<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


05.10.2011 - Traktat o manekinach z Supraśla
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Igłą malowane
26-05-2010

Do końca czerwca w Willi „Wiluszówka” można oglądać wystawę prac Heleny Wątróbskiej. Artystka prezentuje kilkadziesiąt wyhaftowanych techniką krzyżykową obrazów.

więcej...


Koncert muzyki odnalezionej
25-05-2010

Najpiękniejszych utworów muzyki barokowej można było wysłuchać podczas koncertu w kościele św. Jadwigi. Koncert odbył się w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

więcej...


W Dębicy rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze z Polski i zagranicy
25-05-2010

280. tancerzy z Polski i kilka par z Ukrainy wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Dębicy. Organizatorem turnieju było Towarzystwo Tańca „Złota Para”

więcej...


Rozśpiewane Promyczki na start
24-05-2010

Organizatorzy I Powiatowego Konkursu Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewane Promyczki” zapraszają małych artystów do udziału w zabawie. Festiwal odbędzie się 13 czerwca w sali widowiskowej Domu Kultury „Mors” przy ulicy Sportowej. Imprezę organizują: Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Nagrodą dla finalistów konkursu będzie nagranie wspólnej płyty w prawdziwym studiu nagrań.

więcej...


W Dębicy będą rywalizować najlepsi tancerze
21-05-2010

Burmistrz Miasta Dębicy oraz Towarzystwo Przyjaciół Tańca zapraszają wszystkich dębiczan na X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Złota Para”, który odbędzie się w sobotę 22 maja.

więcej...


Maśluszczak w Dębicy
19-05-2010

Jeden z najbardziej znanych polskich rysowników, malarzy, plastyków Franciszek Maśluszczak prezentuje swoje prace w dębickiej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Ci, którzy uczestniczyli w piątkowym wernisażu wystawy mieli okazję poznać Franciszka Maśluszczaka, który przyjechał do Dębicy razem ze swoja żoną oraz gronem przyjaciół z Rzeszowa.

więcej...


Opowieści z Kazachstanu
12-05-2010

Ciekawe spotkanie z literatem Anatolem Diaczyńskim zorganizowały wspólnie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Spotkanie pod tytułem „Moje wspomnienia z Kazachstanu” odbyło się w Domu Seniora przy ulicy Rzeszowskiej w ramach tygodnia bibliotek.

więcej...


Tydzień dębickiej biblioteki
07-05-2010

Od 8 do 15 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ulicy Akademickiej 10 trwać będzie „Tydzień Bibliotek pod hasłem: Biblioteka – Słowa, Dźwięki, Obrazy”. Prócz wielu ciekawych imprez i spotkań w tych dniach zostanie ogłoszona „amnestia” dla czytelników. Kto odda do końca maja książkę pożyczoną w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej (którą dawno już oddać powinien) nie będzie ponosi finansowych konsekwencji zwłoki.

więcej...


Harcerska wystawa
06-05-2010

Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza na kolejną wystawę obrazującą lokalną historię. Tym razem jest to wystawa pod wszystko mówiącym tytułem „Z dziejów dębickiego skautingu i harcerstwa”. Okazja ku temu jest bardzo szczególna, gdyż dębickie harcerstwo świętuje w tym roku kilka ważnych rocznic: 100-lecie swojego powstania i 15 -ecie nadania imienia „Dębickich Szarych Szeregów”.

więcej...


Cyrulik sewilski po dębicku
05-05-2010

Prawie dwustu artystów amatorów wystąpiło w operze „Cyrulik Sewilski” Gioachino Rossiniego. Po raz jedenasty Paweł Adamek i jego muzycy postanowili w muzyczny sposób uczcić uchwalenie Konstytucji 3 Maja

więcej...


Cyrulik sewilski po dębicku
05-05-2010

Prawie dwustu artystów amatorów wystąpiło w operze „Cyrulik Sewilski” Gioachino Rossiniego. Po raz jedenasty Paweł Adamek i jego muzycy postanowili w muzyczny sposób uczcić uchwalenie Konstytucji 3 Maja

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej