<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


04.08.2008 - Muzycznie i bajecznie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Niewidomi w Galerii
30-05-2009

Interesującą inicjatywę podjęły wspólnie Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury oraz koło miejskie Polskiego Związku Niewidomych. W każdy czwartek do końca czerwca spotykają się członkowie koła, ludzie młodzi i starsi, którzy są mają problemy ze swoim wzrokiem.

więcej...


Gmina dla szkoły muzycznej
30-05-2009

W auli Szkoły Muzycznej odbył się 25 maja 2009 r. koncert, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na nowym instrumencie ufundowanym przez Gminę Dębica. Nowe pianino japońskiej marki Kawai zostało przekazane szkole przez Stanisława Rokosza, wójta gminy Dębica oraz radnych gminy.

więcej...


Patron dobrych ludzi
30-05-2009

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oraz miejscowe koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zapraszają do udziału w dwóch konkursach. Patronem ich jest św. Brat Albert Chmielowski postać bardzo szlachetna, którą w swoim dramacie pt. „Brat naszego Boga” uwiecznił Karol Wojtyła. Patronat nad konkursami objęli: Władysław Bielawa, starosta powiatu dębickiego i Paweł Wolicki, burmistrz miasta Dębicy.

więcej...


Nowa wizja Śnieżki
30-05-2009

W Domu Kultury „Śnieżka” 28 maja br. w odbyła się prezentacja nagrodzonych projektów architektonicznych, wyłonionych w Konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski na koncepcję przebudowy i rozbudowy DK „Śnieżka” na „Centrum Sztuki – Europa Miast”.

więcej...


Godzina dla Mamy
28-05-2009

Placówki Miejskiego Ośrodka Kultury zaproponowały mamom dzieci uczęszczających na ich zajęcia godzinę z tańcem. Akurat zbiegły się dwie ważne daty: światowy dzień tańca i Dzień Mamy. Nic zatem dziwnego, że na widowni Domu Kultury „Mors” zasiadły przede wszystkim mamy, choć nie brakowało i ojców.

więcej...


Dębickie filmowanie
26-05-2009

Zespół Filmowy Dębica obchodzi 40-lecie pracy twórczej. Skromna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Powiatowej musi na razie zastąpić uroczystości z tego tytułu.

więcej...


Ogólnopolska „Złota Para”
26-05-2009

Dużym sukcesem zakończył się IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Złota Para”. Główną nagrodą turnieju był Puchar Burmistrza Miasta Dębica. Na parkiecie pojawiło się prawie 240 par tanecznych z całego kraju oraz Ukrainy i Słowacji. Na widowni Domu Kultury „Mors” zasiadło natomiast kilkaset osób. Przez prawie 10 godzin turnieju widownia była niemal wypełniona po brzegi. Zainteresowanie imprezą przeszło zatem najśmielsze oczekiwania jej organizatorów.

więcej...


Muzyczna majówka
19-05-2009

Największe polskie i światowe przeboje klasyczne i rozrywkowe można było usłyszeć podczas „Muzycznej majówki”, 17 maja br. na promenadzie przed Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Wystąpiły wszystkie zespoły, grupy, orkiestry uczniów i nauczycieli, działające przy szkole oraz soliści.

więcej...


Pochwal się swoją rodziną
18-05-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza wszystkich czytelników z powiatu dębickiego do udziału w konkursie „Historia mojej rodziny”. Celem tego konkursu jest zainteresowanie czytelników historią własnej rodziny, poszerzenie wiedzy na ten temat, popularyzacja badań genealogicznych. Nie od rzeczy będzie dodać, że takie prace będą również przyczynkiem do pogłębiania wiedzy na temat historii regionu dębickiego.

więcej...


Ostatni z Rogatego Szczepu
18-05-2009

W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać niezwykle interesującą wystawę rysunków i obrazów Franciszka Frączka, członka legendarnej grupy awangardowej „Szczep Rogate Serce”, działającej w okresie międzywojennym. Nie jest to pierwsza prezentacja prac tego artysty w Dębicy.

więcej...


Biblioteka chce mieć logo
13-05-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10 zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w otwartym konkursie na logo tej placówki. Będą nagrody i splendor dla zwycięzcy, którego praca będzie ozdabiała wszystkie druki firmowe, publikacje i będzie znakiem rozpoznawalnym miejskiej biblioteki.

więcej...


Perełki drewnianej architektury
12-05-2009

Bardzo interesującą wystawę można oglądać w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy przy ulicy Akademickiej. Wystawa pod tytułem „Szlakiem architektury drewnianej: kościoły Małopolski i Podkarpacia” jest swoistym przewodnikiem po perełkach drewnianych pozostałości budowlanych.

więcej...


Dębickie rody
11-05-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna od pewnego czasu prowadzi działalność przybliżającą mieszkańcom Dębicy ich miasto. Temu celowi służyła niezwykle interesująca publikacja pt. „Patroni dębickich ulic”. Przedstawiono w niej postacie będące patronami miejskich ulic. Szczególny nacisk położono w tym wydawnictwie na postacie związane z historią miasta i regionu.

więcej...


Na smutki Grabowski
11-05-2009

Bardzo sympatyczne spotkanie odbyło się w świetlicy środowiskowej przy ulicy Kraszewskiego. Jej bohaterem był laureat Orderu Uśmiechu Andrzej Grabowski, znany literat, publicysta, człowiek kultury i w końcu dębiczanin, choć mieszkaniec Ciężkowic.

więcej...


Raz na ludowo
06-05-2009

W ramach X Ogólnopolskich Konfrontacji Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, które odbyły się 3 maja br. na dębickim Rynku zaprezentowało się 26 zespołów i solistów.

więcej...


Carmen na jubileusz
04-05-2009

Ponad 200 dębickich artystów amatorów wystąpiło 3 maja br. na scenie dębickiego Domu Kultury „Mors”. Tym razem dębickie chóry, orkiestra, soliści przygotowali jedno z największych i najtrudniejszych dzieł muzyki operowej: „Carmen” Georges’a Bizeta. Pomysłodawcą, producentem i dyrygentem przedsięwzięcia był Paweł Adamek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej