<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


17.12.2009 - Stypendia dla studentów
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Pamięci Jana Pawła II
29-03-2009

Do 4 kwietnia można w podziemiach kościoła MBA w Dębicy przy ulicy Krakowskiej 15 oglądać wystawę poświęconą Papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. Od kilku lat powstaje ona dzięki determinacji członków Stowarzyszenia Przyjaciół Folkloru Ludowego oraz pomocy ludzi dobrej woli. Wystawę można oglądać w godzinach od 9.00 do 16.00. Wstęp oczywiście wolny.

więcej...


Przegląd pełen humoru
26-03-2009

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zorganizował po raz pierwszy Przegląd Kabaretów Szkolnych. W pierwszym dniu wiosny – 21 marca, na scenie DK „Mors” wystąpiły kabarety reprezentujące szkołę podstawową oraz szkoły ponadgminazjalne. Zwieńczeniem dnia był występ kabaretu "A-bzik".

więcej...


Wystawa Jana Pawła II
23-03-2009

Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru Ludowego oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” zapraszają na wystawę poświęcona Janowi Pawłowi II. Na wystawę złożą się fotografie, książki, albumy, wspomnienia dębiczan ze spotkań z polskim Papieżem.

więcej...


Poetyckie towarzystwo
22-03-2009

Interesujące spotkanie zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy. Z poetycką wizytą zawitali do Dębicy członkowie grupy literackiej „Słowo” z Mielca. Posłuchać ich wierszy oraz zaprezentować swoje własne przyszli dębiccy poeci. W ten sposób zrobiło się ciekawe spotkanie literatów z sąsiednich miast.

więcej...


Rodzinnie o „Panu Tadeuszu”
19-03-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10 ogłasza konkurs pokoleniowy z okazji 175. rocznicy pierwszego wydania utworu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli Ostatni Zajazd na Litwie: historia szlachecka z roku 1811 i 1812: we dwunastu księgach wierszem”. Prace konkursowe można składać do 8 kwietnia.

więcej...


Recytowali turniejowo
19-03-2009

W eliminacjach powiatowych 54 Konkursu Recytatorskiego 18 marca br. w Domu Kultury „Śnieżka” uczestniczyło 21 recytatorów. Do eliminacji rejonowych, które odbędą się w Sędziszowie Małopolskim jury rekomendowało: Agnieszkę Filarską, Dominikę Migoń, Marię Juknę, Beatę Strózik i Lucynę Bielatowicz.

więcej...


Patroni dębickich ulic
18-03-2009

Publikacja „Patroni dębickich ulic” będzie miała swoją promocję w czwartek, w czasie wieczoru poetyckiego zaplanowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy na godzinę 17.00. Jest ona bardzo cennym wypełnieniem dotkliwej luki na dębickim rynku wydawniczym. Książka jest wydana z okazji 650-lecia miasta.

więcej...


Przegląd Wokalistów i Zespołów Śpiewam, bo lubię
16-03-2009

W eliminacjach powiatowych Przeglądu Wokalistów i Zespołów „Śpiewam, bo lubię” uczestniczyło 42 wokalistów i 7 zespołów. Młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Alicja Płonka, śpiewaczka, Jan Michalak, śpiewak, Zenon Piękoś, muzyk i Mateusz Pieniądz, muzyk

więcej...


Dziadek i wnuk
04-03-2009

Kolejną, bardzo interesującą książkę wydało Muzeum Regionalne w Dębicy. Nosi ona tytuł „Robert Berger i Krzysztof Penderecki. Dziadek i wnuk” i jest swoistym przewodnikiem po wystawie pod tym samym tytułem otwartej w muzeum.

więcej...


Mistrz Penderecki otworzył wystawę
04-03-2009

Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor i Honorowy Obywatel Dębicy wraz z burmistrzem Pawłem Wolickim otworzyli 3 marca br. w Muzeum Regionalnym wystawę czasową „Dziadek i wnuk”, poświęconą historii rodziny Bergerów i Pendereckich oraz ich związkom z Ziemią Dębicką.

więcej...


Książki mówione można wypożyczać
02-03-2009

Wypożyczalnia książki mówionej w filii nr 1 (Dom Kultury „Śnieżka”)Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy zainaugurowała swoją działalność. W skromnej uroczystości wzięli udział m.in.: Mariusz Trojan, wiceburmistrz miasta, ks. Henryk Słomba, kapelan dębickich niewidomych, Krystyna Kamińska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Joanna Ożóg, radna Rady Miejskiej, Jan Michalak, kierownik Domu Kultury „Śnieżka”, Maria Kamaj, prezes koła Polskiego Związku Niewidomych w Dębicy i gospodarze placówki: Marzena Kowalska, dyrektor MiPBP oraz Romualda Zajączkowska, kierownik filii nr 1 MiPBP w Dębicy.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej