<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


04.05.2010 - 25 lat minęło!
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Nowa operetka w wykonaniu dębiczan
30-04-2007

Dębiccy artyści amatorzy, wsparci profesjonalistami pod dyrekcją Pawła Adamka, ponownie wystawią operetkę. Tym razem dębiczanie obejrzą "Nowego Don Kiszota, czyli sto szaleństw" do muzyki Stanisława Moniuszki i opartą na tekstach Aleksandra Fredry. Premiera odbędzie się 3-go Maja w Domu Kultury "Mors" a widowisko będzie można obejrzeć również 5, 12 i 13 maja w Dębicy, 19 maja w Jarosławiu i 20 maja w Mielcu.

więcej...


Obchody 3 – go Maja w Dębicy
30-04-2007

Uroczyste obchody Święta 3 – go Maja rozpocznie o godz. 10.15 przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej z pocztami sztandarowymi z Rynku na Plac Solidarności. Tam odbędzie się oficjalne rozpoczęcie uroczystości, msza święta oraz program słowno - muzyczny.

więcej...


Elżbieta Kęsik została dyrektorem MOSiR
30-04-2007

Elżbieta Kęsik została 30 kwietnia br. wybrana dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tak zdecydowała komisja konkursowa . Stanowisko obejmie 1 maja br. Od tego dnia ponownie będzie funkcjonował MOSiR, który decyzją Rady Miejskiej sprzed kilku miesięcy, wyodrębniony został z Miejskiego Zarządu Oświaty i Sportu. Dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty pozostaje Marek Kamiński.

więcej...


Dębica podpisała z Mielcem umowę o współpracy
28-04-2007

Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki i prezydent Mielca Janusz Chodorowski podpisali 27 kwietnia br.umowę intencyjną o współpracy miast. Oba samorządy będą wspólnie pozyskiwać pieniądze z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Wkrótce miasta połączy linia autobusowa, Dębica i Mielec piszą wspólny projekt reorganizacji Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

więcej...


Pani Maria przeszła na emeryturę
27-04-2007

Maria Przybysławska, długoletni pracownik Wydziału Budżetu i Finansów Urzędu Miejskiego w Dębicy, przeszła na emeryturę. W czwartek, po godzinach pracy, zaprosiła koleżanki z wydziału oraz władze miasta na spotkanie okolicznościowe. Pani Maria przepracowała 32 lata, w tym 26 lat w Urzędzie Miejskim.

więcej...


Sekretarz na Festiwalu Promocji Miast Polskich
25-04-2007

Jan Warzecha, sekretarz miasta uczestniczył w pierwszej edycji Festiwalu Miast Polskich w Warszawie, który odbył się 17 i 18 kwietnia br.

więcej...


Apel burmistrza podpisują parlamentarzyści
25-04-2007

Apel burmistrza o poparcie Dębicy w staraniach o pozyskanie pieniędzy na rozbudowę krytego basenu podpisali już czołowi polscy pływacy, ich trenerzy oraz Zarząd Polskiego Związku Pływackiego. Teraz dokument podpisują parlamentarzyści z Podkarpacia. Według burmistrza Pawła Wolickiego jest szansa, by wkrótce w Dębicy powstał pierwszy w Polsce kompleks krytych pływalni oraz pierwszy w Polsce ośmiotorowy basen 25 – metrowy.

więcej...


Harcerski Happening Ekologiczny
20-04-2007

Burmistrz Paweł Wolicki pełni honorowy patronat nad Harcerskim Happeningiem Ekologicznym „100 dni do 100 - lecia skautingu”, który odbędzie się w Rynku 22 kwietnia br., w godz. 15.00 – 18.20

więcej...


Czwartek - dzień ślubów
19-04-2007

W czwartki w Urzędzie Miejskim odbywają się śluby cywilne. Nowożeńców spotkał burmistrz Paweł Wolicki i jako jeden z pierwszych złożył Młodej Parze gratulacje z okazji zawarcia związku. Była to także okazja do wspólnej fotografii.

więcej...


Dyplomaci zachwyceni planami
19-04-2007

Burmistrz Paweł Wolicki przyjął 19 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim Ambasadora Stanów Zjednoczonych Victora Ashe, wraz z towarzysząca mu Anne Hall, Konsul Generalną USA w Polsce oraz pracownikami ambasady i konsulatu USA. Burmistrz, podczas krótkiej rozmowy, zainteresował gości historią miasta i planami rozwoju Dębicy.

więcej...


Przedszkolaki na fotelu burmistrza
17-04-2007

Urząd Miejski w Dębicy odwiedziły 16 kwietnia br. dzieci z Przedszkola nr 1. Dzieci doskonale były zorientowane czym jest Dębicki Gryf, która flaga jest miejska, a która państwowa. Podczas odwiedzin gabinetu burmistrza Pawła Wolickiego chętnie zajmowały miejsce na jego fotelu.

więcej...


Szkoły wyższe działające w Dębicy zapowiadają uatrakcyjnienie oferty
17-04-2007

Szkoły wyższe działające w Dębicy zapowiadają swój rozwój poprzez zwiększenie oferty dla studentów i uruchomienie nowych, ciekawszych kierunków. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (12 kwietnia) radni wysłuchali propozycji przedstawicieli Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Nauczycielskiego Kolegium Językowego w Dębicy, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Europejskiej Szkoły Nowych Technologii.

więcej...


Konferencja prasowa na temat poparcia rozbudowy basenu
13-04-2007

W sali konferencyjnej budynku krytej pływalni w Dębicy, 13 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa Pawła Wolickiego, burmistrza Dębicy, dotycząca starań miasta o pozyskanie pieniędzy z ministerstwa sportu na rozbudowę pływalni o basen ośmiotorowy 25 - metrowy i część rekreacyjną. W konferencji uczestniczył także Krzysztof Usielski, prezes Polskiego Związku Pływackiego, Jerzy Szczerbaty, prezes Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Pływackiego, Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy i Marek Kamiński , dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty i Sportu oraz zaproszeni dziennikarze.

więcej...


Radni udzielili burmistrzowi absolutorium
12-04-2007

Radni miejscy udzieli absolutorium burmistrzowi Pawłowi Wolickiemu, za wykonanie budżetu miasta za rok 2006. Nie odbyło się bez dyskusji, w której radni skrytykowali politykę finansową poprzedniego burmistrza. W 2006 roku Paweł Wolicki sprawował funkcję burmistrza dopiero od 1 grudnia, chociaż absolutorium radni przyznają za cały rok.

więcej...


Będzie więcej kamer
12-04-2007

Do końca kwietnia władze miasta oczekują na decyzję Spółdzielni Mieszkaniowych, które mają zadecydować o wspólnym zakupie kamer do monitoringu dębickich osiedli. Kamery zamieszczone byłyby także przy obiektach sportowych. Miasto planuje zakupić około 20 kamer cyfrowych, z których obraz pozwoli na zidentyfikowanie ewentualnych sprawców przestępstw.

więcej...


Mieszkańcy pytali, burmistrz odpowiadał
10-04-2007

Burmistrz Paweł Wolicki przez godzinę dyżurował, 6 kwietnia, przy telefonie w dębickim oddziale Gazety Codziennej „Nowiny”. Mieszkańcy dzwonili przede wszystkim, by zwrócić uwagę burmistrza na utrudnienia komunikacyjne.

więcej...Archiwum: Urząd Miejski


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej