<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


28.10.2014 - 1287 ludzi wielkiego serca – Wszystko dla Gabrysi
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dębica zagrała z całą Polską
12-01-2009

112 tysięcy 677 zł zebrała Dębica podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak podkreśla szefowa dębickiego sztabu WOŚP Małgorzata Burdzy pieniądze jeszcze są liczone, także kwota na pewno będzie wyższa. 130 wolontariuszy kwestowało pod kościołami, centrami handlowymi. Rozdano ponad 20 tysięcy naklejek i 5 tysięcy balonów.

W Domu Kultury „Śnieżka występowały dziecięce zespoły artystyczne, na Rynku prezentowali się laureaci Piosenki Młodzieżowej „Dębica śpiewa” a w hali domu sportu licytację wartościowych przedmiotów prowadził Marek Celejewski.

Łączną kwotę, którą udało się uzyskać dzięki licytacji to 8 tysięcy zł Najdroższa była piłka z podpisami zawodników Wisły Kraków, która została wylicytowna za 400 zł. Furorę robiły także piłki z logo Miasta Dębica, Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Dębica. Na parkiecie prezentowali się młodzi tancerze ze Studia Tańca„Złota Para” oraz wokalistki ze Studia Piosenki Katarzyny Godzisz. Były pokazy uczestników Mistrzostw Europy w Zośce, w tym brązowej medalistki Europy w tej dyscyplinie Patrycji Bukowskiej. Sporo emocji wzbudził turniej piłki nożnej samorządowców.

W tym roku w  finał dębicki akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyła się także Galeria Dębicka. Główny sztab jak co roku mieścił się w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy. Tam odbywało się liczenie pieniędzy. Na Rynku Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Borek podziękowali organizatorom, wolontariuszom i wszystkim dębiczanom, którzy wsparli finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Impreza zakończyła się światełkiem do nieba, podczas której wzięli udział „Grupa Tancerzy Ognia „Draconica” oraz zespół „Dzieci Jednego Boga”. Młodzież do późnych godzin wieczornych bawiła się na Rynku przy muzyce zespołu SynDikad z Rzeszowa.


Fot. Ewa Podolska 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej