<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


07.10.2008 - Stulecie dębickiego sportu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Sprzątanie świata po raz szesnasty
25-09-2009

Po raz 16. Dębica włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. W akcji wzięły udział wszystkie dębickie szkoły podstawowe i gimnazja oraz Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy.

Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki gumowe i duże worki przekazane przez Miejski Zarząd Oświaty wyruszyli zbierać śmieci wokół swoich szkół. Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się na obiektach rekreacyjnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Były konkursy wiedzy ekologicznej, zawody sportowe i kiełbaski z grilla. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami od Burmistrza Dębicy i Firmę Oponiarską. Organizatorami akcji sprzątania świata byli: Danuta Malczak z Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Ireneusz Kozak – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty. Jak podkreślała Danuta Malczak – inspektor z Wydziału Infrastruktury Miejskiej ważne, żeby dzieciom od najmłodszych lat wpoić troskę o własne środowisko.

- Wpajamy uczniom następujące hasła: 1. Pomagajmy ziemi codziennie, 2. Oszczędzajmy wodę, 3. Oszczędzajmy energię. 4.Wybierajmy transport publiczny, 5. Na zakupy z własną torbą, 6. Segregujemy odpady – wylicza Danuta Malczak.

Dyrektor Ireneusz Kozak podkreśla, że podsumowanie akcji z dużymi atrakcjami dla jej uczestników udało się przeprowadzić dzięki sponsorom: burmistrzowi Miasta Dębicy i Firmie Oponiarskiej, firmie Taurus, panu Marianowi Madejowi, Leszkowi Bonarowi z Nadleśnictwa Dębica oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dębicy, który udostępnił teren na ognisko i zawody sportowe.                 


Fot. Ewa Podolska 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej