<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.05.2024 r.  
 


09.06.2014 - Dębickie Amazonki strzelały na boisku „karne” w ramach akcji „Razem wygrywamy z rakiem piersi
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


O bibliotekach i Herbercie
30-10-2008

Interesujące seminarium zorganizowały dwie dębickie biblioteki: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Seminarium dotyczyło funkcjonowania obu bibliotek oraz nowinek technicznych wprowadzanych przez bibliotekę pedagogiczną. Spotkanie ubarwił wykład dra Waldemara Smaszcza o poezji Zbigniewa Herberta.

więcej...


Konfrontacje fotograficzne
27-10-2008

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zachęca osoby wykonujące zdjęcia do udziału w Konfrontacjach Fotograficznych 2008. Tematem tegorocznych konfrontacji jest Dębica i dębiczanie. Fotografie przedstawiać mogą pejzaż miejski, reportaż lub portret.

więcej...


Debiczanie podbijają Polskę
27-10-2008

Entuzjastycznie przyjmowani są dębiccy artyści występujący w operze „Nabucco"pokazujący swoją produkcję w innych miastach. Owacje na stojąco są dowodem, że opera bardzo podoba się publiczności, a wszyscy jej współtwórcy zasługują na wielkie słowa uznania. To także świetna forma promocji naszego miasta.

więcej...


Seminarium w bibliotece
22-10-2008

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Filia w Dębicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej zapraszają wszystkich czytelników na seminarium. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 28 października o godzinie 10.00 w siedzibie miejskiej biblioteki przy ulicy Akademickiej 10.

więcej...


Chciała być aktorką, została pisarką
20-10-2008

Z dębickimi czytelniczkami spotkała się Małgorzata Kalicińska-Grabowska, autorka dwóch bestsellerowych książek o rozlewisku: „Dom nad rozlewiskiem” oraz „Powroty nad rozlewiskiem”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy Czytelni Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.

więcej...


„Morsy” grają od 30 lat
20-10-2008

Zespół Ludowy „Morsy” obchodzi 30 – lecie działalności. Członkowie i sympatycy zespołu, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Folkloru Ludowego spotkali się 16 października br. na jubileuszowej uroczystości.

więcej...


Jubileusz Igloopolan
17-10-2008

Piękne i wzruszające widowisko przygotował Zespół Pieśni i Tańca „Iglopolanie” z okazji jubileuszu 30 – lecia zespołu. Podczas trzygodzinnego występu, który przygotował Romuald Kalinowski można było podziwiać tańce rzeszowskie, łowickie, wirujące oberki, skoczne polki, ogniste mazury i dostojne polonezy. Wystąpiła grupa reprezentacyjna ZPiT„Igloopolanie” oraz absolwenci, którzy w zespole tańczyli kilkanaście i więcej lat temu.

więcej...


Spotkanie z pisarką
16-10-2008

16 października (czwartek) w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10 o godzinie 17.00 rozpocznie się spotkanie z pisarką Małgorzatą Kalicińską. Spotkanie organizowane jest przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy dębickiej bibliotece.

więcej...


Przestrzeń do zagospodarowania
08-10-2008

Kierownik Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszard Kucab jeszcze dobrze nie zagospodarował się w swojej nowej siedzibie przy ulicy Akademickiej a już myśli o poszerzeniu przestrzeni wystawienniczej. – Jest do wykorzystania plac między budynkiem naszej galerii a Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną. Trzeba trochę nakładów finansowych na to przedsięwzięcie, ale może w ten sposób powstać bardzo interesujące miejsce integrujące ludzi szeroko pojętej kultury i sztuki – mówi Ryszard Kucab.

więcej...


Tańcowała Igła z Nitką w Pomarańczowej Galerii
08-10-2008

Nowa siedziba Pomarańczowej Galerii mieści się przy ulicy Ratuszowej 6. Znowu mogą ją odwiedzać wszyscy zainteresowani ręcznymi pracami uczestników zajęć plastycznych Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Mościckiego w Dębicy.

więcej...


Stulecie dębickiego sportu
07-10-2008

W Muzeum Regionalnym w Dębicy można oglądać od 2 października do 31 grudnia 2008 roku wystawę czasową "Stulecie dębickiego sportu". Na wystawie prezentowane są przedmioty i zdjęcia ze zbiorów klubowych KS "Wisłoka" i LKS "Igloopol", zbiorów prywatnych: Antoniny Lipień, Józefa Lipienia, Czesława Korzenia, Jana Michalika, Ryszarda Świerada, Andrzeja Rżanego, Andrzeja Krysiaka, Janusza Bieniasza, Kazimierza Saka oraz własnych muzeum.

więcej...


Koncert jubileuszowy zachwycił dębiczan
06-10-2008

Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor, urodzony w Dębicy, odebrał 4 października br. z rąk Zygmunta Cholewińskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, tytuł „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego. Po krótkiej uroczystości w Urzędzie Miejskim, odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 650 - lecia Miasta Dębica oraz w 75 rocznicę urodzin i 50 - lecie pracy twórczej Krzysztofa Pendereckiego, który zgromadził w kościele św. Ducha ponad tysiąc dębiczan.

więcej...


Przyjechali na jednym gazie
06-10-2008

Blisko cztery tysiące motocyklistów, z wszystkich województw Polski przyjechało 5 października br. na zlot motorowy do Małej koło Ropczyc oraz do Dębicy złożyć kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II i wysłuchać koncertu zespołu „Illuminandi”. Akcji zakończenia sezonu motocyklowego przyświecało hasło "Jeżdżę na jednym gazie".

więcej...


Galeria MOK w nowej siedzibie
02-10-2008

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury od 1 października br. funkcjonuje przy ul. Akademickiej 30, w jednym z budynków po jednostce wojskowej. W nowym przestronnym budynku jest duża sala wystawiennicza, galeria debiutów, galeria sprzedażna, trzy duże pracownie, sala multimedialna i pomieszczenia gospodarcze oraz administracyjne. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

więcej...


Poetycko po raz osiemnasty
02-10-2008

22 autorów z Polski i zagranicy wzięło udział w XVIII Jesieni Literackiej, która odbyła się w Domu Kultury „Śnieżka”.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej