<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


04.06.2008 - Dni Dębicy na półmetku
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Twarze - Dominika Żurek
02-05-2011

Dominika Żurek ma dopiero 7 lat i jest uczennicą I klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Jej artystyczna kariera dopiero się zaczyna, są już jednak na niej znaczące punkty świadczące o tym, że Dominika jest wielkim talentem. W marcu tego roku wygrała kategorię wiekową od 6 do 9 lat XXI Przeglądu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” organizowanego przez przemyskie Centrum Kulturalne. A nie jest to jedyny sukces tej dziewczynki.

Zanim Dominika pojechała do Przemyśla musiała uzyskać nominację z eliminacji rejonowych organizowanych w Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury. Tutaj też wygrała swoja kategorię wiekową. W Przemyślu zawojowała publiczność i jury śpiewając brawurowo dwie piosenki: „W czasie deszczu dzieci się nudzą” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów oraz „Drewniane lalki”.

Dominika Żurek jest podopieczną Agnieszki Augustynowicz, uczęszcza od października 2010 na zajęcia wokalne w Europejskim Klubie dla Dzieci YOUPI! przy SP3 w Dębicy. Jej przygoda ze śpiewaniem zaczęła się jeszcze w przedszkolu. Obdarzona ładnych głosem, wyczuciem rytmu i bardzo sympatyczna szybko zdobywała uznanie widzów. Potem śpiewała na uroczystościach szkolnych: wigilii szkolnej, rodzinnych spotkaniach opłatkowych. W konkursach zaczęła startować w tym roku. W styczniu zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w DK Śnieżka MOK w Dębicy. Potem był – też w „Śnieżce” - konkurs „Śpiewam, bo lubię” i znowu I miejsce. W Przemyślu I miejsce i nominacja w eliminacjach wstępnych, które odbyły się w DK „Mors” MOK, do konkursu „Wygraj sukces”. W maju przed Dominiką przesłuchania regionalne w tym konkursie.

Prowadząca Dominikę w klubie YOUPI! Agnieszka Augustynowicz nie może się nachwalić swojej podopiecznej: - Dominika jest bardzo radosną dziewczynką, z ogromnym poczuciem humoru, podczas zajęć zawsze żartuje, opowiada dowcipy. Kocha śpiewać, bardzo lubi też wszelkie formy muzykowania, ostatnio z dużym zapałem uczy się gry na gitarze klasycznej, którą dostała w nagrodę za zdobycie I miejsca w Przemyślu. Praca z nią to prawdziwa przyjemność.

A ponieważ Dominika Żurek jest normalną dziewczynką, to poza nauką i śpiewaniem uprawia także sport i w tej dziedzinie również była nagradzana. Kiedy ma trochę wolnego czasu lubi posiedzieć przy komputerze. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej