<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


13.01.2010 - Kapela Ludowa „Morsy” u burmistrza
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Urodzinowe bilety MKS dla podopiecznych Domu Dziennego Pobytu
04-10-2011

Pierwsze w Dębicy karty chipowe uprawniające do bezpłatnych przejazdów Miejską Komunikacją Samochodową otrzymały 4 panie świętujące swoje 80 urodziny. Wszystkie uczestniczą w zajęciach Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Mościckiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Karty wręczył solenizantkom prezes MKS w Dębicy Piotr Chęciek. Zaznaczył, że są to pierwsze karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej. Do końca roku dębicka MKS chce, aby wszyscy korzystający z tej uchwały, tj. osoby, które ukończyły 70 rok życia, zostały wyposażone w takie same karty chipowe. Każda jest imienna i ze zdjęciem. Obecnie posiadacze tych kart nie będą musieli czekać na wydanie biletu u kierowcy. Kartę przyłożą do czytnika pod kasownikiem. W ten sposób również usprawniona zostanie praca kierowcy, który zaoszczędzi sporo czasu. Warto zaznaczyć, że miesięcznie wykonuje się na trasach obsługiwanych przez MKS około 24 tysiące bezpłatnych przejazdów.

Życzenia wielu jeszcze lat w zdrowiu złożyła jubilatkom, paniom: Marii, Jadwidze, Celinie i Marii Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oczywiście był tort oraz życzenia od innych uczestników zajęć w Domu Dziennego Pobytu w Dębicy. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej