<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


23.06.2009 - Florystyka szansą na pracę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Uroczystość „Katyń... ocalić od zapomnienia” 12 kwietnia 2014
31-03-2014

Od 2009 roku miasto Dębica i społeczność szkół I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły oraz Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza są organizatorami uroczystości upamiętniających oficerów zamordowanych przez Sowietów.

więcej...


Powstanie osiedle mieszkaniowe na dawnym poligonie
28-03-2014

Na terenie byłego poligonu w Straszęcinie powstaje osiedle mieszkaniowe. Z ogólnej liczby przeszło 160 działek, które zostały przez miasto Dębica wystawione do sprzedaży pozostało już jedynie pięć. Podczas ostatniego przetargu sprzedane zostały kolejne 22 działki.

więcej...


Złoty Gryf 2014
28-03-2014

Już w najbliższą niedzielę, 30 marca, na scenie Domu Kultury "Mors" zobaczyć będzie można dalszy ciąg zmagań tancerzy z różnych zakątków naszego województwa i nie tylko. Tym razem w ramach VI Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Złoty Gryf" rywalizować będą zespoły ludowe. Początek prezentacji o godz.10.00. Serdecznie zapraszamy!

więcej...


Weekend w naszym Mieście
28-03-2014

więcej...


Przebudowa dworca PKP rozpocznie się jeszcze w tym roku
27-03-2014

Już w tym roku rozpoczęte zostaną prace przy przebudowie budynku dworca PKP. Głównym inwestorem przedsięwzięcia są Polskie Koleje Państwowe, właściciel budynku. Miasto Dębica będzie współpracowało z PKP przy zagospodarowaniu obiektu . Z inicjatywy władz miasta powstanie tutaj m.in. świetlica dla dzieci i młodzieży oraz Punkt Informacji Turystycznej.

więcej...


Drugoligowa drużyna hokeistów z Dębicy wygrała rundę Play Off w Okręgu Wschodnim
27-03-2014

W ubiegłą sobotę drugoligowa drużyna hokeistów z Dębicy wygrywając rundę Play Off w Okręgu Wschodnim otworzyła sobie drogę do Finałów Ogólnopolskich, które odbędą się w Gdańsku w dniach 28-30 marca . Drużynia z Dębicy o tytuł Mistrza Polski 2 ligi będzie rywalizować z PTH Poznań (zwycięzca okręgu zachodniego) oraz MH Automatyka Gdańsk (zwycięzca okręgu centralnego) W drugim meczu rundy Play Off do dwóch wygranych spotkań o Mistrza Okręgu Wschodniego Dębiczanie pokonali rywala z Sanoka 13:6. (3:2) (7:0) (3:4) W meczu zagrali : Wajda Kamil, Ciura Robert, Mirus Jerzy, Bartosz Burnat, Hućko Dawid, Burnat Arkadiusz, Wiktor, Michał, Szeliga Piotr, Mączyński Zbigniew, Piskor Kamil, Gągol Maciej, Piękoś Bartłomiej, Wolanin Tomasz, Dybowski Marek, Szwed Jacek, Dobies Gerard, Giełbaga Dawid, Hadowski Marcin, Kloc Krzysztof.


XV Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych
27-03-2014

Miejski Ośrodek Kultury i Dębickie Towarzystwo Muzyczno - Śpiewacze zapraszają na XV Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych. Tegoroczna edycja przeglądu odbędzie się 10 maja i towarzyszyć będzie Dembickiemu Jarmarkowi.

więcej...


Drużyna dziewcząt i chłopców z Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
27-03-2014

To już XIV edycja rozgrywek do których zgłosiło się ponad 200 000 dzieci w całej Polsce . Turniej w Pustyni dla dziesięciolatków na szczeblu powiatu zgromadził drużyny z powiatu dębickiego i ropczycko –sędziszowskiego.

więcej...


Pola Nadziei 2014
26-03-2014

16 marca w całej Polsce ruszyła XXVII edycja kampanii Pola Nadziei w ramach której zbierane są fundusze na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. 25 marca burmistrza Pawła Wolickiego odwiedziły w Urzędzie Miejskim i wręczyły mu żonkile przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 11 propagujące idee Pól Nadziei i włączające się w działania na rzecz Dębickiego Hospicjum Domowego.

więcej...


Pierwszy wykład na Politechnice Dziecięcej w Dębicy
26-03-2014

Blisko 250 słuchaczy wzięło udział w pierwszych zajęciach Politechniki Dziecięcej w Dębicy, które w sobotę 22 marca odbyły się w DK „Śnieżka” . Zajęcia z chemii poprowadził dr hab. Wiktor Bukowski z Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej.

więcej...


Konkursy Recytatorskie
26-03-2014

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w zbliżających się konkursach recytatorskich. 25 kwietnia odbędzie się 2. Powiatowy Konkurs Poezji im. Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję”, 8 maja zaplanowano eliminacje regionalne do Dziecięcego Festiwalu Słowa i XXIV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

więcej...


Godne Zbyszka Warchoła było to granie
26-03-2014

Wręczeniem nagród, ciekawymi warsztatami i świetnym koncertem w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy zakończyły się I Konfrontacje Zespołów Muzycznych im. Zbigniewa Warchoła. Organizatorami konfrontacji byli: Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Uwierz w Siebie”. Koordynatorem artystycznym przedsięwzięcia był Mateusz Pieniądz. Wszystkie koncerty prowadziła Monika Matusik.

więcej...


Złoty Gryf 2014 – formy różne
26-03-2014

W sobotę w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbyła się VI edycja Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”. Zespoły z Podkarpacia i Małopolski rywalizowały w tanecznych formach różnych w dwóch kategoriach wiekowych 7-12 lat i 13-18. Taneczne spotkanie w „Morsie” trwało około 7 godzin. Przegląd w Dębicy jest jedną z najpoważniejszych imprez tanecznych tego typu w województwie podkarpackim.

więcej...


Podziemna Armia Powraca
26-03-2014

Z patriotycznym koncertem wystąpili w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy dwaj poeci gitary: Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk. Koncert był dedykowany Rodzinom Żołnierzy Niezłomnych i zawierał materiał z ich płyty pt. „Żołnierze Niezłomni. Podziemna Armia Powraca”.

więcej...


Zrób mammografię !
25-03-2014

Od 24 marca do 1 kwietnia na dębickim Rynku w cytomammobusie Fundacji SOS Życie z Mielca panie mogą wykonywać mammografię oraz cytologię. Badaniami objęte są kobiety od 50-69 lat oraz te które w tym roku kończą 40 lat - rocznik 1974. Na badania można rejestrować się pod numerem telefonu: 17 582 40 60 oraz na infolinii: 801 08 09 10. Wyniki badań będzie można odebrać za około 3 tygodnie w Urzędzie Miejskim w Dębicy przy ul. Ratuszowej 2.

więcej...


Spotkanie z Michałem Rusinkiem
25-03-2014

W dniu 19 marca 2014 r. na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Wypożyczalni dla dorosłych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej gościł Michał Rusinek- literaturoznawca, tłumacz, pisarz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej.

więcej...


Wszystko jest abstrakcją
25-03-2014

Przez najbliższe 4 tygodnie w Galerii sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oglądać można wystawę 4 artystów: Barbary Gancarz-Blonski, Marii Siuty-Góreckiej, Stanisława Góreckiego i Jana Siuty. Wystawa nosi tytuł „Malarstwo-Rysunek-Rzeźba” i jest prezentacją bardzo interesujących dzieł o abstrakcyjnym charakterze.

więcej...


Prace społecznie użyteczne
25-03-2014

Od 17 marca dziesięciu długotrwale bezrobotnych mężczyzn korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przystąpiło do prac społecznie użytecznych.

więcej...


Kolej wypłaci odszkodowania
21-03-2014

Blisko 3,6 miliona złotych wypłacą Polskie Koleje Państwowe Polskiemu Związkowi Działkowców, działkowcom i Miastu Dębica z tytułu odszkodowań za grunty zajęte pod przebudowę linii kolejowej na terenie Dębicy.

więcej...


Konferencja „Rodzina i edukacja wobec zmian cywilizacyjnych - jak znaleźć drogę?”
21-03-2014

więcej...


20 lat Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Dębicy
21-03-2014

19 marca członkowie działającego przy Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich świętowali 20 lecie swojej działalności. W uroczystości wziął udział będący członkiem Stowarzyszenia burmistrz Paweł Wolicki składając na ręce przewodniczącej SRK Władysławy Mardeusz podziękowania i gratulacje za prowadzoną działalność stowarzyszenia na rzecz dębickich rodzin.

więcej...


TATO PODAJ - MAMO STRZELAJ FAMILY CUP 2014
21-03-2014

Doskonała zabawa i rodzinna integracja towarzyszyła podczas VIII Rodzinnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej - Tato, podaj- Mamo, strzelaj- Family Cup 2014. Jak co roku, impreza cieszyła się wielką popularnością. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy rywalizowało 100 dwuosobowych drużyn. Grali mali piłkarze, piłkarki, mamy, dziadkowie i oczywiście tatusiowie. Każdy z osobna dawał z siebie wszystko, walka w każdym meczu była zacięta do ostatniej minuty-emocji było co nie miara! Na trybunach nie zabrakło dopingu , wrzawy i radości po strzelonych golach, rodzinnych transferów i zmian na pozycjach. W turnieju nie było przegranych bo przecież liczyła się dobra zabawa i sportowa walka.

więcej...


22 marca pierwszy wykład na Politechnice Dziecięcej w Dębicy
19-03-2014

Już w najbliższą sobotę w DK "Śnieżka" odbędzie się pierwszy wykład w ramach rozpoczynającej działalność w Dębicy Politechniki Dziecięcej. W najbliższych dniach rodzice dzieci, które zostały zapisane do Politechniki powinni sprawdzać maile na które zostaną przesłane wszelkie informacje dotyczące udziału w zajęciach, podziału na grupy i godziny rozpoczęcia wykładów w poszczególnych grupach.

więcej...


Drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 Mistrzami Województwa Podkarpackiego
19-03-2014

17 marca w Sanoku odbył sie Finał Wojewódzki w łyżwiarstwie szybkim szkół podstawowych. W zawodach udział brało 19 szkół z całego województwa. Po zaciętej rywalizacji, w której liczyły się dziesiąte sekund reprezentacja SP nr 9 w składzie Justyna Dolczak, Wiktoria Żurek, Karolina Baran, Nikodem Sokół, Stefan Świstak i Patryk Małkowski opiekun Witold Brniak zdobyła pierwsze miejsce czyli została Mistrzem Województwa na rok szkolny 2013/2014.

więcej...


XII OLIMPIADA na OLIMPIE
18-03-2014

12 marca w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się XII Olimpiada na Olimpie pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy. W sportowych zmaganiach wzięło udział kilkuset przedszkolaków z całej Dębicy.

więcej...


Druga część koncertu dla Zbyszka
17-03-2014

W minioną niedzielę odbyła się druga część przesłuchań I konfrontacji amatorskich zespołów muzycznych im. Zbigniewa Warchoła. Przesłuchania odbyły się w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Wzięło w nim udział 5 zespołów reprezentujących bardzo różne gatunki muzyczne. Tak jak w pierwszej części tego koncertu wszystkich uczestników łączyła jednak pasja uprawiania muzyki. Kilku muzyków występujących na scenie przyznaje się do tego, że stawiali pierwsze kroki pod okiem Zbigniewa Warchoła.

więcej...


Gimnazjaliści na progu kariery – VI edycja
17-03-2014

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się VI Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej”. Konkurs prowadzony w kilku etapach wygrała ekipa Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Dębicy. Zresztą dębickie gimnazja zdominowały kolejną edycję tego konkursu, gdyż obsadziły cztery pierwsze miejsca. Współorganizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

więcej...


Konkurs - Filmy z zakresu profilaktyki uzależnień
17-03-2014

Regulamin konkursu filmowego z zakresu profilaktyki uzależnień.

więcej...


IX Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Służby Więziennej - Medyka triumfatorem Mistrzostw
17-03-2014

14 marca na obiektach sportowych MOSiR w Dębicy odbyły się IX Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Służby Więziennej Okręgu Rzeszowskiego o Puchar Dyrektora Okręgowego w Rzeszowie pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy.

więcej...


Mamy Mistrzów Ortografii 2014
14-03-2014

14 marca o godz. 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się uroczyste ogłoszenie laureatów Dębickiego Dyktanda 2014 pod patronatem burmistrza miasta Dębicy. Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych został Jakub Trojan ze Szkoły Podstawowej nr 3, w kategorii miejskich gimnazjów najlepsza okazała się Katarzyna Wójtowicz z Miejskiego Gimnazjum nr 2, natomiast w kategorii dorosłych zwyciężyła Beata Czarnecka.

więcej...


XIV Biesiada Literacka
14-03-2014

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury oraz Eko-Świat Organizacja Odzysku S.A. serdecznie zapraszają uczniów z klas 0 – VI do wzięcia udziału w XIV Biesiadzie Literackiej. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Ekologiczny zawrót głowy - środowisko ponad wszystko”. Patronat nad konkursem objęli Burmistrz Miasta i Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
14-03-2014

więcej...


Wyniki eliminacji powiatowych 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
13-03-2014

11 marca br. w Domu Kultury "Śnieżka" miały miejsce eliminacje powiatowe do 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnikami byli uczniowie szkół średnich z Dębicy i Pilzna.

więcej...


CZTERY PORY ROKU Z TESTEM COOPERA
13-03-2014

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Biegacza Maratończyk Dębica zapraszają na kolejną edycję Testu Coopera. CZTERY PORY ROKU Z TESTEM COOPERA taką przyjmujemy nazwę na tegoroczne bieganie.

więcej...


246 słuchaczy Politechniki Dziecięcej w Dębicy
13-03-2014

Już 22 marca zainauguruje w Dębicy działalność Politechnika Dziecięca. W zajęciach będą uczestniczyły wszystkie zgłoszone dzieci. Planowanego na dzisiaj losowania nie będzie ponieważ władze miejskie zdecydowały o sfinansowaniu zajęć dla 2 grup, a nie jak pierwotnie zakładano jednej 100 osobowej grupy.

więcej...


Ostatki środowiskowej wystawy
13-03-2014

Ostatnia szansa dla wszystkich tych, którzy nie widzieli wystawy środowiskowej w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Jeszcze tylko do niedzieli można ja oglądać w budynku przy ulicy Akademickiej 8.

więcej...


Elektroodpady Zbierasz - Klimat Wspierasz
13-03-2014

Akcja "zbiórka elektrośmieci" organizowana jest przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Koeczaka w Dębicy ul. Ogrodowa 20, tel. (014) 670-25-74. Zbiórka zostanie przeprowadzona w dniach 25 i 26 marca przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych na boisku obok szkoły

więcej...


„Dotacja na start” dla Twojej firmy w Dębicy
13-03-2014

W piątek 7 marca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się spotkanie informacyjne na temat dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Konsultanci Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rzeszowie przedstawili kryteria i zasady udziału w projektach oraz terminy aktualnych naborów. W spotkaniu wzięło udział 74 osoby. Wszystkich uczestników przywitał Mariusz Trojan – Zastępca Burmistrza Miasta.

więcej...


Zapisy dzieci do szkół
13-03-2014

Rozpoczęły się zapisy dzieci urodzonych w latach 2007-2008 do klas pierwszych szkół podstawowych. Rekrutacja na rok szkolny 2014/15 odbywa się według nowych zasad określonych w ustawie z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2014 r., poz. 7) zwanej „ustawą rekrutacyjną

więcej...


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2014 w Dębicy
12-03-2014

Po raz pierwszy w tym roku połączyliśmy siły. Organizatorami Światowego Dnia Wody 2014 w Dębicy są wspólnie : Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, Szkoła Podstawowa nr 11 im. 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, oraz Wodociągi Dębickie sp. z o.o. Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Dębicy.

więcej...


Jubileuszowe X Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu
12-03-2014

W dniach 10-12 kwietnia w Dębicy odbędą się jubileuszowe X Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy połączone z konferencją naukowo – szkoleniową „Postępy medycyny sportowej”. Udział w nich zapowiedziało blisko 100 osób.

więcej...


Marsz dla Życia i Rodziny w Dębicy - 12 październik 2014
12-03-2014

Jedną z wielu inicjatyw towarzyszącym obchodom XIV Dnia Papieskiego będzie organizowany Marsz dla życia i rodziny, który odbędzie się w Dębicy w dniu 12 października 2014 roku. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski XIV Dzień Papieski obchodzić będziemy pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Patronat honorowy nad marszem objęli biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.

więcej...


Igloopolanie dla Kobiet
12-03-2014

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Miejski Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie” wystąpił z koncertem w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury. W 90 minutowym programie zaprezentowała się grupa reprezentacyjna, grupa dziecięca starsza oraz dziecięca młodsza.

więcej...


Warsztaty i koncert na finał Konfrontacji
12-03-2014

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Stowarzyszenie "Uwierz W Siebie" zapraszają na podsumowanie projektu Konfrontacje i warsztaty im. Zbigniewa Warchoła, które odbędzie się 23 marca br. w Domu Kultury „Mors”. Wieczorem o godz. 18 zagrają grupy Monk i Bzykology, wcześniej o godz.11 zaplanowano warsztaty muzyczne.

więcej...


Oświadczenie Burmistrza Miasta Dębicy
11-03-2014

W związku z sygnałami jakie docierają w ostatnich dniach do Urzędu Miejskiego w sprawie ankieterów prawdopodobnie podszywających się pod pracowników urzędu, a przeprowadzających ankiety w sprawie preferencji wyborczych mieszkańców pragnę poinformować mieszkańców miasta, że z ramienia Urzędu Miasta nie są przeprowadzane żadne ankiety związane z wyborami samorządowymi i preferencjami mieszkańców w tym zakresie. Żadna firma nie zgłaszała do urzędu, że będzie takie ankiety przeprowadzała w związku z tym proponuję zachowanie ostrożności w stosunku do tych nieznanych osób. z poważaniem Paweł Wolicki Burmistrz Miasta Dębicy


Miasto wspiera Dębicki Uniwersytet III Wieku
11-03-2014

7 marca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego wykładem Piotra Żurowskiego, rzecznika prasowego Polskich Łowców Burz pt. „Ekstremalne zjawiska pogodowe – burze w południowej Polsce” rozpoczął się letni semestr działalności Dębickiego Uniwersytetu III Wieku.

więcej...


Rozstrzygnięcie Dębickiego Dyktanda 2014
11-03-2014

W dniu 14 marca (piątek) o godz. 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbędzie się wręczenie nagród i uroczyste podsumowanie „Dębickiego Dyktanda 2014”. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Uczestnicy, którzy zdobyli tytuły Mistrza Ortografii i osoby wyróżnione zostaną powiadomieni telefonicznie. Organizatorzy


Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
10-03-2014

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wypożyczalni dla dorosłych zaprasza na spotkanie z Michałem Rusinkiem. Spotkanie odbędzie się 19 marca 2014r. o godz. 13:00 w budynku przy ul. Akademickiej 10. Wstęp wolny.

więcej...


Zapraszamy na kwietniową inaugurację II sezonu Jarmarków dębickich
10-03-2014

Zastępca Burmistrza Miasta Dębicy Jerzy Gągała serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w organizowanym przez Urząd Miejski w Dębicy, dwudniowym Jarmarku Wielkanocnym, który zainauguruje II sezon Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła. Jarmark Wielkanocny, odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia br. na dębickim Rynku.

więcej...


Zrób sobie prezent na Dzień Kobiet - wykonaj mammografię !
10-03-2014

Od końca lutego do 14 marca w Dębicy na Rynku stoi mammobus w którym można wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Z takiej możliwości będą mogły skorzystać także mieszkanki powiatu dębickiego w drugiej połowie marca. 17 marca mammobus stanie na Rynku w Żyrakowie, 17 i 18 marca w Pilźnie przy Ośrodku Zdrowia PILMEDIC, ul. Legionów 28, 18 marca przy Ośrodku Zdrowia, Mysłowskiego 7 w Brzostku i 19 marca w Jodłowej przy Starej Targowicy, przy punkcie wymiany opon.

więcej...


Wyśpiewali finał w Przemyślu
10-03-2014

Bartłomiej Lemek, Zuzanna Misiewicz, Zuzanna Stanoch, Anna Lemek, Norbert Jedliński, Bartłomiej Dudzik, Katarzyna Drozd, Weronika Chmura, Zuzanna Grecka, Aleksandrę Kaczka, Iga Misa, Laura Wiktor, Wiktoria Węgrzyn, Kacper Wygonik, Aleksandra Ożóg, Milena Gawlik, Justyna Kałuża, Dagmara Wadas, Kamila Sypień, Kinga Kania oraz zespół The Flowers zostali laureatami 16. Przeglądu Wokalistów i Zespołów "Śpiewam bo lubię", który odbywał się w Domu Kultury "Śnieżka" 6 marca br.

więcej...


W 2014 roku opłaty za wodę i ścieki w Dębicy bez zmian
07-03-2014

W 2014 r. opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków pozostaną na dotychczasowym poziomie. Przyjęte przed rokiem stawki, ważne do końca marca br., będą obowiązywać w nowej taryfie przez kolejny rok.

więcej...


Dębiczanka w półfinale plebiscytu kampanii “Rak.To się leczy”
06-03-2014

Marzena Mordarska-Czuchra, dębicka amazonka i od niedawna rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dębicy znalazła się w gronie 5 osób nominowanych w ogólnopolskim plebiscycie kampanii społecznej “Rak to się leczy. W półfinale plebiscytu znalazła się w kategorii “Człowiek niosący nadzieję”.

więcej...


Ruszy przebudowa Chopina
05-03-2014

Najprawdopodobniej już w pod koniec kwietnia br rozpoczną się prace przy poszerzeniu i przebudowie ul. Chopina w Dębicy. W budżecie miasta na ten cel zabezpieczono w tym roku 980 tys. Zł.

więcej...


Jeśli poszukujesz środków na rozwój lub założenie działalności gospodarczej, chcesz uczestniczyć w szkoleniach, dowiedzieć się, czy Twój pomysł ma szansę na otrzymanie dofinansowania przyjdź na spotkanie z Konsultantem Funduszy Europejskich.
04-03-2014

więcej...


Dębickie Dyktando 2014
04-03-2014

4 marca w DK „Śnieżka” odbył się II Miejski Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębicy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy. Wzięło w nim udział blisko 90 osób.

więcej...


Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy
03-03-2014

W niedzielę 2 marca na dębickim Rynku, następnie na cmentarzu wojskowym w Dębicy odbyły się uroczystości w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównym organizatorem obchodów był Zarząd Światowego Związku Żołnierzy AK , Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy.

więcej...Archiwum: Urząd Miejski


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej