<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


15.02.2011 - Wystartował II zJAZZd
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Edukacja kulturalna dla dzieci i młodzieży
31-08-2008

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy prowadzi nabór do stałych form pracy.

więcej...


Muzyczne pożegnanie lata
26-08-2008

Podczas ostatniego „Muzycznego spotkania wakacyjnego”, które odbyło się w niedzielę (24 sierpnia br.) w Rynku wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z Dębicy pod dyrekcją Stanisława Świerka i zespół „Mr. Pollack” z Mielca. Dębiczan nie wystraszyła ulewa i oklaskami gorąco nagradzali artystów.

więcej...


Młodzież dębicka ambasadorem miasta
20-08-2008

Ogromnym sukcesem zakończyła się misja nawiązania kontaktów sportowych, kulturalnych i oświatowych podczas pobytu grupy młodzieży i przedstawicieli jednostek samorządowych w miastach partnerskich: Carei w Rumunii, Obzor i Svishtov w Bułgarii.

więcej...


Zabawa przy muzyce country
18-08-2008

Zespół Muzyczny „Kompania Country” z Łańcuta bawił dębiczan, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie w Rynku. Zespół zagrał rovery największych przebojów gatunku country oraz utory muzyki pop i rock.

więcej...


Biblioteka powraca na ul. Rzeszowską 15
14-08-2008

Od 18 sierpnia br. ponownie będzie można wypożyczy książki i poczytać lektury w czytelni przy ul. Rzeszowskiej 15.

więcej...


Muzyczne wieczory
11-08-2008

Koncert Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy pod dyrekcją Pawła Adamka zagrał w niedzielę podczas kolejnego „Muzycznego spotkania z muzyką”. Znane przeboje muzyki klasycznej i operetkowej znakomicie wpasowały się w klimat wypoczywających w Rynku dębiczan. Koncert został bardzo gorąco przyjęty przez mieszkańców.

więcej...


Wojskowy budynek w muzeum
11-08-2008

Trwa remont parterowego budynku Muzeum Regionalnego w Dębicy. Mieścić się w nim będą ekspozycje poświęcone obecności wojska na terenie miasta. Dotychczas w tym budynku był magazyn i warsztat naprawczy.

więcej...


Znowu wspaniałe zdjęcia w Dębicy
07-08-2008

Po znalezieniu przed laty klisz ze zdjęciami Stefanii Gurdowej Dębica ma swoją kolejną fotograficzną rewelację. Tym razem jest to rodzinny album ze zdjęciami z przełomu XIX i XX wieku.

więcej...


Z darami do Wilna
06-08-2008

Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru Ludowego z Dębicy po raz siódmy gościło na Wileńszczyźnie. Pojechali tam szerzyć polską kulturę oraz wesprzeć darami mieszkających tam Polaków. Dzieci z Domu Dziecka w wileńskim Podbrodziu otrzymały obuwie, środki czystości, zeszyty, książki, słodycze. Dębicka delegacja przywiozła także odzież, środki czystości dla Domu Starców w Czużakampiai. Wspieranie Polaków mieszkających na Wileńszczyznie to inicjatywa Sylwii Murdzy – Chrobak.

więcej...


MOK ze statutem
06-08-2008

Miejski Ośrodek Kultury posiada nowy statut, który radni przyjęli podczas nadzwyczajnej sesji 5 sierpnia br. Zmiany były konieczne zarówno z uwagi na realizację programu Podkarpackiej Akademii Kultury, na której działanie miasto pozyskało pieniądze z funduszy zewnętrznych.

więcej...


Siódme „Abecadło”
04-08-2008

Prawie dwa lata ukazuje się kwartalnik „Abecadło” wydawany przez Klub Przyjaciół Słowa Pisanego istniejący przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy. „Opisujemy w nim, to, co się działo w Środowiskowym Domu Samopomocy w czasie ostatnich trzech miesięcy. A działo się wiele” – piszą z dumą uczestnicy placówki i jednocześnie redaktorzy pisma.

więcej...


Muzycznie i bajecznie
04-08-2008

Występy aktorów z Agencji Artystycznej „Bajlandia” z Rzeszowa przyciągnęły pod scenę w Rynku w niedzielę (3 sierpnia br.) najmłodszych dębiczan. Artyści bardzo szybko wciągnęli dzieci do wspólnej zabawy.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej