<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


27.12.2010 - Wigilia w „Zgranej Pace”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Galeria MOK z pomocą dębickiemu PCK
31-05-2011

Kilkanaście prac przekazali dębiccy artyści na aukcję charytatywną, z której dochód został przeznaczony na działalność statutową Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Dębicy. Aukcja została zorganizowana w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej 30.

więcej...


Pantofelek Królowej Jadwigi
23-05-2011

Już czwarty raz odbył się Przegląd Amatorskich Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Pantofelek Królowej Jadwigi”. Impreza, która zgromadziła kilkanaście zespołów tanecznych z Dębicy, Mielca, Ustrzyk Dolnych, Pustkowa i Jodłowej odbyła się w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury. Jej organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy oraz MOK.

więcej...


Pejzaże Jacka Balickiego
16-05-2011

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy zaprasza na kolejną ciekawą wystawę malarską. Autorem prac prezentowanych w Galerii jest Jacek Balicki z Rzeszowa, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego.

więcej...


„Bądźmy razem” – V Spotkania Artystyczne
16-05-2011

Już po raz piąty odbyły się Spotkania Artystyczne Ośrodków Wsparcia Dziennego i Domów Pomocy Społecznej. „Bądźmy Razem”. Impreza jest organizowana wspólnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Spotkanie odbyło się w parku okalającym Dom Kultury MOK „Śnieżka” przy ulicy Bojanowskiego, gdzie na plenerowej scenie prezentowali swoje umiejętności podopieczni placówek wsparcia z rejonu dębickiego.

więcej...


Przedszkolaki na scenie
16-05-2011

W Domu Kultury „Śnieżka” 12 maja br. odbywał się VII Przegląd Dorobku Artystycznego Dębickich Przedszkoli. Na scenie wystąpiły dzieci ze wszystkich trzynastu placówek. Niektóre z nich zaprezentują się także przed większą publicznością podczas nadchodzących Dni Dębicy.

więcej...


Nowa płyta Łez i Sary
16-05-2011

W ubiegły piątek 13 maja miała miejsce premiera nowego, szóstego już albumu grupy Łzy, pt. „Bez słów”. Na płycie znalazło się 13 premierowych piosenek, zaśpiewanych przez nowy głos zespołu - Sarę Chmiel, wokalistkę przez kilka lat związaną z Dębicą.

więcej...


Ola Ożóg druga w Rzeszowie
11-05-2011

Aleksandra Ożóg zdobyła II miejsce w 13 Międzynarodowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewamy ponad granicami”, który odbył się w Rzeszowie. Startowała w bardzo trudnej rywalizacji. Ola śpiewała po angielsku piosenkę z repertuaru Tori Amos „Mr. Zebra”.

więcej...


Firmy mogą już zgłaszać się do prezentacji podczas Dni Dębicy
05-05-2011

W związku z organizacją Dni Dębicy, które odbędą się w dniach 4 i 5 czerwca 2011r. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Prezentacji Gospodarczej Firm, podczas której będzie można przedstawić ofertę promocyjną lub promocyjno – handlową.

więcej...


Dębicki zJAZZd
05-05-2011

Sobotnia gala jazzu była z pewnością jednym z największych regionalnych wydarzeń muzycznych w ostatnim czasie. Podczas koncertu galowego wieńczącego II zJAZZd, czyli dębicką edycję VIII United Europe Jazz Festival, wystąpił Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band i Leszek Żądło, zespół wokalny Monk wraz z Tolkiem Lisieckim oraz słowacka grupa B. & The MoneyMakers.

więcej...


Narodowa „Halka” na Święto Narodowe
05-05-2011

Na premierę „Halki” Stanisława Moniuszki w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury już od dawna nie było zaproszeń. Dla wielu chętnych trzeba było dostawiać krzesła. Oblicza się, że 3 maja 2011 roku dębicką inscenizację tego dzieła narodowego obejrzało grubo ponad 1100 widzów.

więcej...


Pamiątki z poligonu
04-05-2011

W Muzeum Regionalnym do 31 czerwca br. będzie można obejrzeć wystawę „Poligon wojskowy SS Heidelager Pustków”. Wystawa jest formą zapowiedzi tego, co będzie można zobaczyć w zamiejscowym oddziale dębickiego muzeum w Paszcznie, przed Górą Śmierci.

więcej...


Twarze - Dominika Żurek
02-05-2011

Dominika Żurek ma dopiero 7 lat i jest uczennicą I klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Jej artystyczna kariera dopiero się zaczyna, są już jednak na niej znaczące punkty świadczące o tym, że Dominika jest wielkim talentem. W marcu tego roku wygrała kategorię wiekową od 6 do 9 lat XXI Przeglądu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” organizowanego przez przemyskie Centrum Kulturalne. A nie jest to jedyny sukces tej dziewczynki.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej