<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


27.10.2010 - Bezpłatnej żywności będzie więcej
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Wygrał „Czerwony Kapturek”
29-04-2009

Przedstawienie „Czerwonego Kapturka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy jury uznało za najlepsze w I Powiatowym Festiwalu Małych Form Teatralnych „Ogrody Wyobraźni”. „Złotą Maskę” dla najlepszego aktora tego festiwalu otrzymała również uczennica tej szkoły Julita Mroczek, która odtwarzała rolę Pani Frani.

więcej...


Fluorescencje na temat Pendereckiego
28-04-2009

Muzeum Regionalne prowadzi warsztaty „Fluorescencje”, przeznaczone dla młodzieży licealnej nawiązującej do awangardowej kompozycji Krzysztofa Pendereckiego o tym samym tytule. Zajęcia stanowią świetną okazję do rozszerzenia wiedzy o sztukach plastycznych i muzyce o treści zwykle pomijane w programach szkolnych, a często egzekwowane podczas rozmów kwalifikacyjnych na kierunki humanistyczno – artystyczne.

więcej...


Misiewicz i jego przyjaciele
27-04-2009

Bardzo interesujący wieczór poetycki zaproponowała swoim bywalcom Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Swoje nowe wiersze z tomiku „camera_obscura” zaprezentował Roman Misiewicz. Nie sam, gdyż towarzyszyli mu jego przyjaciele, recytatorzy współpracujący z Domem Kultury „Śnieżka”.

więcej...


Jak to było w Soplicowie
26-04-2009

Sporym sukcesem podopiecznych świetlicy środowiskowej nr 1 przy ulicy Kraszewskiego zakończył się I Powiatowy Konkurs Rodzinny „Pan Tadeusz – Wczoraj – Dzisiaj – Jutro”. Konkurs został zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy z okazji 175. rocznicy pierwszego wydania tego polskiego arcypoematu Adama Mickiewicza.

więcej...


Śmieciosztuka przedszkolaków
26-04-2009

Piąty raz podsumowano międzyprzedszkolny konkurs plastyczny organizowany pod hasłem „Śmieciosztuka”. Z dębickich przedszkoli napłynęło prawie 30 prac. Wszystkie można oglądać w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ulicy Akademickiej 30.

więcej...


Przedszkolaki dla hospicjum
23-04-2009

Przedszkole nr 7 w Dębicy już drugi rok aktywnie uczestniczy w akcji „Pola Nadziei” zbierając podczas swych programów artystycznych datki na Dębickie Hospicjum im. Jan Pawła II. 22 kwietnia br. przedszkolaki zaprezentowały się na scenie DK „Śnieżka”.

więcej...


Bogactwo architektury
22-04-2009

W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Akademickiej 30 można oglądać wystawę malarstwa Borisa Kuzmy, ukraińskiego artysty. Autor na swoich pracach prezentuje architekturę miast, które odwiedzał.

więcej...


Ambitne plany TPZD
22-04-2009

Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawcze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej, podczas którego podsumowano miniony rok działalności towarzystwa, odbyło się 18 kwietnia b.r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.

więcej...


W „Ogrodach Wyobraźni”
20-04-2009

Trwają intensywne przygotowania do I Powiatowego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Ogrody Wyobraźni”. Czasu nie zostało zbyt dużo, gdyż festiwal odbędzie się 28 kwietnia w Domu Kultury „Śnieżka”. Festiwal został objęty honorowym patronatem Pawła Wolickiego, burmistrza Dębicy oraz Stanisława Rokosza, wójta gminy Dębica.

więcej...


Tańczyli z Aniołami
20-04-2009

Z pieśnią, arią i piosenką spotkała się w ubiegły piątek w DK „Śnieżka” licznie zebrana dębicka publiczność. Bogaty artystyczny program, w którym zaprezentowano najpiękniejsze pieśni i arie z oper i operetek, przeplatany był wybranymi fragmentami tomiku poezji Ewy Korczyńskiej „Zatańczę z Aniołami”.

więcej...


Malarstwo Kuzmy
14-04-2009

Wystawę „Malarstwo” z pracami Borisa Kuzmy, artysty plastyka z Ukrainy, można oglądać od 17 kwietnia br. do 8 maja br. w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Akademickiej 30.

więcej...


Wytańczyli Złote Gryfy
08-04-2009

Podczas I Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf” główne nagrody w trzech kategoriach przypadły gospodarzom.

więcej...


Wielkanocne różności
07-04-2009

Ponad 500 prac związanych z tradycjami Wielkanocnymi można oglądać w korytarzach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10. W wernisażu uczestniczyli m.in. Mariusz Trojan, wiceburmistrz miasta oraz Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Dębicy.

więcej...


Misiewicz w Świątecznej
02-04-2009

Dębicki poeta Roman Misiewicz zaprezentował swoje dwa wiersze w sobotnio-niedzielnym wydaniu („świątecznym”) Gazety Wyborczej w cyklu „Wiersz Świątecznej”.

więcej...


Wielkanocny Ogród Sztuki
02-04-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza na wystawę pt. „Wielkanocny Ogród Sztuki”. Otwarcie wystawy odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 17.00 w siedzibie biblioteki przy ulicy Akademickiej 10 i połączone będzie z prezentacją zwyczajów wielkanocnych.

więcej...


Teatralna edukacja
01-04-2009

Oferta edukacyjno - kulturalna Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przeznaczona dla: placówek oświatowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie), zespołów i grup teatralnych działających w szkołach, świetlicach, domach kultury, instytucjach kultury, nauczycieli, instruktorów, animatorów kultury zainteresowanych edukacją teatralną, dzieci i młodzieży szukającej inspiracji i wiedzy w zakresie edukacji teatralnej.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej