilka razy głośno go zapraszały do siebie. Wreszcie przyszedł w otoczeniu aniołków.

Wszystkie dzieci były w ciągu roku bardzo grzeczne, wszystkie zatem otrzymały od Mikołaja ciężkie paczki ze słodyczami.

Nad organizacją imprezy i jej przebiegiem czuwała Halina Dziewulak, kierownik działu pracy środowiskowej razem z pracownikami socjalnymi MOPS. Dzięki ich zaangażowaniu spotkanie z Mikołajem było dla dzieci miłą zabawą i wielkim przeżyciem.(aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej