<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


25.09.2009 - Sprzątanie świata po raz szesnasty
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Sprzęt czeka w wypożyczalni
03-12-2009

Dużą dostawą zakończyła się tegoroczna realizacja przetargu na sprzęt rehabilitacyjny oraz urządzenia pomocnicze dla bezpłatnej wypożyczalni tego sprzętu działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy.

– W tym roku wypożyczyliśmy sprzęt 360 osobom z miasta oraz terenu powiatu dębickiego. Osoby niepełnosprawne i ich rodziny wielokrotnie dziękowali nam za uruchomienie tej bezpłatnej wypożyczalni – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Często słyszymy, że tylko dzięki temu mogli pozwolić sobie na rehabilitację w domowych warunkach, gdyż na zakup tego sprzętu nie byłoby ich stać.

W przetargu na dostawę sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych dla dębickiej wypożyczalni rozstrzygniętym w lipcu wybrano dwie firmy: „Rehamobil” z Łodzi oraz „Reha-Bed” ze Śląska. Wartość przetargu wyniosła około 243 tysięcy złotych. Kwota jest poważna, ale za te pieniądze zakupiono dużo potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego. Dostawy sprzętu zostały podzielone na kilka etapów.

W końcu listopada do Dębicy przywieziono z Łodzi ostatnią partię sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych o wartości 119 tysięcy złotych. Na dostawę złożyły się między innymi: schodołazy, krzesła prysznicowe, lampy do leczenia światłem, rotory elektryczne, rower trójkołowy, podnośniki wannowe, maty do masażu pleców.

Przypominamy, że wypożyczalnia działa w budynku przy ulicy Ratuszowej 6 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Bezpłatne wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych następuje na podstawie orzeczenia lekarskiego o konieczności podjęcia rehabilitacji. Maksymalny okresy wypożyczenia to 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia w szczególnych przypadkach. (aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej