<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


02.06.2014 - Sztuka profesjonalna, szkolna i uliczna
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Mors liczy na wsparcie
28-06-2010

Dom Kultury „Mors” w Dębicy bierze udział w pierwszej edycji konkursu „Dom z Wyższą Kulturą”. Jest to ogólnopolska akcja skierowana do placówek kulturalnych, której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących lokalną społeczność. Konkurs realizowany jest we współpracy z tygodnikiem „Newsweek Polska”, dziennikiem „Fakt” oraz Narodowym Centrum Kultury.

więcej...


Towarzysko w tanecznych pląsach
28-06-2010

Miejski Ośrodek Kultury organizuje otwarty wakacyjny kurs tańca towarzyskiego. Zajęcia są nieodpłatne i odbywać się będą w lipcu w Domu Kultury „Śnieżka” oraz w sierpniu w Domu Kultury „Mors”. W programie znajdą się: walc wiedeński, samba, tango, polka i inne.

więcej...


Fotografia w galerii
22-06-2010

Fotografie Dariusza Tyrpina i Sylwii Kopeć można oglądać w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Akademickiej do 11 lipca br.

więcej...


Można pokazać się na scenie
22-06-2010

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza wokalistów, muzyków i zespoły pragnące zaprezentować swoje umiejętności na scenie. W niemal każdy weekend lipca i sierpnia muszla koncertowa na dębickim Rynku może należeć do muzyków chcących zaprezentować się publiczności.

więcej...


Letnie warsztaty dla uczniów
22-06-2010

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy organizuje dla uczniów szkół podstawowych letnie warsztaty artystyczne, które odbędą się w pierwszej połowie lipca. Na uczestników zajęć czekają kulturalne atrakcje, wycieczki i plenery malarskie.

więcej...


Wspomnienia z Dębica Open Festiwal
22-06-2010

Klaudia Majdosz z Dębicy i Martyna Puszka z Klimontowa zwyciężyły w pierwszej edycji Dębica Open Festival. Drugie miejsce zajęła Klaudia Surdel, dębiczanka oraz zespół „Onyks” z Gliwic. W festiwalu uczestniczyło czterdziestu wokalistów i kilka zespołów, czyli w sumie ponad sześćdziesiąt osób.

więcej...


Dział ksiązki obcojęzycznej
16-06-2010

Uruchomiony niedawno dział ksiązki obcojęzycznej w wypożyczalni dla dorosłych Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy cieszy się coraz większą popularnością. – Mamy w mieście szkoły językowe, których słuchacze poprzez wypożyczanie i czytanie książek w obcych językach chcą podnosić swoją ich znajomość. Już od pewnego czasu zauważyliśmy wzrastające zainteresowanie książką obcojęzyczną. Stąd decyzja o uruchomieniu tego działu – mówi Marzena Kowalska, dyrektor dębickiej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ulicy Akademickiej.

więcej...


Popołudnie w Muzeum Regionalnym
16-06-2010

Zamiast odkładanej nocy w muzeum dębicka placówka zaprosiła wszystkich na popołudnie w Muzeum Regionalnym. – Odwiedziło nas na pewno kilkaset osób, szczególnie dużo było starszych ludzi ze swoimi wnukami. Trudno byłoby tym młodym ludziom odwiedzić nas w nocy – mówi Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy.

więcej...


Dama Orderu Uśmiechu w Dębicy
13-06-2010

Przeszło 2 godziny gościła w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej Wanda Chotomska. Najpierw miała spotkanie ze swoimi dziecięcymi czytelnikami potem, przez prawie godzinę podpisywała swoje książki. Ta najwybitniejsza pisarka dla dzieci tryskała energią, dobrym humorem i ciepłem mimo swoich 81 lat.

więcej...


Wystawa będzie, atrakcje przeniesione
03-06-2010

Z powodu niekorzystnych warunków meteorologicznych Muzeum Regionalne w Dębicy przenosi imprezę Noc Muzeum na inny termin.

więcej...


Smaszcz o Chopinie i Wierzyńskim
02-06-2010

Kolejny raz nie zawiódł swoich słuchaczy znany krytyk literacki Waldemar Smaszcz. Jego wykład o książce Kazimierza Wierzyńskiego: „Życie Chopina” był bardzo interesującą gawędą o muzyku Fryderyku Chopinie i pisarzu, poecie Kazimierzu Wierzyńskim.

więcej...


Dębiczanie bawili się podczas dni miasta
02-06-2010

Tysiące dębiczan codziennie korzystało z wszystkich propozycji, jakie na Dni Dębicy przygotowali dla nich organizatorzy. Znakomitą zabawę zapewniły gwiazdy tegorocznego miejskiego święta: Maciej Maleńczuk, Bayer Full, Chłopacy, Fun Fire i Andrzej Cierniewski.

więcej...


Małe talenty taneczne
02-06-2010

Mają po 8, 9 lat, a na swoim koncie już pierwsze taneczne sukcesy. Po kilku miesiącach przygotowań wzięli udział w pierwszym, znaczącym Turnieju Tanecznym „Złoty Gryf” i zajęli I miejsce.

więcej...Archiwum: Kulturalne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Sierpień
2012: ListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzec
2011: WrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej