<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


28.07.2010 - Wystawy w Galerii Sztuki
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Finisaż z artystami
30-09-2011

Dopiero na zakończenie swoich wystaw pojawili się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury artyści prezentujący w niej przez cztery tygodnie swoje prace. Wszystko z powodu Marty Wakuły-Mac, która musiała do Dębicy przyjechać aż z Dublina. Drugi z prezentujących swoje prace artystów, Stanisław Samborski, miał do Dębicy znacznie bliżej, gdyż przyjechał z Brzostku. Zebrani na finisażu widzowie mogli także zobaczyć fotografie kierownika Galerii Sztuki MOK Ryszarda Kucaba, które są owocem jego pobytu w Chinach sprzed kilku lat.

więcej...


Dzień Sybiraka w Dębicy
27-09-2011

17 września obchodzimy Dzień Sybiraka, który jest rocznicą sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r. Pamiętają strach, terror i głód. Zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i w bydlęcych wagonach wywieziono ich w głąb Związku Radzieckiego.

więcej...


Repertuar Kina Śnieżka
15-09-2011

więcej...


Informacja o przedłużeniu terminu składania prac na konkursy: Rowerowe wędrówki rodzinne po Ziemi Dębickiej" oraz "Ekologiczny podróżnik"
14-09-2011

więcej...


Informacja dotycząca handlu kwiatami w okresie poprzedzajacym święto Wszystkich Świętych
14-09-2011

Wydział Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Dębicy uprzejmie informuje, że osoby chcące handlować kwiatami na terenie parkingu (po przeciwnej stronie Zieleniaka) przy ul. Kraszewskiego, zobowiązane są do złożenia wniosku w Urzędzie Miejskim w Dębicy, ul. Ratuszowa 2 (Dziennik Podawczy) w godzinach pracy Urzędu tj. w godz. 7.30 – 15.30 w terminie do dnia 8 października 2011r. celem dokonania rezerwacji miejsca do handlu. We wniosku należy określić termin jak i powierzchnię do sprzedaży, podać dokładny adres oraz nr telefonu kontaktowego. Wnioski będą rozpatrywane w terminie 7 dni od daty złożenia z uwzględnieniem lokalizacji miejsca do handlu.

więcej...


EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU ORAZ EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU W DĘBICY - 16-22 WRZEŚNIA 2011
13-09-2011

Miasto Dębica włączyło się do koordynowanej przez Ministerstwo Środowiska kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu. Tegoroczna kampania przebiegać będzie pod hasłem: Wybierz wygodną alternatywę! Nie zamykaj się w samochodzie! W ramach akcji w naszym mieście odbędzie się cykl imprez poświęconych problematyce transportu, ochrony środowiska i komunikacji rowerowej: m. in. konkurs fotograficzny „Rowerowe wędrówki rodzinne po Ziemi Dębickiej” oraz konkurs plastyczny „Ekologiczny podróżnik”, a także lekcje wychowania komunikacyjnego dla najmłodszych. Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie do udziału! Dla laureatów konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody!

więcej...


Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy przedstawia ofertę kulturalno-edukacyjną na rok 2011/2012.
13-09-2011

Dom Kultury MORS Zespół Pieśni i Tańca IGLOOPOLANIE zaplecze - 14-18 lat prowadzenie: Kacper Jurek, Stanisław Wiktor Zespół Pieśni i Tańca MALI IGLOOPOLANIE 2 grupy wiekowe: 6 - 10 lat i 11 - 13 lat. prowadzenie: Kinga Kurcz, Kacper Jurek, Zenon Piękoś

więcej...


Dzień Weterana
13-09-2011

W magistracie uroczyście świętowali dębiccy weterani wojenni swój dzień. Spotkanie zorganizowano w 72.rocznicę wybuchu II wojny światowej. Organizatorem spotkania było koło miejskie w Dębicy Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, którego Prezesem jest Helena Wątróbska. Dzień Weterana został ustanowiony przez Sejm RP w 1997 roku. Ustalono, że jest to święto obrońców Ojczyzny, w którym wspomina się również poległych na wszystkich polach bitew o wolną Polskę. Jego data nieprzypadkowo zbiega się z 1 września. II wojna światowa przyniosła wiele Polsce wiele ofiar.

więcej...


Mark Kudlik Mistrzem Świata Juniorów w Pool Bilard!
13-09-2011

W dniach 31 sierpnia-3 września 2011 r. w Hotelu Łysogóry w Kielcach odbyły się XX Mistrzostwa Świata Juniorów i X Osób na Wózkach Inwalidzkich w Pool Bilard. W zawodach wzięło udział około 70 najlepszych zawodników z całego świata. Mogliśmy podziwiać reprezentantów wszystkich kontynentów: Europy, Azji, Ameryki Północnej, Afryki, Ameryki Południowej i Australii. W kwalifikacjach do walki o cztery miejsca w turnieju głównym dla dziewcząt i chłopców rywalizowało 6iS0 młodych bilardzistów. A do walki o medale przystąpiło 32 juniorów, 16 dziewcząt i 16 osób na wózkach. W gronie tym znalazło się dziesięciu reprezentantów Polski.

więcej...


Grillowanie u seniorów
13-09-2011

Kolejny raz spotkali się seniorzy na grillu w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (Dom Seniora) przy ulicy Rzeszowskiej. Przez 4 godziny bawili się doskonale na powietrzu korzystając z pięknej pogody. Nie brakowało zabawnych konkursów, śpiewów i tańców. Prócz około 40 seniorów w ich spotkaniu uczestniczyli: Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz członkowie Stowarzyszenia „ALTERNATYWA” tj. Krzysztof Krawczyk, Zenon Trojan i Jerzy Gągała.

więcej...


„Igloopolanie” uświetniali dożynki
13-09-2011

Miejski Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy dwukrotnie w ostatnim czasie występował na gminnych dożynkach w sąsiednich samorządach.

więcej...


Wydział Spraw Obywatelskich wydaje zaświadczenia o prawie do głosowania.
02-09-2011

więcej...


Osoby przebywające czasowo lub nigdzie nie zamieszkałe mogą składać wniosek o dopisanie do spisów wyborców.
02-09-2011

O G Ł O S Z E N I E Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Dębicy informuje, że ...

więcej...


Wyborcy niepełnosprawni zamierzający głosować w wyborach winni złożyć stosowny wniosek.
02-09-2011

O G Ł O S Z E N I E Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Dębicy informuje, że ...

więcej...Archiwum: Urząd Miejski


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej