<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


16.11.2011 - Raut patriotyczny i charytatywny dla Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Warsztaty artystyczne dla dzieci
21-06-2011

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty artystyczne dla dzieci ze szkół podstawowych, odbywające się w ramach Wakacji z kulturą. Zajęcia zaplanowano w dniach 4-15 lipca w DK Mors. Warsztaty w DK Śnieżka zostały odwołane.

więcej...


Wesołe wakacje, bo bezpieczne
15-06-2011

Pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, we współpracy z Komisją Bezpieczeństwa i Porządku Rady Powiatu Dębickiego, zorganizowali Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje – wesołe wakacje”, skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną, którzy pomimo wielu różnych dysfunkcji posiadają niesamowitą wyobraźnię, zmysł artystyczny, osobowość i otwarcie na nowe działania.

więcej...


Dębickie impresje w Rzeszowie
13-06-2011

Na zaproszenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprezentował w stolicy Podkarpacia niewielką cząstkę swoich dokonań. Wyjazd doszedł do skutku w ramach cyklicznej imprezy organizowanej przez WDK od 5 lat pt. „Cztery pory roku”. Jest to prezentacja dorobku artystycznego ośrodków kultury w województwie podkarpackim ciesząca się sporym zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa oraz działaczy i animatorów kultury.

więcej...


Na Drabinie w Galerii Sztuki
13-06-2011

W ramach cyklu „Powroty” z okazji XXV lecia Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy dębiczanie mają okazję obejrzeć drugi raz wystawę rzeszowskiej grupy artystycznej „Na Drabinie”. Pierwszy raz mieli tę szansę w 1995 roku jeszcze w niewielkiej galerii zlokalizowanej w Rynku.

więcej...


Twarze - Adam Rogowski
10-06-2011

Adam Rogowski, urodził się w Dębicy w 1982 r. Jest socjologiem, absolwentem Wyższej Szkoły Społeczno - Gospodarczej w Tyczynie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Projektami Unijnymi. Pracuje w firmie „Arkus-Romet”. Jego pasją jest malowanie i muzyka. Raz na pierwszym miejscu jest malowanie, innym razem muzyka.

więcej...


Stypendyści burmistrza w dziedzinie kultury
10-06-2011

Kolejny raz przyznano stypendia burmistrza miasta Dębicy z zakresu kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Stypendia zostały przyznane na rok szkolny 2011/2012. Otrzymali je: Natalia Zarzycka, Karolina Żmuda, Paweł Pieniążek i Piotr Madura. Wszyscy nie tylko są wybitnymi młodymi artystami, lecz także bardzo aktywnie angażują się w życie kulturalne i społeczne Dębicy.

więcej...


Słoneczne Dni Dębicy
09-06-2011

Tegoroczne Święto Miasta skąpane było w słońcu. Dopisała również publiczność. Dębicki Rynek przez cały pierwszy weekend czerwca tętnił życiem i muzyką. Zagrały zespoły Łzy i Mikromusic, artyści regionalni i kapele ludowe. W programie znalazł się także koncert muzyki klasycznej.

więcej...


Dębickie impresje w Rzeszowie
06-06-2011

Z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Kultury młodzi dębiccy artyści, tancerze, wokaliści i zespoły teatralne wystąpią 12 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w koncercie z cyklu „Cztery pory roku”. Koncerty te mają na celu przybliżyć rzeszowskiej publiczności twórczość dzieci i młodzieży z placówek kulturalnych i oświatowych z terenu Podkarpacia.

więcej...


Wspomnienia z Dni Dębicy
06-06-2011

Na mieszkańców Dębicy czekało wiele atrakcji podczas obchodów święta naszego miasta. Dni Dębicy rozpoczęły się 4 czerwca br. Wówczas na scenie gościły kapele ludowe i zespoły śpiewacze, finaliści Dębica Open Festiwal oraz Renata Drozd, Łukasz Gaj, Adam Sobierajski, Jan Michalak i Orkiestra Kameralna Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia. W koncercie galowym soliści wykonali popularne utwory operetkowe. W drugim dniu miejskiego święta, 5 czerwca br., tłumy zgromadził zespół Łzy, z nową wokalistką Sarą Chmiel.

więcej...


Gwiazdy pamiętają o Dębicy
06-06-2011

Na tegorocznych Dniach Dębicy gwiazdami pierwszej wielkości byli dębiczanie: Sara Chmiel, nowa wokalistka zespołu Łzy, Łukasz Sobolak, perkusista jazzowej grupy Micromusic oraz Michał Ważny, który z powodzeniem prezentuje piosenki z repertuaru króla rock and rolla Elvisa Presleya.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej