<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


21.02.2014 - Chcą przeciwdziałać szkodom wyrządzonym przez dzikie zwierzęta
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Mają szansę na nagrania w radiu
24-06-2009

Kapela Ludowa „Dębiczanie” ma szansę na profesjonalne nagrania w Polskim Radiu „Rzeszów” tradycyjnych pieśni regionalnych we własnej aranżacji. Kapela planuje wydać także płytę z utworami ludowymi charakterystycznymi dla regionu rzeszowskiego, krakowskiego i nowosądeckiego.

więcej...


Dzieci - Rodzicom
24-06-2009

„Dzieci- Rodzicom” pod takim hasłem zorganizowany został w DK „Mors” koncert Szkoły Tańca i Ruchu „SOUL DANCE” prowadzonej przez Edytę Mędrek - Śliwę oraz „Vocal Studio”, które prowadzone jest przez Katarzynę Godzisz- Antonik.

więcej...


Z sukcesami na Festiwalu Słowa
24-06-2009

W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbył się po raz jedenasty Ogólnopolski Festiwal Słowa. Czterodniowy przegląd sztuki pięknego słowa, składający się z trzech odrębnych turniejów recytatorskich: Ogólnopolskiego Turnieju Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, Ogólnopolskiego Turniej Literatury dla Dzieci oraz Ogólnopolskiego Turniej Twórczości Jednego Poety – Tadeusz Różewicz.

więcej...


Festiwal jazzowy na zakończenie Dni Dębicy
24-06-2009

Koncerty w ramach United Europe Jazz Festival zatytułowane „zJAAZd na Sportowej” zakończyły tegoroczne obchody Dni Dębicy. Największym powodzeniem cieszył się koncert galowy, w którym wystąpił Jazz Band Ball Orchestra w towarzystwie gwiazd światowej sceny: Wojciecha Karolaka, Jarosława Śmietany i Beaty Przybytek.

więcej...


Koncert klasycznego śpiewu
22-06-2009

Dom Kultury „Śnieżka” i Studio Śpiewu Klasycznego Młodzieżowej Akademii Sztuki Wokalno – Aktorskiej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na „Koncert muzyki wokalnej Klasy Śpiewu” dr Alicji Płonki, który odbędzie się 26 czerwca br. o godz. 16.30.

więcej...


Czarownica z miasta Łodzi
16-06-2009

Bohaterką kolejnego spotkania dębickich młodych czytelników była Kalina Jerzykowska. Przyjechała do Dębicy z Łodzi, gdzie studiowała, mieszka i pracuje.

więcej...


Moja Dębicka Rodzina
16-06-2009

Rozstrzygnięto konkurs Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na pracę plastyczną dotyczącą rodziny. Na konkurs pod tytułem „Rysuję, portretuję moją rodzinę” napłynęło 75 prac. Jury przydzieliło nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

więcej...


Logo dla biblioteki
15-06-2009

Kilkanaście prac wpłynęło na konkurs na logo Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. Trzy prace zostały wyróżnione, ale szefowa MiPBP chce, aby autorzy dokonali w swoich pracach poprawek. – Propozycje podobają się nam, ale w tym kształcie nie będą przez nas wybrane na oficjalne logo naszej placówki. Po drobnych poprawkach na pewno którąś z nich wybierzemy. Oczywiście zrobimy to jedynie z pomocą autorów – mówi Marzena Kowalska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy.

więcej...


Pani od rysunków
15-06-2009

Z Małgorzatą Flis, znaną ilustratorką książek dla dzieci oraz artystą plastykiem spotkali się najmłodsi czytelnicy w Dębicy. Organizatorem spotkania była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10. Była to pierwsza impreza w ramach corocznego wakacyjnego cyklu spotkań z literatami pod wspólnym hasłem „Z książką na walizkach. Podkarpackie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami”. Kolejnymi bohaterami będą: Kalina Iżykowska oraz Marcin Brykczyński.

więcej...


„Pajace” trzynastki się nie boją
15-06-2009

Osiem zespołów teatralnych wzięło udział w XIII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, który odbył się tradycyjnie w Domu Kultury „Śnieżka”. Organizatorami tej bardzo ciekawej imprezy byli: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Dom Kultury „Śnieżka”.

więcej...


Dni Dębicy 2009
12-06-2009

Najbliższe propozycje kulturalne z okazji Dni Dębicy.

więcej...


Dbają o tradycję
12-06-2009

W sobotę 6 czerwca w Domu Gościnnym „Wiluszówka” odbył się II Ogólnopolski Turniej Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I, współorganizowany przez Urząd Miejski w Dębicy, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej, „Wiluszówkę”, Kresową Akademię Smaku, Laboratorium Protetyczne „Kardent”.

więcej...


Jazzowe święto
12-06-2009

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na "ZJAZZD na Sportowej" - pierwszą w Dębicy edycję odbywającego się od sześciu lat międzynarodowego United Europe Jazz Festival. Bilety na Koncert Galowy, na którym wystąpią Jazz Ban Ball Orchestra, Beata Przybytek, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana do nabycia w DK "Mors" w cenie: 20 zł i 10 zł ulgowe dla młodzieży.

więcej...


Noc muzeum
12-06-2009

W tym roku w szóstą rocznicę otwarcie dębickiego muzeum po raz drugi z kolei została zorganizowana „Noc Muzeum”. Tym razem, oprócz bezpłatnego zwiedzania muzeum, można było zapoznać się z zanikającymi zawodami, takimi jak: kowalstwo, garncarstwo i wikliniarstwo. Dzieci i starsi mogli obejrzeć walki wczesnośredniowiecznych wojów z drużyny „Czarny Sokół”, spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku czy też wziąć udział w zajęciach z prehistorycznego malarstwa w dużym formacie. Na strudzonych czekał znakomity bigos oraz kiełbaski na gorąco.

więcej...


Lalki teatralne w Galerii
10-06-2009

Wręczeniem nagród w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zakończyło się Powiatowe Biennale Sztuki Dziecięcej „Lalki Teatralne”. Ten konkurs zastąpił organizowany od 10 lat inny konkurs na maski. – Ten konkurs będziemy organizować co dwa lata, aby się nie znudził – mówi Grażyna Jałowiec, nauczycielka plastyki, jedna z organizatorek obecnego i poprzedniego konkursu.

więcej...


Burmistrz wręczył nagrody za Svisthov
09-06-2009

Miła uroczystość odbyła się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki oraz jego zastępca Mariusz Trojan wręczyli nagrody młodym plastykom uczestniczącym w Międzynarodowym Biennale Sztuki Dziecięcej „Svisthov 2009 Bułgaria”.

więcej...


Laury dla dębickich tancerzy
09-06-2009

Dębickie grupy taneczne, działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy, uczestniczyły w XXXII Konfrontacjach Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Tańcowały Dwa Michały" w Przemyślu.

więcej...


Strażacy pomogą
06-06-2009

Wręczeniem nagród i spotkaniem z funkcjonariuszami straży pożarnej zakończył się powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem „Klęska, powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga. Podsumowanie konkursu odbyło się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Na konkurs napłynęło 100 prac: 32 w I grupie wiekowej (6-8 lat), 20 prac w II grupie (9-12 lat), 33 prace w III grupie (13-16 lat) i 15 prac w IV grupie obejmującej uczniów niepełnosprawnych.

więcej...


Dzień Dziecka w Dębicy
03-06-2009

Dzieci ze wszystkich dębickich przedszkoli bawiły się na Rynku podczas miejskich uroczystości związanych z obchodami Dnia Dziecka. Obchody były okazją do wręczenia nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Artystycznych „Pantofelek Królowej Jadwigi”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy.

więcej...


I Festiwal Kultur Europy Miast
01-06-2009

W Dębicy odbył się 30 i 31 maja br. I Festiwal Kultur Europy Miast, który rozpoczął tegoroczne Dni Dębicy. Zaprezentowały się zespoły z miast partnerskich, zaś tłumy dębiczan na Rynku zgromadził występ grupy Zakopower.

więcej...


Młodzi dębiczanie nagrodzeni w Bułgarii
01-06-2009

Czworo uczniów dębickich szkól zostało nagrodzonych na Międzynarodowym Biennale Sztuki Dziecięcej „Svisthov 2009 Bułgaria”. Za kilka dni nagrodzone i wyróżnione w Bułgarii prace będzie można oglądać w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Biennale zostało zorganizowane przez Galerię Art. N. Pavlovich. W Dębicy na konkurs wpłynęły 174 prace. Jury wyróżniło 61 prac z tego 15 nagrodzono, po 5 w każdej kategorii wiekowej.

więcej...


Festiwal muzyki odnalezionej w Dębicy
01-06-2009

Najpiękniejszych pieśni kompozytorów z Ukrainy, Rosji, Macedonii i Bułgarii można było wysłuchać podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej