<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


14.11.2011 - Dębica pierwsza we współzawodnictwie sportowym
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Baseny gotowe do odbioru
12-10-2010

Zakończyła się budowa dębickiego Aquaparku oraz ośmiotorowego basenu 25 - metrowego. Obecnie miasto może się poszczycić jednym z największych kompleksów basenowych w Polsce. Na terenie obiektu trwają już ostatnie prace porządkowe. Odbiór techniczny zaplanowano na 15 października br.

Wielkie otwarcie odbędzie się w pierwszej połowie listopada 2010 r. Zainaugurują je rozgrywki sportowe oraz… tradycyjny chrzest gospodarza miasta. – Obowiązki burmistrza miasta wymagają także i takich poświęceń – mówi Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy. – Zamiast być wrzuconym do wody w garniturze, wolę jednak jako pierwszy zjechać rurą do brodzika.  

Obecnie kompleks składa się: z ośmiotorowego basenu o wymiarach olimpijskich (50 metrów długości), ośmiotorowego basenu o długości 25 metrów i Aquaparku.

- Budowa Aquaparku została sfinansowana z funduszy pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 -2013 w ramach osi priorytetowej 5 „Infrastruktura publiczna” – mówi Andrzej Reguła, zastępca burmistrza Dębicy. – Na budowę basenu 25 metrowego miasto pozyskało 3 miliony z Ministerstwa Sportu.

Na odwiedzających Aquapark czeka wiele atrakcji, m.in. zjeżdżalnia, rwąca rzeka, wodne gejzery, wodospad na ścianie wspinaczkowej, masaże wodne, brodzik dla dzieci.


Fot. Alina Krajewska

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej