<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


30.07.2014 - Wakacyjne warsztaty zakończonne
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę
26-09-2014

4 października (sobota) odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę. Podobnie jak w roku ubiegłym będą w niej uczestniczyły Dębickie Amazonki, które zapraszają mieszkańców Dębicy do wspólnego pielgrzymowania.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
26-09-2014

więcej...


Do Dębicy przyjeżdżają Jadwigi …
22-09-2014

Dębica jest pierwszym miastem w diecezji tarnowskiej, która ma swojego patrona. Stało się tak na mocy dekretu kongregacji, w którym Stolica Apostolska wyraziła zgodę aby to Św. Jadwiga Śląska została patronką naszego miasta. Zgodnie z treścią wydanego dokumentu oraz z woli władz i mieszkańców naszego miasta od 28 grudnia 2009r. Dębicy oficjalnie patronuje Św. Jadwiga Śląska. „Dla uczczenia tego historycznego wydarzenia oraz wyróżnienia kobiet o imieniu Jadwiga w tym roku 11 października po raz pierwszy w Dębicy zorganizowany zostanie Ogólnopolski Zjazd Jadwig” – zapowiada Jerzy Gągała, zastępca burmistrza miasta Dębicy.

więcej...


I Dębickie Dni Kawaleryjskie oraz widowisko historyczne
22-09-2014

W niedzielne popołudnie 21 września na wałach Wisłoki na wysokości mostu drogowego przy Alei Jana Pawła II bardzo licznie zgromadzeni dębiczanie mieli okazję obejrzeć widowisko historyczne "Potyczka z bolszewikami" w wykonaniu jeźdźców Podkarpackiego Towarzystwa Konnego Szwadronu Podkarpacia oraz statystów ze scen batalistycznych filmu Jerzego Hoffmana „Rok 1920. Bitwa Warszawska”.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
19-09-2014

więcej...


„Potyczka z Bolszewikami” w Dębicy
19-09-2014

Dzięki staraniom Jerzego Gągały, zastępcy burmistrza miasta Dębicy już w najbliższy weekend dębiczanie będą mieli okazję uczestniczyć w I Dębickich Dniach Kawaleryjskich podczas których odbędzie się m.in. rekonstrukcja wydarzeń historycznych w wykonaniu statystów ze scen batalistycznych filmu Jerzego Hoffmana „Rok 1920. Bitwa Warszawska” .

więcej...


Dębiczanie wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014”
18-09-2014

Beata i Bogusław Kosińscy z Dębicy zostali laureatami wojewódzkiego etapu XII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014”. 15 września razem z Wiesławem Ladą, dyrektorem OR KRUS w Rzeszowie, Pawłem Jakubasem , kierownikiem KRUS-u w Dębicy i Dariuszem Bieniaszem pracownikiem KRUS w Dębicy, odebrali w dębickim ratuszu gratulacje od burmistrza Pawła Wolickiego.

więcej...


KANA rozpoczyna swoją działalność w Dębicy
18-09-2014

W październiku rozpocznie swoją działalność przy Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy Katolickie Centrum Edukacji KANA. Od połowy września trwa rekrutacja na zajęcia przedmiotowe z których będą mogli korzystać nieodpłatnie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Dębicy oraz ze szkół ponadgimnazjalnych z obszaru powiatu dębickiego. 80 tysięcy złotych na wsparcie działalności Katolickiego Centrum Edukacji przeznaczyły władze miejskie Dębicy. Fundusze pochodzą z budżetu miasta z puli dotacji dla organizacji pozarządowych.

więcej...


„Po jasnej stronie życia” - wystawa w Galerii MOK
18-09-2014

Galeria Sztuki MOK zaprasza na finisaż wystawy malarstwa Stanisława Białogłowicza „Po jasnej stronie życia”, który odbędzie się 26 września br. o godz.19.00.

więcej...


Obwieszczenie
17-09-2014

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

więcej...


Ostrzeżenie publiczne
16-09-2014

Na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca przeprowadzonej kontroli na terenie zakładów w miejscowości Bystrzyca. Podczas kontroli ujawniono 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał w swoim składzie niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy. Producentem zakwestionowanego alkoholu jest firma VAPA DRINK s.r.o. Mają zieloną etykietę z wyraźnym czerwonym napisem: ABSINTH 60%. Celnicy na razie nie wiedzą, ile skażonego absyntu znajduje się w punktach sprzedaży.

więcej...


Dyżur Konsultanta ds. Funduszy Europejskich
15-09-2014

Jeśli poszukujesz środków na rozwój lub założenie działalności gospodarczej, chcesz uczestniczyć w szkoleniach, dowiedzieć się, czy Twój pomysł ma szansę na otrzymanie dofinansowania przyjdź na spotkanie z Konsultantem Funduszy Europejskich.

więcej...


Akcja „Niebieski Parasol” w Urzędzie Miejskim w Dębicy.
15-09-2014

23 września (wtorek) w Urzędzie Miejskim w Dębicy po raz pierwszy odbędzie się akcja „Niebieski Parasol” organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych oraz okręgowe izby radców prawnych. Tego dnia w sali sesyjnej dębickiego magistratu przez kilka godzin udzielane będą bezpłatnie informacje prawne dla osób potrzebujących. Głównym organizatorem dębickiej edycji tej akcji jest radca prawny Joanna Żurek – Krupka.

więcej...


Treść oferty do wiadomości publicznej
15-09-2014

Burmistrz Miasta Dębicy podaje do wiadomości publicznej treść oferty na realizację zadania publicznego pn. Publikacja książki o zarysie historycznym pt. „Szkoła na przełomie wieków. Dzieje wczoraj i dziś” w okresie od 23.09.2014 r. do 30.10.2014 r.

więcej...


Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego
15-09-2014

Miasto Dębica i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na uroczystości upamiętniające 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. 26 września br. w Domu Kultury „Mors” odbędzie się gala wręczenia odznaczeń i koncert Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Dwa dni później, 28 września, przy Miejskim Gimnazjum nr 1 zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, uroczystość poprzedzi msza święta w kościele pw. Św. Jadwigi. Wieczorem na Rynku w ewangelizacyjnym koncercie wystąpi zespół „Kerem”.

więcej...


„Potyczka z Bolszewikami” w Dębicy
15-09-2014

Dzięki staraniom Jerzego Gągały, zastępcy burmistrza miasta Dębicy już w najbliższy weekend dębiczanie będą mieli okazję uczestniczyć w I Dębickich Dniach Kawaleryjskich podczas których odbędzie się m.in. rekonstrukcja wydarzeń historycznych w wykonaniu statystów ze scen batalistycznych filmu Jerzego Hoffmana „Rok 1920. Bitwa Warszawska” .

więcej...


V EDYCJA PROGRAMU STYPENDIALNEGO DLA STUDENTÓW Z POWIATU DĘBICKIEGO
15-09-2014

O 380 złotych miesięcznie, przez dziewięć miesięcy, w ramach stypendium naukowo-socjalnego oraz do 1.000 zł na stypendium pomocowe, mogą ubiegać się studenci zamieszkujący powiat dębicki, w ramach lokalnego programu stypendialnego „Agrafka Agory” - partnerski program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory wraz ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu, przedsiębiorcami oraz darczyńcami indywidualnymi.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
12-09-2014

więcej...


Przedszkolaki z wizytą w Straży Miejskiej
11-09-2014

W dniu 11 września 2014r. najmłodsi mieszkańcy naszego miasta z Przedszkola nr 4 odwiedzili strażników miejskich w ratuszu. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca funkcjonariuszy straży miejskiej a także poznały zasady zachowania się w miejscu publicznym. Każdy z przedszkolaków mógł usiąść za kierownicą radiowozu straży, poznać całe jego wyposażenie i możliwości sygnalizacyjne.

więcej...


Sprzęt komputerowy i fotograficzny dla dębickiej policji.
10-09-2014

10 września w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego miało miejsce przekazanie przez burmistrza Pawła Wolickiego komendantowi powiatowemu policji w Dębicy Pawłowi Filipkowi sprzętu komputerowego i fotograficznego dla dębickiej policji.

więcej...


Narodowe Czytanie w Dębicy
10-09-2014

Piękna pogoda i bezchmurne niebo sprzyjało uczestnikom akcji Narodowego Czytania zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. 6 września o godz. 10.00 dębiczanie spotkali się na dębickim Rynku, aby wspólnie wysłuchać fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

więcej...


Kino 3 D w Dębicy
10-09-2014

Już w najbliższych tygodniach po podpisaniu stosownego porozumienia DK Kosmos zostanie przejęte od Firmy Oponiarskiej przez Miasto Dębica. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dębicy radni wyrazili zgodę między innymi na zwiększenie o 200 tys. wydatków na kulturę w mieście. Dzięki tym środkom na początku 2015 roku w DK Kosmos zostanie uruchomione kino 3D.

więcej...


Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 70 z dnia 09.09.2014 r.
09-09-2014

Opublikowano: wtorek, 09, wrzesień 2014 06:58 Piotr Wałach - dyżurny synoptyk IMGW-PIB

więcej...


Stypendia Burmistrza Miasta Dębicy wręczone
08-09-2014

Po raz szósty zostały wręczone przez burmistrza Miasta Dębicy Pawła Wolickiego stypendia dla najlepszych uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjów. Stypendia dla dziesięciu najlepszych uczniów dębickich szkół – 5 w kategorii „wyniki w nauce” i 5 w kategorii „wybitne osiągnięcia” są przyznawane w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego Miasta Dębicy.

więcej...


Wrześniowy jarmark z wikliną naturalną, warsztatami decoupage oraz biżuterią artystyczną
05-09-2014

W sobotę 13 września br. na dębicki Rynek zapraszamy wszystkich sympatyków rzemiosła ludowego na kolejną edycję jarmarków z warsztatami rękodzieła artystycznego. Tym razem gościć będziemy Witolda Płochockiego, który poprowadzi warsztaty wikliny naturalnej, Marię Imioło – Smołę, która poprowadzi warsztaty decoupage oraz Małgorzatę Lipińską i jej autorską biżuterię artystyczną.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
05-09-2014

więcej...


Awanse zawodowe dębickich nauczycieli
04-09-2014

3 września trzynastu nauczycieli z dębickich szkół miejskich otrzymało awans na nauczyciela mianowanego. Nowo mianowani nauczyciele złożyli ślubowanie w Urzędzie Miejskim w obecności burmistrza miasta Dębicy Pawła Wolickiego.

więcej...


XLV sesja Rady Miejskiej w Dębicy
01-09-2014

5 września, o godz. 9.00 w sali 51 Urzędu Miejskiego w Dębicy odbędzie się XLV sesja Rady Miejskiej w Dębicy. Porządek obrad:

więcej...


Wszystko jest wyzwaniem!
01-09-2014

W dniach 15-24 sierpnia w Polsce po raz kolejny odbyła się Wędrownicza Watra, czyli zlot dla harcerzy w wieku 16-25 lat, który ma miejsce co roku pod koniec wakacji. W imprezie wzięło udział blisko 500 osób z kraju i zagranicy, w tym reprezentacja Hufca ZHP Dębica z 5 Dębickiej Drużyny Wędrowniczej „Sprzysiężeni” im. Dębickich Sybiraków. Myślą przewodnią tegorocznego zlotu były słowa „Wszystko jest wyzwaniem!”.

więcej...Archiwum: Urząd Miejski


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej