<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


18.05.2009 - W niedzielę byli razem
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Opłatek w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UEK w Dębicy + foto
17-12-2012

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, w dniu 14.12.2012 r. w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UEK w Dębicy odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem władz UEK oraz władz miasta, gminy i powiatu dębickiego, przedstawicieli duchowieństwa, lokalnego świata biznesu, nauczycieli oraz studentów.

Było to kolejne tradycyjne, świąteczne  spotkanie, które prowadzili gospodarze w osobach:  Kierownik ZOD w Dębicy prof. UEK dr hab. Artur Hołda, Prorektor ds. kształcenia i studentów prof. UEK dr hab. Krzysztof Surówka oraz  Kierownik Katedry Handlu i Instytucji Rynkowych UE w Krakowie prof. dr hab. Andrzej Szromnik.Spotkaniu towarzyszyła  wspólna modlitwa, którą poprowadził ks. proboszcz Józef Wątroba, odczytano i wysłuchano Ewangelię oraz wspólnie łamano się opłatkiem wigilijnym. Zebrani goście życzyli sobie spokojnych i zdrowych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2013 Roku. Nie zabrakło również stołu wigilijnego a na nim tradycyjnych potraw.

Prof. dr hab. Andrzej Szromnik składając świąteczne życzenia zebranym gościom wyraził nadzieję, iż w niedługim czasie Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny zostanie przekształcony w Zamiejscowy Wydział Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Będzie to dla  Dębicy duży sukces w dziedzinie rozwoju szkolnictwa wyższego. Daje to bowiem miastu nie tylko możliwość prowadzenia studiów  w systemie dzienny i zaocznym ale również  nadawania  tytułów naukowych I i II stopnia nauk ekonomicznych. Działania zmierzające do rozwoju i  przekształcenia ZOD  wspierane są również przez władze miasta jak również samych  studentów, których z pewnością cieszą nowe perspektywy rozwoju.

 

art + foto MR 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej