<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


27.04.2009 - Misiewicz i jego przyjaciele
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wspomnienia z Dębica Open Festiwal
22-06-2010

Klaudia Majdosz z Dębicy i Martyna Puszka z Klimontowa zwyciężyły w pierwszej edycji Dębica Open Festival. Drugie miejsce zajęła Klaudia Surdel, dębiczanka oraz zespół „Onyks” z Gliwic. W festiwalu uczestniczyło czterdziestu wokalistów i kilka zespołów, czyli w sumie ponad sześćdziesiąt osób.

Mimo, że Festiwal odbył się 31 maja i 1 czerwca br. wciąż jest wspominany przez uczestniczącą w nim młodzież i publiczność. Wysoki poziom artystyczny młodzieży oraz znakomite koncerty, które w ramach Festiwalu odbyły się w Domu Kultury „Mors” pozostawiły wśród dębiczan niezapomniane wrażenie.

Festiwal organizowany był przez Towarzystwo Przyjaźni i Współpracy Polsko - Belgijskiej Dębica - Puurs „Serce za serce”, Szkołę Śpiewu Vocal Studio i Miejski Ośrodek Kultury. Przybrał on formę konkursu na najciekawszą osobowość sceniczną, ale konkursowi towarzyszyły także koncerty zespołów Mr.Pollack, Muffin, oraz Chóru Gospel Miejskiego Ośrodka Kultury.

W jury Festiwalu zasiadała znana w Polsce nauczycielka śpiewu Sonia Lachowolska z Krakowa,  Dominika Płonka z Gliwic –  trenerki wokalne uczące techniką Speech Level Singing oraz Marcin Maziarz z Tarnobrzega, instrumentalista, aranżer, współpracujący z takimi zespołami jak Ziyo, Muffin, czy Kakadu. Muzycy w drugim dniu festiwalu poprowadzili również warsztaty dla uczestników. Największe uznanie w oczach jury zyskały wokalistki: Klaudia Majdosz z Dębicy, na co dzień ucząca się śpiewu w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, oraz Martyna Puszka z Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie. Drugie miejsce zdobyły ex aequo zespół Onyks z Gliwic i Klaudia Surdel z dębickiego Vocal Studio. Trzeciego miejsca nie przyznano, natomiast jury postanowiło wyróżnić Aleksandrę Warżałę za piosenkę „Thank you for the music” i Macieja Kowalczyka z Dębicy, a także Julię Darowską z Klimontowa. Przyznano także nagrody specjalne – wyjazd na koncerty do Puurs w Belgii w ramach wymiany kulturalnej pomiędzy miastami partnerskimi – Dębicą i Puurs. Otrzymały je najwyżej ocenione osoby reprezentujące Dębicę – Klaudia Surdel, Aleksandra Warżała i Maciej Kowalczyk.

Podczas koncertu galowego prócz laureatów festiwalu wystąpili także: Paulina Zięba, Marta Mruk i Paulina Sardyko z dębickiego Vocal Studio, Paweł Książek z Rzeszowa, Klaudia Konat z Klimontowa, a także Diana Ciecierska i Dagmara Czachurska z Tarnobrzega.

- Tego typu wydarzenia otwierają nowe możliwości przed utalentowaną młodzieżą – mówi Katarzyna Godzisz-Antonik, dyrektor Dębica Open Festival. – Mam nadzieję, że festiwal na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych w Dębicy i z biegiem czasu zyska na znaczeniu w Polsce, by być wspaniałą wizytówką dla naszego miasta.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Dębica.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej