<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


12.05.2014 - Majowy Jarmark Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembicka Giełda Staroci” w Dębicy w obiektywie (fotoreportaż)
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Kolumna z łaźni żydowskiej odnowiona
31-08-2010

W Muzeum Regionalnym w Dębicy została przeprowadzona renowacja zabytkowej, żeliwnej kolumny, jedynego ocalałego obiektu pochodzącego z XIX wiecznej mykwy (rytualnej żydowskiej łaźni).

więcej...


Emigranci z Wielkiej Brytanii przekazują pamiątki rodzinne
31-08-2010

O wartościowe pamiątki po pułkowniku Tadeuszu Pasiecznym, byłym naczelnym lekarzu Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich, który po wojnie został na emigracji w Glasgow w Wielkiej Brytanii wzbogaciło się Muzeum Regionalne w Dębicy.

więcej...


Dębica się raduje, gdy Edyta występuje
30-08-2010

Edyta Koza z Dębicy, wokalistka zespołu ZOO wystąpiła w programie telewizyjnym Roberta Janowskiego „Jaka to melodia”. Dziewczyna z Dębicy już trzeci raz uczestniczyła w tym programie. Emisja nagrania ostatniego udziału w teleturnieju Edyty Kozy 25 września. Choć nie możemy podać wyników konkursu, gdyż zostaliśmy zobligowani przez organizatorów do zachowania w tajemnicy jego wyników. Dziś już jednak możemy powiedzieć, że Edyta zaprezentowała się bardzo dobrze.

więcej...


Igloopolanie zawojowali Belgię
30-08-2010

Uznanie publiczności oraz wiele serdeczności ze strony lokalnych władz spotkały Miejski Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy w czasie ich pobytu w Belgii. Niemal dwie godziny trwała oficjalna i całkiem nieoficjalna ceremonia pożegnania zespołu w Bonheiden. – Już zaczynali się denerwować nasi kierowcy. Wszystko jednak było tak sympatyczne, że trudno nam było przerwać te serdeczności – wspomina Zdzisław Worek, kierownik zespołu Igloopolanie.

więcej...


Igloopolanie z sercem dla Belgii
17-08-2010

Miejski Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy wyjeżdża do Belgii. Będzie to kolejna wizyta tego zespołu w Puurs. Tym razem jednak szczególna, gdyż Igloopolanie wezmą udział w obchodach 30-lecia powstania Towarzystwa Przyjaźni Belgijsko-Polskiej „Serce dla Polski” w Puurs.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej