<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


24.11.2008 - Na inwestycje czekali 30 lat!
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Wójtowskie zapiski
27-06-2008

Najcenniejszy eksponat Muzeum Regionalnego wrócił do Dębicy. Księga Wójtowska Starej i Nowej Dębicy z XVIII wieku spoczęła po niezbędnej renowacji w sejfie placówki. Zwiedzający mogą oglądać jej dokładną kopię.

więcej...


„Bandanki” w Dębicy
26-06-2008

Niech żałują ci, którzy wybrali siedzenie przed telewizorem zamiast obejrzenia koncertu Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych. Ich występ w muszli koncertowej na osiedlu Słonecznym był bardzo interesujący, choć dziecięcy tancerze nie wystąpili w swoim podstawowym repertuarze.

więcej...


Integracyjna „Śnieżka”
19-06-2008

Bardzo ciekawie pokazały się na scenie Domu Kultury „Śnieżka” przy ulicy Bojanowskiego zespoły teatralne domów i placówek pomocy społecznej z terenu powiatu dębickiego oraz ropczycko-sędziszowskiego. Ich opiekunowie z niepokojem obserwowali występy swoich podopiecznych, jednak nie było powodu do zdenerwowania.

więcej...


Roztańczony „Mors”
19-06-2008

Bardzo efektownie zaprezentowała się szkoła tańca Soul-Dance prowadzona przez Edytę Mędrek-Śliwę. Sala Domu Kultury „Mors” była wypełniona po brzegi widzami, na scenie zatańczyły wszystkie grupy zespołu. Łącznie prawie 130 dzieci.

więcej...


Koncert dla Justyny
13-06-2008

W Domu Kultury „Śnieżka” odbędzie się 16. 06. 2008 o godz. 16 się koncert charytatywny „Jedynka Justynie”. Cały dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony dla poszkodowanej w wypadku tancerki, 17 – letniej Justyny Ptrzewoźnik.

więcej...


XII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”
13-06-2008

XII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace” odbył się 11 czerwca br. w Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy.

więcej...


Brathanki na zakończenie
11-06-2008

Na zakończenie jubileuszowych Dni Dębicy zagrał zespół Brathanki. Zespół przypomniał rozbawionej publiczności wszystkie swoje największe przeboje jak „W kinie, w Lublinie”, „Modliła się dziewczyna” „Za wielkim morzem Ty” „Gdzie ten, który powie mi...” Nie zabrakło uworów z najnowszej płyty zespołu.

więcej...


Dni Dębicy na wesoło
09-06-2008

Grupa MoCarta, Słuchajcie, OT.TO i dębicki A BZIK wystąpiły z okazji jubileuszowych Dni Dębicy. Na widowni Domu Kultury „Mors” zasiadło wielu wielbicieli sztuki kabaretowej.

więcej...


Wyszywa w wolnych chwilach
09-06-2008

Ciekawe obrazy wykonane techniką krzyżykową można obejrzeć na wystawie w filii nr 5 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sportowej (DK „Mors”). Ich autorką jest Magdalena Wiktor, która mieszka w Sędziszowie, ale często zagląda do Dębicy i jest stałą czytelniczką filii.

więcej...


Koncert sentymentalny
09-06-2008

Koncert Mariusza Kiljana uświetnił tegoroczne, jubileuszowych Dni Dębicy. Znany aktor, pochodzący z Dębicy, przedstawił spektakl teatralno – muzyczny „20 najśmieszniejszych piosenek Europy”. Do łez rozbawił publiczność interpretacją przygotowanych utworów.

więcej...


Muzyka w plenerze
07-06-2008

Najpiękniejszych utworów muzyki poważnej jak i rozrywkowej można było posłuchać w sobotnie majowe popołudnie na placu przed szkołą muzyczną. Na specjalnie ustawionej scenie prezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Wystąpili soliści, zespoły instrumentalne, chór, orkiestra i big – band.

więcej...


Pamięci pułkownika Kosiarskiego
06-06-2008

Tablicę pamiątkową poświęconą ostatniemu dowódcy 5 pułku strzelców konnych pułkownikowi Kazimierzowi Kosiarskiemu odsłonięto na budynku Muzeum Regionalnego w Dębicy. Uroczystość miała miejsce w przeddzień święta pułkowego, które przypada 9 czerwca.

więcej...


Oskar i Pani Róża
05-06-2008

Z okazji Jubileuszowych Dni Dębicy sympatycy teatru mieli wyjątkową okazję obejrzeć przedstawienie z Teatru Współczesnego ze Szczecina „Oskar i Pani Róża”. Spektakl według niewielkiej książeczki Erica-Emmanuela Schmidta reżyserowała Anna Augustynowicz, dębiczanka, dyrektor artystyczny teatru w Szczecinie.

więcej...


Młodzieżowe bestsellery Marty Fox
04-06-2008

Gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy była Marta Fox, autorka wielu bestsellerowych powieści młodzieżowych. Na spotkanie z pisarką przyszły przede wszystkim dziewczęta w wieku gimnazjalnym.

więcej...


Dni Dębicy na półmetku
04-06-2008

Po znakomitym koncercie Feel, kolejnymi wspaniałymi występami bawili dębiczan bluesowy Breakout inaugurujący jubileuszowe X Dni Sztuki oraz Golec uOrkiestra. Nie tylko gwiazdy zostały gorąco przyjęte przez mieszkańców naszego miasta. Swoją publiczność miały występy Tercji Pikardyjskiej oraz orkiestry dęte. Wszystkie koncerty oglądało po kilka tysięcy dębiczan. W najbliższych dniach czekają nas kolejne atrakcje.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej