<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


01.07.2007 - Dębica uczestniczyła w spływie kajakowym
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Wyróżnienie dla Miasta Dębicy
30-06-2014

Miasto Dębica zostało wyróżnione w programie „Dobra Praktyka Aktywnych Form Pomocy” ogłoszonego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Dębica została wyróżniona w obszarze „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”. Razem z wyróżnieniem i okolicznościowym dyplomem Miasto Dębica otrzymało również nagrodę finansową w wysokości 9.500 zł.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
27-06-2014

więcej...


„ Życie – kocham i szanuję” – rozstrzygnięcie konkursu
25-06-2014

16 czerwca roku odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie powiatowego konkursu zorganizowanego w związku z VI Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej i Komitet Organizacyjny Marszu w którego skład weszli Stanisław Wielgut, Mariusz Szewczyk i Marcin Grabowy. Patronat nad konkursem objęli ks. biskup Andrzej Jeż, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki oraz starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa.

więcej...


Wyróżnienie „Lider Województwa Podkarpackiego 2014 ” oraz certyfikat „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego” dla „Wodociągów Dębickich” sp. z o.o.
25-06-2014

18 czerwca w sali Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie przedstawiciele „Wodociągów Dębickich” – Jacek Gil i Agnieszka Jamróz, z rąk Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Bogdana Romaniuka, odebrali piątą już z kolei statuetkę „Lidera Województwa Podkarpackiego” oraz certyfikat „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego.”

więcej...


Burmistrz Paweł Wolicki otrzymał absolutorium
23-06-2014

Podczas sesji która odbyła się 18 czerwca Rada Miejska udzieliła burmistrzowi Pawłowi Wolickiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2013 rok.

więcej...


660 wyprawek dla pierwszoklasistów
18-06-2014

18 czerwca w Domu Kultury „Kosmos” odbyło się uroczyste przekazanie przez burmistrza Pawła Wolickiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Leskiego, radnych miejskich oraz Monikę Gardułę z Firmy Oponiarskiej „Dębica” wyprawek szkolnych w ramach akcji organizowanej przez Urząd Miejski „Bezpieczna droga do szkoły”. Wyprawki trafią ogółem do 660 dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w pierwszych klasach dębickich szkół.

więcej...


Piknik Siatkarski - 22 czerwca
18-06-2014

Dębicka Akademia Siatkarska Kępa zaprasza na Siatkarski Piknik z Eko Światem. Piknik odbędzie się w niedzielę 22 czerwca o godz.15.00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy ul. Wagnera 4 ( Kępa) W czasie pikniku rozegrany zostanie mecz pokazowy pomiędzy zawodnikami Akademii a sponsorami i przyjaciółmi UKS Kępa, zostaną wręczone nagrody oraz nastąpi podsumowanie Dębickiej Ligi Siatkarskich Jedynek. Ponadto rozegrany zostanie także turniej rodzinny ( dziecko + rodzic ) w piłce siatkowej w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i open. Wśród uczestników turnieju rodzinnego zostanie rozlosowany bilet na uroczystość otwarcia Mistrzostw Świata w Siatkówce oraz na mecz Polska - Serbia ( wraz z transportem ) w Warszawie.


Efekty partnerstwa
18-06-2014

Od 16 czerwca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej „Ad Astram” rozpoczął realizację trzech ważnych projektów. „Aktywny Senior III”, „Aktywny Klub Seniora”, „Równamy Szanse”. Wszystkie projekty łączy to, że ich zadaniem jest wspieranie środowisk mniej zaradnych, pomaganie im w pokonywaniu życiowych trudności, aktywizowanie ich.

więcej...


Miejcie nadzieję…
17-06-2014

Piękną oprawę miała druga edycja konkursu wokalnego „Tylko polska piosenka” zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Konkurs pod honorowym patronatem burmistrza miasta Dębicy Pawła Wolickiego obejmował lata 80 i 90 i odbywał się pod hasłem „Miejcie nadzieję”.

więcej...


Konkurs filmowy z zakresu profilaktyki uzależnień rozstrzygnięty
16-06-2014

W dniu 14 czerwca 2014 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na najlepszy film z zakresu profilaktyki uzależnień.

więcej...


Strażacy z Puurs w dębickim magistracie
16-06-2014

7 osobowa delegacja strażaków z belgijskiego miasta Puurs gościła 16 czerwca w dębickim Ratuszu. Delegację z partnerskiego miasta Dębicy przyjął zastępca burmistrza Dębicy Jerzy Gągała. W spotkaniu wziął udział także komendant Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy Wojciech Buszek.

więcej...


Dziennikarz z Wilna z wizytą u burmistrza Pawła Wolickiego
16-06-2014

16 czerwca w dębickim ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza Pawła Wolickiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Leskiego z Zygmuntem Klonowskim z Kuriera Wileńskiego . Władze miejskie Dębicy od lat wspierają Polonię na Wileńszczyźnie. Za to między innymi podczas spotkania podziękował Zygmunt Klonowski burmistrzowi Pawłowi Wolickiemu.

więcej...


„Nasze Dzieci. Nasza Przyszłość”
16-06-2014

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu „Czas na aktywność w mieście Dębica” zorganizował piknik integracyjny. Odbył się on z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w sportowej stodole KS Wisłoka Dębica.

więcej...


Dyżur Konsultanta ds. Funduszy Europejskich
15-06-2014

Jeśli poszukujesz środków na rozwój lub założenie działalności gospodarczej, chcesz uczestniczyć w szkoleniach, dowiedzieć się, czy Twój pomysł ma szansę na otrzymanie dofinansowania przyjdź na spotkanie z Konsultantem Funduszy Europejskich.

więcej...


„Dembicka Giełda Staroci” w Dębicy
13-06-2014

Serdecznie Zapraszamy.

więcej...


XLIII sesja Rady Miejskiej w Dębicy - porządek obrad
13-06-2014

18 czerwca 2014 r. o godz. 830 w sali 51 Urzędu Miejskiego w Dębicy, ul. Ratuszowa 2 odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej w Dębicy.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
13-06-2014

więcej...


Dębiccy harcerze na międzynarodowym zlocie w Niemczech
12-06-2014

Ponad 3000 skautów z różnych zakątków świata, 551 harcerzy i instruktorów z Polski, setki przejechanych kilometrów, 5 dni świetnej zabawy, niezliczona ilość wspomnień i przygód - to zlot InterCamp 2014, na którym nie zabrakło reprezentacji Hufca ZHP Dębica. Już drugi raz polskiemu kontyngentowi szefowały instruktorki właśnie z Hufca ZHP Dębica. Komendantką kontyngentu była phm. Justyna Kowalska, a jej zastępcą phm. Karolina Cichowska.

więcej...


Matematyk Roku 2014
12-06-2014

10 czerwca 2014r. w Domu Kultury Kosmos odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w II Dębickim Konkursie Matematycznym dla Gimnazjalistów o tytuł Matematyk Roku 2014. Organizatorami konkursu byli Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy, Miejskie Gimnazjum nr 2 w Dębicy oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki.

więcej...


VIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas odbył się w Dębicy
12-06-2014

12 czerwca w Dębicy odbył się VIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Uczestniczyło w nim kilkuset uczniów z kilkudziesięciu szkolnych kół Caritas diecezji tarnowskiej. Patronat nad zjazdem objęli ks. biskup Andrzej Jeż, starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa i burmistrz Dębicy Paweł Wolicki. Pod pomnikiem świętego Jana Pawła II wiązankę kwiatów w imieniu władz miejskich Dębicy złożył zastępca burmistrza Jerzy Gągała oraz ks. biskup Stanisław Salaterski i ks. Stanisław Dobosz, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

więcej...


I Dzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego
11-06-2014

4 czerwca w Dębicy, w siedzibie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” odbył się I Dzień Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji pozarządowych - stowarzyszeń, fundacji - działających na terenie Dębicy i powiatu dębickiego. W spotkaniu uczestniczyli zastępcy burmistrza Dębicy Mariusz Trojan i Jerzy Gągała.

więcej...


Jarmark Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła w Dębicy
11-06-2014

Serdecznie Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dębicy i okolic na dębicki Rynek w najbliższą sobotę 14 czerwca 2014r. do udziału w Jarmarku Dębickim.

więcej...


VIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Dębicy
11-06-2014

12 czerwca w Dębicy odbędzie się VIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Patronat nad zjazdem objęli ks. biskup Andrzej Jeż, starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa i burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.

więcej...


14 czerwca 2014 startuje Bicyklomania
11-06-2014

Burmistrz Miasta Dębica, Wójt Gminy Dębica, Wójt Gminy Ostrów – współorganizatorzy i firma Arkus&Romet Group – sponsor imprezy zapraszają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu rekreacyjno – sportowym, pod nazwą „BICYKLOMANIA 2014”. Celem zjazdu BICYKLOMANIAKÓW jest kreowanie rowerowej kultury oraz bezpiecznej jazdy.

więcej...


Pamiętajmy o wodzie i cieniu dla zwierząt w upały!
10-06-2014

Z racji zbliżających się upałów Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Dębicy przypomina wszystkim właścicielom zwierząt domowych i gospodarskich o zapewnieniu im dostępu do świeżej wody i stale zacienionego miejsca. Właścicielom utrzymującym swoje psy na uwięzi zwracamy również uwagę, że uwięź (najczęściej łańcuch) nie może być krótsza niż 3 metry, a zwierzę zgodnie z prawem nie może być utrzymywane w ten sposób dłużej niż 12 godz. w ciągu doby. Psy przy gospodarstwie pracują dla człowieka, np. informują o obcych na podwórku, chociażby dlatego należy im się to niezbędne minimum opieki. OTOZ Animals


Ostrzeżenie meteorologiczne
09-06-2014

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie 30-215 Kraków ul. Piotra Borowego 14 tel: 12-6398150, fax: 12-4251973 email: meteo.krakow@imgw.pl www: www.imgw.pl Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 29 Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

więcej...


Dębickie Amazonki strzelały na boisku „karne” w ramach akcji „Razem wygrywamy z rakiem piersi
09-06-2014

8 czerwca po raz pierwszy w Dębicy został zorganizowany przez Dębickie Stowarzyszenie Amazonka Wielki Mecz Przyjaciół Piłki Nożnej. Mecz odbył się w ramach ogólnopolskiego II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej, który w tym roku został połączony z akcją społeczną Federacji Stowarzyszeń Amazonki „Razem wygrywamy z rakiem piersi”.

więcej...


TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO - Hotel Borowiec - Ośrodek Przygotowań Piłkarskich im. Kazimierza Górskiego, Straszęcin, k. Dębicy
06-06-2014

Hotel Borowiec - Ośrodek Przygotowań Piłkarskich im. Kazimierza Górskiego w Straszęcinie k. Dębicy zaprasza na TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO w grze pojedynczej w grupach wiekowych: open, +50 o Puchar Ośrodka Przygotowań Piłkarskich im. Kazimierza Górskiego w Straszęcinie w dniach 14-15 czerwiec 2014 r.. Rozpoczęcie turnieju o godz. 9:00. Zgłoszenia i zapisy tel. 666 834 413 lub w dniu rozpoczęcia turnieju do godz. 8:30 zapisy na kortach. Wpisowe 30 zł

więcej...


Weekend w naszym Mieście
06-06-2014

więcej...


Promocja zdrowia w szkołach
05-06-2014

4 czerwca br. w Domu Kultury „Śnieżka” odbyła się V Konferencja popularno- edukacyjno- informacyjna Podkarpackiej Śieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. W tegorocznym spotkaniu pod hasłem „Sukcesy i efekty pracy szkoły” wzięły udział 22 placówki z gmin: Ropczyce, Dębica, Pilzno, Sędziszów Małopolski, Wielopole Skrzyńskie, Czarna, Przecław.

więcej...


SPARTAKIADA SPORTOWA DĘBICKICH SZKÓŁ
05-06-2014

W dniach 3-5 czerwca w hali sportowej MOSiR odbyła się Spartakiada Sportowa Dębickich Szkół pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy. Organizatorami Spartakiady był Zespół Szkół nr1 w Dębicy i Miejski Zarząd Oświaty.

więcej...


Konferencja - Energia.Ekologia.Ekonomia.
04-06-2014

3 czerwca w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja „Energia.Ekologia. Ekonomia” której organizatorem było Stowarzyszenie Proeko Dębica. Patronat nad konferencją objął Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki oraz senator RP Zdzisław Pupa.

więcej...


Dni Dębicy 2014 jeszcze raz
04-06-2014

Staje się powoli dębicką tradycją, że pierwszego dnia święta miasta pada deszcz. Tak było i tym razem. Ale jak w latach poprzednich nie przeszkodziło to wielu dębiczanom zawitać na Rynek. W niedzielę pogoda była łaskawsza, co zachęciło całe rodziny do wspólnej zabawy.

więcej...


Dni Dębicy 2014
03-06-2014

Trubadurzy oraz Liber i Natalia Szroeder byli gwiazdami tegorocznych Dni Dębicy. Podczas dwudniowego święta miasta mieszkańcy mieli okazję do rodzinnego spędzenia czasu na dębickim Rynku, obejrzenia występów lokalnych zespołów, wysłuchania koncertów, a dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji.

więcej...


Stypendia artystyczne i sportowe w Dębicy przyznane
03-06-2014

Kapituła Konkursowa do spraw przyznawania stypendiów w zakresie osiągnięć sportowych oraz twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, zgodnie z wytycznymi uchwały Rady Miejskiej, wytypowała spośród dębickiej młodzieży do stypendium po 5 osób wybitnie uzdolnionych sportowo i artystycznie. Na tej podstawie Burmistrz Miasta Dębicy przyznał stypendia finansowane ze środków budżetu miasta w wysokości 300 zł. miesięcznie na okres 10 miesięcy - od września 2014 do czerwca 2015 r.

więcej...


Kampania uświadamiająca na temat rozstania w rodzinie międzynarodowej
02-06-2014

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej oraz komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa ViViane Reding, przy współpracy z mediatorem Parlamentu Europejskiego ds. rodzicielskiego uprowadzenia dziecka Robertą Angelilli, ogłosiła rozpoczęcie kampanii uświadamiającej w kwestiach opieki nad dzieckiem, prawa do kontaktów z dzieckiem oraz rodzicielskiego uprowadzenia dziecka. Kampania ta ma na celu informowanie międzynarodowych par na temat przepisów Unii Europejskiej oraz wspieranie umów, które będą zawierane w najlepszym interesie dziecka.

więcej...


Sztuka profesjonalna, szkolna i uliczna
02-06-2014

Kolejna niezwykle interesująca propozycja Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. W jednym czasie można obejrzeć trzy wystawy. Trzy bardzo różne wystawy prezentujące trzy odmienne spojrzenia na sztukę.

więcej...


Jubileusz 25-lecia AK w Dębicy
02-06-2014

30 maja w DK Śnieżka odbyła się uroczystość z okazji 25- lecia istnienia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dębicy. Podczas uroczystości wręczono Medale 25-lecia ŚZŻAK w Dębicy dla osób i instytucji, które wspierały działalność organizacji.Podczas uroczystości odbył się koncert Ewy Książek i Bernadetty Gromek-Caputy, premiera filmu dokumentalnego „My, Armii Krajowej żołnierze” oraz występ młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

więcej...


Ogólnopolski Głos Profilaktyki – 14 czerwca 2014 r.
02-06-2014

Zgodnie z założeniami programu prewencyjnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych „Razem bezpieczniej” oraz programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” w dniu 14 czerwca 2014 r. przeprowadzona zostanie akcja pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”.

więcej...Archiwum: Urząd Miejski


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej