<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


30.05.2008 - Zakończono etap I inwestycji pn. „Utworzenie Podkarpackiej Akademii Kultury w Dębicy jako formy edukacji kulturalnej”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Informacja o wyborach do Parlamentu Europejskiego
27-04-2009

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Dębicy informuje, że w spisach wyborców w wyborach do Parlamentu Europejskiego ujęte są osoby zameldowane na pobyt stały na terenie miasta Dębicy. Natomiast osoby przebywające czasowo lub osoby nigdzie nie zamieszkałe przebywające na terenie miasta Dębicy, mogą być dopisane do spisów wyborców na wniosek wniesiony do Urzędu Miejskiego w Dębicy przy ul. Ratuszowej 2 pokój nr 25, parter w terminie: do dnia 28 maja 2009r.

więcej...


Miasto rozda wyprawki
24-04-2009

Realizując uchwałę Rady Miasta wspierającą rodziców dzieci w wieku niemowlęcym miasto planuje zakupić wyprawki dla dzieci. Rodzice mogą wybrać wózki, foteliki dziecięce do samochodu lub wyprawkę z kosmetykami i pieluchami.

więcej...


Szkolenie z bezpieczeństwa pracy zakończone
23-04-2009

30 pracodawców z branży budowlanej uczestniczyło w bezpłatnym szkoleniu zorganizowanym przez Biuro Współpracy z Przedsiębiorcą w Urzędzie Miejskim.

więcej...


Bolesne wspomnienia z obozu
22-04-2009

Na Górze Śmierci w Paszczynie odbyła się 21 kwietnia br. uroczystość upamiętniająca ofiary hitlerowskiego obozu pracy, w którym w latach 1940 – 1944 zginęło ponad 15 tysięcy osób. Do katorżniczych robót na rzecz niemieckich poligonów do Pustkowa przywieziono łącznie około 30 tysięcy osób.

więcej...


Absolutorium dla burmistrza za wykonanie budżetu za 2008 rok
20-04-2009

Rada Miejska udzieliła Pawłowi Wolickiemu, burmistrzowi Dębicy absolutorium za wykonanie budżetu za 2008 rok. Wcześniej radni miejscy podczas sesji 17 kwietnia br. wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie, która pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej z tytułu wykonania budżetu za 2008 rok.

więcej...


Przerwa w dostawie wody
17-04-2009

W związku z koniecznością wykonania prac modernizacyjnych Stacji Uzdatniania Wody w Dębicy w nocy z 18 na 19 kwietnia br. w godz. od 22.30 do 5.00 może nastąpić przerwa lub ograniczenie w dostawie wody dla mieszkańców i firm.

więcej...


Zaproszenie od Amerykanów
17-04-2009

Dębica jest jednym z dwóch miast w Polsce wyróżnionych spośród wszystkich samorządów Polski przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki zaproszeniem na wizytę studyjną w USA. Samorządy zostały docenione za swoją działalność na rzecz społeczności lokalnej oraz wprowadzenie udogodnień dla rozwoju przedsiębiorczości.

więcej...


Życzenia Świąteczne
10-04-2009

więcej...


Wspomnienia Sybiraków
09-04-2009

Muzeum Regionalne wydało książkę „ Z dalekiego Sybiru”, która jest kolejną, drugą już pozycją z serii: Biblioteka Dębickich Gryfów. Obszerna praca przypomina tragiczne losy osób związanych z naszym miastem, będąc jednocześnie wyrazem hołdu dla mieszkańców Dębicy, którzy zginęli na „nieludzkiej ziemi”.

więcej...


Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa pracy
08-04-2009

W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszyły się szkolenia przeprowadzone w Dębicy przez Państwową Inspekcję Pracy w 2008, mając na uwadze sugestie pracodawców branży budowlanej Biuro Współpracy z Przedsiębiorcą Urzędu Miejskiego w Dębicy organizuje szkolenie z zakresu bezpieczeństwa pracy, zagrożeń zawodowych występujących podczas robót budowlano – montażowych i remontowych oraz nowelizacji kodeksu pracy.

więcej...


Grają w międzynarodowych rozgrywkach
07-04-2009

Uczniowie dębickich gimnazjów, którzy uczestniczyli w VII Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej, rozegranym przed miesiącem w Drohobyczu na Ukrainie przekazali 6 kwietnia br. Pawłowi Wolickiemu, burmistrzowi Dębicy, dyplom od organizatorów rozgrywek i kolaż ze zdjęć.

więcej...


Miasto chce ograniczenia emisji zanieczyszczeń
06-04-2009

Miasto Dębica przymierza się do opracowania Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Program tworzony jest w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza z sektora mieszkaniowego zabudowy jednorodzinnej rozproszonej. Jest on jedynym skutecznym sposobem na zmniejszenie tego zjawiska i polega na pomocy finansowej dla osób decydujących się na modernizację systemu grzewczego.

więcej...


Rusza budowa basenu rekreacyjnego
01-04-2009

Władze miasta przekazały przedstawicielom firmy „Skanska” klucze do hali przy ul. Piłsudskiego, gdzie powstanie basen rekreacyjny. Strony podpisały 1 kwietnia br. protokół przekazania budynku pod budowę. W hali powstaną dwa małe baseny z biczami wodnymi, zjeżdżalnią, rzeczką zwaną „Okiem Cyklonu” i ścianką wspinaczkową.

więcej...Archiwum: Urząd Miejski


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej