<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


13.10.2014 - Październikowy Jarmarki Dębickie, Giełda Staroci oraz Zjazd Jadwig – fotoreportaż
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Miasto Dębica z organizacjami pozarządowymi
28-10-2011

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Miasto Dębica z organizacjami pozarządowymi

więcej...


Uczą się zwyczajów innych krajów
27-10-2011

Inscenizacja „Na dworze u królowej angielskiej”, pokaz multimedialny degustacja angielskich potraw oraz zabawy integracyjne składały się na dzień angielski w Przedszkolu nr 1. Od trzech lat w placówce realizowany jest projekt „Mały Europejczyk to ja i Ty”. Autorem projektu jest Anna Szczepanik – dyrektor Przedszkola nr 1.

więcej...


Uroczyste Ochody Święta Niepodległości
27-10-2011

więcej...


Integracja na Jałowcach
25-10-2011

Trwa realizacja ciekawego projektu pt. „Zielone światło dla integracji” przygotowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Jego główną ideą jest międzypokoleniowa integracja osób z zaburzeniami psychicznymi, seniorów, dzieci i młodzieży. Pieniądze na ten projekt zostały pozyskane z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego w Polsce przez Akademię Rozwoju Filantropii i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu w Dębicy.

więcej...


Relikwie Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki są już w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy
24-10-2011

Zastępcy Burmistrza Dębicy: Krzysztof Krawczyk, Mariusz Trojan uczestniczyli w uroczystościach wprowadzenia Relikwii Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

więcej...


Grały o Puchar Burmistrza Dębicy
21-10-2011

12 drużyn uczestniczyło w Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Dębicy Pawła Wolickiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy. Organizatorem turnieju był Andrzej Nylec – prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp. Burmistrz Paweł Wolicki przywitał wszystkie zawodniczki i ich trenerów. Życzył im sukcesów w turnieju i dobrej sportowej rywalizacji.

więcej...


Dębickie pola Nadziei
21-10-2011

Dębica po raz piąty włączyła się do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Krawczykiem posadzili symboliczne kwiaty żonkile – najbardziej wymowny i jednocześnie widoczny znak rozpoznawczy Pól Nadziei.

więcej...


ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W POWIECIE DĘBICKIM - KONKURS NA NAJLEPSZY POMYSŁ NA BIZNES PLAN Z NAGRODĄ 18.000 PLN
20-10-2011

Powoli zbliża się czwarta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. W 2010 roku w wydarzeniu wzięło udział 115 krajów, a 10 milionów osób uczestniczyło w 37 tysiącach imprez na całym świecie. W tym roku Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu włącza się w to wydarzenie, proponując mieszkańcom powiatu dębickiego wiele inicjatyw. Jedną z nich jest konkurs na najlepszy biznes plan z nagrodami finansowymi o łącznej wartości 18.000 PLN.

więcej...


Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
19-10-2011

„Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem…” – tym cytatem z księgi Koheleta Ireneusz Kozak – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty rozpoczął miejskie uroczystości obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w nowoczesnym kompleksie edukacyjnym Szkoły Podstawowej nr 10.

więcej...


Stypendia Burmistrza Miasta
19-10-2011

Po raz trzeci przyznano w tym roku Stypendia Burmistrza Miasta Dębicy w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego. Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazją do zaprezentowania się zdobywców zaszczytnego tytułu stypendysty za szczególne wyniki w nauce i osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2010/2011. Burmistrz Paweł Wolicki wręczył wyróżnionym uczniom i ich rodzicom listy gratulacyjne.

więcej...


Mają klucz do Edenu
18-10-2011

Uczestnicy zajęć w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu (Dom Seniora) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy uporządkowali niewielki ogródek w pobliżu ich placówki przy ulicy Rzeszowskiej. Właścicielka ogródka nie miała nic przeciwko, aby w zamian za zaprowadzenie porządku na kawałku jej posesji seniorzy mogli, kiedy tylko zechcą, urządzali sobie w tym miejscu spotkania towarzyskie pod gołym niebem.

więcej...


Zielone światło dla integracji
18-10-2011

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczęły realizację projektu pod tytułem „Zielone światło dla integracji”. Głównym celem projektu jest integracja międzypokoleniowa osób z zaburzeniami psychicznymi, seniorów, dzieci i młodzież. Pieniądze na ten projekt zostały pozyskane z programu przygotowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowanego w Polsce przez Akademie Rozwoju Filantropii i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu w Dębicy.

więcej...


Wyniki konkursów
18-10-2011

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ „Ekologiczny podróżnik” oraz „Rowerowe wędrówki po Ziemi Dębickiej”

więcej...


Święto Patronki Dębicy
17-10-2011

Dębiczanie obchodzili święto patronki miasta –św. Jadwigi Śląskiej. Z tej okazji przed Ratuszem odbyły się uroczystości poświęcone patronce z udziałem władz miejskich, dyrektorów szkół i młodzieży szkolnej. Ksiądz prałat Ryszard Piasecki przypomniał historię św. Jadwigi. Święta Jadwiga patronuje dębiczanom od 28.12.2008 r. Od 17 października 2009 przed Urzędem Miejskim stoi pomnik patronki. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem przez władze miasta odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronce.

więcej...


Przedszkolaki odwiedziły strażników miejskich
13-10-2011

Przedszkolaki odwiedziły strażników miejskich 13.10.2011 r. dzieci z Przedszkola nr 4 odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej w Dębicy. Dowiedziały się jak wygląda praca strażnika miejskiego, zostały poinformowane czym się zajmuje straż, jakie ma uprawnienia i jakimi posługuje się środkami. Pogadankę z przedszkolakami przeprowadził komendant Sylwester Bieszczad oraz st. insp. Mariusz Pyrchla. Dzieci pozostawiły laurkę z podziękowaniem za pouczające spotkanie.


Seniorzy uczą się angielskiego
13-10-2011

Od początku września uczestnicy zajęć w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Rzeszowskiej (Dom Seniora) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy uczą się języka angielskiego. - Nie wiem czy uda mi się opanować ten język, tak abym mogła się nim swobodnie posługiwać, ale jestem przekonana, że na pewno czegoś jednak się nauczę – mówi jedna z uczestniczek zajęć w Domu Seniora.

więcej...


Żywność dla dębiczan
13-10-2011

Od 12 października w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana jest żywność dla potrzebujących dębiczan. Z Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie ze Stowarzyszeniem „Ad Astram” przywiózł do swojego magazynu prawie 8 ton żywności.

więcej...


Olbrzymi sukces Dziecięcej Akademii Piłkarskiej w Dębicy w II Krajowym Turnieju Orlika w Warszawie !
12-10-2011

Po zwycięstwie w Regionalnym Turnieju Orlika w Sandomierzu, w którym zmierzyły się najlepsze drużyny z województw: lubelskiego , świętokrzyskiego i podkarpackiego Dziecięca Akademia Piłkarska w Dębicy znalazła się w Finale Krajowym II Turnieju Orlika w Warszawie. W dniach od 5 do 7 października br. o tytuł mistrzowski walczyło 6 najlepszych zespołów z całej Polski. Doborowe towarzystwo finalistów tworzyły drużyny: Unia Warszawa , Odra Opole ,UKS 12 Włocławek, Rataje Oleśnica, Akademia Piłkarska Szczecin i Dziecięca Akademia Piłkarska Dębica.

więcej...


Warsztaty szkoleniowe z zakresu stosowania prawa zamówień publicznych
12-10-2011

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Dębicy zaprasza na warsztaty szkoleniowe, które będą miały charakter konsultacji z ekspertem z zakresu stosowania prawa zamówień publicznych podczas realizacji projektów współfinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Warsztaty będzie prowadził Wiesław Durda - radca prawny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

więcej...


Ryszard Kucab – artysta wielowymiarowy
11-10-2011

Szef Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiał swoje prace już wielokrotnie. Chyba po raz pierwszy jednak jego sympatycy mają okazję obejrzeć jego różnorodne prace. Na ostatniej wystawie prezentuje bowiem swoje fotografie z Chin, miniatury malarskie, ilustracje książkowe oraz plakaty kulturalne ze swoich bogatych zbiorów.

więcej...


Koncert charytatywny
06-10-2011

W Domu Kultury „Mors” dębickie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowały kolejny koncert charytatywny na rzecz budowy Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego. Były podziękowania i honory dla osób i firm wspomagających tę inwestycję, interesujący występ młodzieży dębickiej oraz znakomity koncert gwiazdy wieczoru Natalii Kukulskiej. Impreza zbiegła się z jubileuszem 30-lecia działalności Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, które swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

więcej...


Koncert dla Jana Pawła II
06-10-2011

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz dębickie parafie serdecznie zapraszają 21 października na koncert dedykowany Janowi Pawłowi III w przededniu liturgicznego wspomnienia błogosławionego. W programie zatytułowanym „Z nutką do nieba” wystąpi zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

więcej...


Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obejmujące mieszkańców i instytucje samorządowe w Dębicy” dofinansowany w ramach działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
06-10-2011

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obejmujące mieszkańców i instytucje samorządowe w Dębicy” dofinansowanego w ramach działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Umowa o dofinansowanie numer POIG.08.03.00-18-175/10-00)

więcej...


Traktat o manekinach z Supraśla
05-10-2011

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Sportowej dębiczanie mogli zobaczyć spektakl „Traktat o manekinach” przygotowany przez Teatr Wierszalin z Supraśla z okolic Białegogostoku. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach programu Instytutu Teatralnego „Teatr Polska” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

więcej...


Urodzinowe bilety MKS dla podopiecznych Domu Dziennego Pobytu
04-10-2011

Pierwsze w Dębicy karty chipowe uprawniające do bezpłatnych przejazdów Miejską Komunikacją Samochodową otrzymały 4 panie świętujące swoje 80 urodziny. Wszystkie uczestniczą w zajęciach Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Mościckiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

więcej...


ECHO-landia na Jałowcach
04-10-2011

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował kolejne spotkanie integracyjne dla dzieci autystycznych, ich rodzin i opiekunów. Odbyło się ono w ośrodku w Jałowcach pod Dębicą w ramach programu przygotowanego przez MOPS i finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pt. „ECHO-landia”.

więcej...


Wybierz wygodną alternatywę! Nie zamykaj się w samochodzie!
03-10-2011

Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy wzięły udział w lekcji wychowania komunikacyjnego. Zajęcia dla dzieci odbyły się w ramach kampanii koordynowanej przez Ministerstwo Środowiska, do której udziału włączyło się też miasto Dębica. Wybierz wygodną alternatywę! Nie zamykaj się w samochodzie! to hasła tegorocznej ogólnoeuropejskiej akcji.

więcej...


20-lecie utworzenia Straży Miejskiej w Dębicy
01-10-2011

Z okazji 20-lecia utworzenia Straży Miejskiej w Dębicy na początku września br. siedmiu strażników miejskich otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe od Burmistrza Pawła Wolickiego. 1 października strażnicy na czele z komendantem Sylwestrem Bieszczadem złożyli kwiaty przed pomnikami Matki Bożej oraz Św. Jadwigi na terenie byłych koszar. Następnie z tej okazji odbyła się uroczysta Eucharystia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w koncelebrze poprowadził ks. płk.dr Zbigniew Kępa z Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie oraz ks. proboszcz dr Kazimierz Fąfara Diecezjalny Duszpasterz Policji.

więcej...Archiwum: Urząd Miejski


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej