<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


26.12.2008 - Nie jesteście sami
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Wyśpiewywali swój sukces
31-03-2011

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbyły się eliminacje wstępne 16. konkursu piosenki „Wygraj sukces”. Startowało w nich 47 młodych piosenkarzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Rzeszowa, Tarnowa, Jasła, Dębicy i innych miejscowości. Jury w składzie: Beata Pisarczyk, Grzegorz Stanoch, Sławomir Gleń i Zenon Piękoś wytypowało 15 solistów do eliminacji regionalnych konkursu. W tej grupie znaleźli się także dębiczanie.

więcej...


Illuminandi kręci teledysk
30-03-2011

Zespół Illuminandi przymierza się do realizacji teledysku, który promować będzie najnowszy album grupy zatytułowany „In Via". Płyta ukazała się w czerwcu 2010 r. nakładem warszawskiej wytwórni Ars Mundi i jest dostępna na terenie całego kraju m.in. w sieci salonów Empik. Muzycy potrzebują jednak wsparcia finansowego.

więcej...


Papa się żeni w Śnieżce
30-03-2011

Premiera spektaklu teatralnego „Papa się żeni”, przygotowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i Teatr „Kurtyna”, odbędzie się 16 kwietnia br. o godz.18.00 w Domu Kultury „Śnieżka”. Dzień później, w niedzielę, 17 kwietnia br. sztuka zostanie wystawiona po raz drugi.

więcej...


Gryfy zostały rozdane
29-03-2011

Przez dwa dni trwał w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy III Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Złoty Gryf 2011. Impreza zgromadziła prawie 1100 uczestników z kilkudziesięciu zespołów nie tylko z województwa podkarpackiego. Startowały w nim również zespoły z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego.

więcej...


Odkrywają talenty
29-03-2011

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy otrzymał tytuł „Miejsca Odkrywania Talentów” nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tytuł ten stanowi szczególnego rodzaju wyróżnienie dla instytucji kultury, które przyczyniają się do wspierania, promocji, a tym samym odkrywania uzdolnień dzieci i młodzieży.

więcej...


Po prostu zrób kabaret...
29-03-2011

Już po raz trzeci odbyły się Potyczki Kabaretowe. Na scenie Domu Kultury „Mors” 18 marca br. zaprezentowały się młodzieżowe kabarety z Dębicy, Ropczyc, Lubczy, Lubaczowa, Łańcuta, Rzeszowa i Krosna. Nasze miasto tym razem reprezentowały kabarety L.I.T.R.A i KAC z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka.

więcej...


W Przemyślu wygrywali
28-03-2011

Piękny sukces odnieśli dębiccy wokaliści i zespoły w Przemyślu. W finale XXI Przeglądu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” organizowanego przez przemyskie Centrum Kulturalne swoje kategorie wiekowe wygrały Aleksandra Ożóg oraz Dominika Żurek. Jury wyróżniło Jagodę Misiewicz, zespoły The Flowers i Yamaha Band oraz duet wokalny tworzony przez Weronikę Sochę i Aleksandrę Warżałę. Wszyscy oni byli laureatami Przeglądu Wokalistów i Zespołów „Śpiewam, bo lubię”, który odbył się na początku marca w Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

więcej...


Pasje – Illuminandi
22-03-2011

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy kontynuuje swój cykl prezentacji ludzi i instytucji oraz organizacji, których łączy jedno „Pasja”. Obecnie w holu biblioteki przy ulicy Akademickiej 10 można obejrzeć zdjęcia oraz poczytać informacje dotyczące dębickiej grupy muzycznej „Illuminandi”.

więcej...


Głosuj na dębicki projekt
22-03-2011

Projekt Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, biorący udział w III edycji konkursu „Dom z Wyższą Kulturą”, organizowany przez Alior Bank, we współpracy z tygodnikiem Newsweek, dziennikiem Fakt oraz Narodowym Centrum Kultury, został doceniony przez Kapitułę konkursową.

więcej...


Zbrodnia katyńska w MiPBP w Dębicy
21-03-2011

Z bardzo ciekawą prelekcją na temat zbrodni katyńskiej wystąpiła w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy Katarzyna Kyc z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Ci, którym nie udało się wysłuchać jej wykładu mogą w siedzibie biblioteki przy ulicy Akademickiej 10 obejrzeć wystawę poświęcona tej samej sprawie.

więcej...


Powrotów część pierwsza – Leszek Kuchniak
21-03-2011

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy swoim pierwszym wernisażem po wystawie dębickiego środowiska plastycznego rozpoczyna zapowiadany cykl powrotów do autorów, którzy prezentowali już swoje prace na przestrzeni ostatnich 25 lat. Jako pierwszy z tego cyklu planowanego na cały bieżący rok, wybrano Leszka Kuchniaka. Jego malarstwo i rzeźbę można oglądać do końca marca.

więcej...


Na scenie towarzyszył im uśmiech
20-03-2011

Wychowankowie szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych z Podkarpacia przyjechali do Dębicy aby wziąć udział w II Wojewódzkim Przeglądzie Logopedycznym, który odbywał się 17 marca w Domu Kultury „Śnieżka” MOK.

więcej...


Spektakl „Siedem obrazów Don Kichote” odwołany
18-03-2011

W Teatralnym Przedwiośniu organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury nastąpiły zmiany. Z powodu choroby aktora odwołany został spektakl „Siedem obrazów Don Kichote” zaplanowany na 19 marca 2011 r. Spektakl nie odbędzie się.

więcej...


Interpretowali swoje ulubione teksty
17-03-2011

Katarzyna Czerwiec z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy zwyciężyła w eliminacjach powiatowych 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbywały się w Domu Kultury „Śnieżka”. Wraz z czterema pozostałymi laureatami reprezentować będzie Dębicę na kolejnym, rejonowym etapie w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

więcej...


Ostre granie w „Morsie”
14-03-2011

Metalowo-rockowe granie zaserwowały młodym dębiczanom trzy grupy: „Dose Of Bottom” z Dębicy, „Commercial Break” z Pilzna i „Mikirurka” z Krakowa. Wszystkie trzy grupy grają głośną muzykę, niepozbawioną jednak walorów artystycznych. W każdym razie spora grupa młodych dębiczan bawiła się na ich koncercie bardzo dobrze. Koncert został zorganizowany przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz jego pracowników pomagających w jego obsłudze.

więcej...


Mistrzowski koncert nauczyciela
14-03-2011

Koncert muzyki kameralnej odbył się 10 marca br. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej. W repertuarze wielkich kompozytorów dębiczanie usłyszeli recital Mariusza Stępnia, nauczyciela klasy klarnetu w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Dębicy oraz w Szkole Muzycznej w Ropczycach, a także muzyków Cracow Clarinet Quartet.

więcej...


Poseł Jan Warzecha o dębickiej kulturze
10-03-2011

Na przestrzeni kilkunastu dni dębicki poseł Jan Warzecha trzykrotnie wystąpił na posiedzeniach Sejmu RP prezentując dokonania i problemy Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Jego wystąpienia zostały zaadresowane do urzędników na wszystkich szczeblach decydujących o wsparciu finansowym lokalnej kultury, jej przedsięwzięć, potrzeb inwestycyjnych. Poseł Jan Warzecha przedstawił działalność Miejskiego Ośrodka Kultury na 85 i 86 posiedzeniu Sejmu RP, z tym, iż posiedzenia 85 było dwudniowe.

więcej...


Lubią śpiewać i wygrywać
10-03-2011

W Domu Kultury „Śnieżka” 8 marca br. odbyła się 13. edycja Przeglądu Wokalistów i Zespołów „Śpiewam bo lubię”, stanowiąca eliminacje do XXI przeglądu piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu. Powiat dębicki reprezentować będą soliści Dominika Żurek, Magdalena Świerk, Jagoda Misiewicz, Justyna Maziarka, Aleksandra Ożóg, Kinga Kania, Julia Dziedzic, Justyna Szpara, Adrianna Białas, Dominika Kwiecień, Paulina Szczerbińska oraz zespoły Yamaha Band, Fuel, The Flowers, Trio A’Vista i zespół wokalny Weronika Socha & Aleksandra Warżała.

więcej...


Hamlet rozpoczął teatralne przedwiośnie
08-03-2011

Miejski Ośrodek Kultury zainaugurował Teatralne Przedwiośnie w Dębicy. W ubiegły piątek w Domu Kultury „Śnieżka” wystawiono trzy oryginalne inscenizacje „Hamleta” wg Williama Shakespear’a w wykonaniu Walnego Teatru. Dzień później odbyły się warsztaty teatralno-lalkarskie, adresowane do pedagogów i instruktorów.

więcej...


Wystawiają poza muzeum
08-03-2011

Wystawę „Tak rodził się Stomil” ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Dębicy można oglądać w handlowej Galerii Dębickiej w holu na pierwszym piętrze. Na ekspozycję składają się zdjęcia archiwalne z 1938 i 1939 roku przedstawiające powstawanie ówczesnej Fabryki Gum Jezdnych, czyli obecnej Firmy Oponiarskiej „Dębica” S.A.

więcej...


Muzeum na YouTube
08-03-2011

Filmy prezentujące najważniejsze wydarzenia Muzeum Regionalnego w Dębicy można oglądać w Internecie na serwisie YouTube. Od 4 maca 2011 działa kanał filmowy .

więcej...


„Ani Mru Mru” w dobrej formie
07-03-2011

Prawie dwie godziny doskonałej zabawy zafundowali dębiczanom trzej kabareciarze z Lublina występujący od 12 lat, jak kabaret „Ani Mru Mru”. Ich nowy program „Biel czy Czerń” mógł zadowolić nawet wybrednych miłośników sztuki kabaretowej.

więcej...


Wyższa kultura z „Kurtyną”
07-03-2011

Dom Kultury Śnieżka MOK bierze udział w kolejnej edycji konkursu Dom z Wyższą Kulturą. Jest to ogólnopolska akcja skierowana do placówek kulturalnych, której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących lokalną społeczność. Dębicką propozycją jest realizacja Festiwalu Teatru Amatorskiego Kurtyna.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej