<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.05.2024 r.  
 


23.12.2009 - Opłatek na Kraszewskiego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dębickie impresje w Rzeszowie
13-06-2011

Na zaproszenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprezentował w stolicy Podkarpacia niewielką cząstkę swoich dokonań. Wyjazd doszedł do skutku w ramach cyklicznej imprezy organizowanej przez WDK od 5 lat pt. „Cztery pory roku”. Jest to prezentacja dorobku artystycznego ośrodków kultury w województwie podkarpackim ciesząca się sporym zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa oraz działaczy i animatorów kultury.

Z Dębicy do Rzeszowa Miejski Ośrodek Kultury przywiózł dwie utalentowane solistki: Dominikę Żurek i Aleksandrę Ożóg, zespół taneczny ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance pod opieką Edyty Mędrek Śliwy, zespół teatralny sześciolatków Mini Mini Winda w przedstawieniu „Zabawy podwórkowe” przygotowanym przez Barbarę Przybyłowską i Annę Puzon oraz teatr „W Garderobie” prowadzony przez Roberta Kuźniara z impresjami na temat „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. Jako duet wystąpiły dwie tancerki Soul Dance Natalia Zarzycka i Natalia Kliś przygotowywane przez Edytę Mędrek-Śliwę.

Publiczność przywitali: Jadwiga Orzechowska, instruktor z rzeszowskiego WDK oraz Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK w Dębicy. Podziękowała ona za możliwość zaprezentowania swojej placówki, wspomniała o edukacji artystycznej prowadzonej w dębickich domach kultury oraz wielu przedsięwzięciach artystycznych mających miejsce w Dębicy. Zaprosiła także wszystkich obecnych do Dębicy na kolejną premierę opery 3 maja 2012 roku. Poszczególne punkty programu zapowiadała Aleksandra Augustynowicz z teatru „W Garderobie”. Rzeszowska publiczność zgromadzona w pięknej sali widowiskowej WDK bardzo ciepło przyjmowała występy dębiczan.

Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na ciastka i herbatę. (aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej