<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


13.10.2011 - Seniorzy uczą się angielskiego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Belgowie przekazali dębickiej straży wozy strażackie
07-03-2007

Burmistrz Paweł Wolicki przekazał w środę wraz z mł. bryg. Wojciechem Buszkiem, komendantem powiatowym PSP i wiceburmistrzem Krzysztofem Krawczykiem dwa używane samochody strażackie, jakie przekazała straż z Puurs w Belgii, miasta zaprzyjaźnionego z Dębicą. Auta trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych w Nawsiu Brzosteckim i Pilźnie. Klucze do samochodów odebrali Leszek Bieniek, wójt Brzostka i Józef Chmura, burmistrz Pilzna.

- Samochody nie są nowe, jednak ich stan jest wiele lepszy od tych posiadanych przez ochotnicze straże – mówi komendant Wojciech Buszek. – Auta mają bardzo dobre silniki i pompy. Dzięki naszej współpracy ze strażakami z Puurs pozyskaliśmy już wcześniej samochód – podnośnik i samochód terenowy, które są używane przez straż państwową.
Burmistrz Paweł Wolicki podkreślił, że współpraca z Puurs jest bardzo owocna, przede wszystkim dzięki przyjaźniom jakie się nawiązały poprzez kilkudziesięcioletnie kontakty. Współpraca między miastami narodziła się z miłości dębiczanki do Belga w latach 70 – tych. Te kontakty rodzinne bardzo szybko przerodziły się w współpracę między mieszkańcami obu miast do dzisiaj. Sześć lat temu miasta podpisały oficjalną umowę partnerską o współpracy. Polega ona przede wszystkim wymianie młodzieży i wymianie kulturalnej.


Przekazanie samochodów strażackich


Burmistrza Pawła Wolickiego instruował komendant Wojciech Buszek Fot. Tomasz Rowiński


Oficjalne uroczystości 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej