<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.02.2024 r.  
 


02.10.2014 - Obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Gazeta Codzienna Nowiny: Razem po pieniądze z Unii
30-04-2007

Wspólne inwestycje i ubieganie się o pieniądze z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa przewiduje umowa intencyjna o współpracy Dębicy i Mielca. W piątek podpisały ją władze obu miast.

więcej...


Radio Rzeszów: Podkarpackie firmy w rankingach
26-04-2007

Listy 500 największych polskich firm opublikowały dziś dziennik Rzeczpospolita i tygodnik Polityka. W pierwszym znalazło się 15 przedsiębiorstw z Podkarpacia, w drugim 22.

więcej...


Gazeta Codzienna Nowiny: Firmy mogą liczyć na pomoc miasta
26-04-2007

Interes miasta to rozwój przedsiębiorczości - mówił we wtorek burmistrz Dębicy na konferencji dotyczącej perspektyw rozwoju dębickich przedsiębiorstw.

więcej...


TVP3 Rzeszów: Komu hotel ?
26-04-2007

Tym razem ma się udać - bo budynkiem interesują się znane polskie i zagraniczne sieci hotelarskie. Atutem naszych czasów jest ożywienie związane z organizacją Mistrzostw Europy.

więcej...


Super Nowości: Bezrobotne kobiety znalazły pracę
26-04-2007

Drugi na Podkarpaciu Klub Integracji Społecznej w Dębicy ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. Po zakończeniu warsztatów większość uczestniczek od razu znalazła pracę.

więcej...


Obserwator Lokalny: Boją się sądów 24-godzinnych
25-04-2007

W 2006 roku do Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dębicy trafiło z sądów 648 zakazów prowadzenia pojazdów dla kierowców z powiatu dębickiego. W tym roku do połowy kwietnia zakazy otrzymało już 265 osób.

więcej...


Obserwator Lokalny: Czy kryty basen miejski będzie czynny latem?
25-04-2007

Z basenu miejskiego przy ul. Piłsudskiego trudno jest skorzystać w ciągu roku szkolnego. Przez cały tydzień prowadzone są zajęcie pływania z dziećmi i młodzieżą, trenują pływacy albo rozgry-wane są zawody. Pozostali mieszkańcy Dębicy wejść do wody mogą tylko wieczorami i to na krótko.

więcej...


Obserwator Lokalny: Będą leczyć zaćmę
25-04-2007

Szpital w Dębicy niebawem wzbogaci się o fakoemulsyfikator, urządzenie do przeprowadzania operacji zaćmy. Dzięki temu chorzy nie będą już musieli jeździć w tym celu do Rzeszowa.

więcej...


Radio Puls Fm Mielec: Ambasador USA w Mielcu i Dębicy
20-04-2007

Mielec gościł dziś Ambasadora USA w Polsce Victora Ashe wraz z towarzyszącymi mu osobami, którzy przybyli zapoznać się z najnowszą spółką zakupioną przez Sikorsky Aircraft Corporation. Victor Ashe wczoraj zjadł z Prezydentem Mielca kolację, a dziś spotkał się z szefami i załogą PZL Mielec. Po wizycie w Mielcu Victor Asche pojechał do Dębicy

więcej...


Radio RDN Małopolska: Bezpieczne place zabaw
18-04-2007

Zamiast nudnych i niebezpiecznych huśtawek i karuzel, gry i zabawy pod okiem wykwalifikowanego instruktora - tak niedługo mają wyglądać dębickie place zabaw. Urząd miasta stara się o dofinansowanie modernizacji 9 obiektów na terenie Dębicy z funduszy norweskich.

więcej...


Obserwator Lokalny: Zasypani protestami
18-04-2007

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie do 15 kwietnia miała przedstawić oficjalne stanowisku w sprawie wniesionych przez władze Dębicy poprawek do projektu przebudowy obwodnicy. Miała, ale nie zrobiła tego, tłumacząc się kolejnymi protestami mieszkańców.

więcej...


Obserwator Lokalny: W Work Service będzie lepiej
17-04-2007

Podwyższenie płac i nowe umowy kodeksowe. To efekt walk pracowników Agencji Pracy Tymczasowej Work Service o lepsze warunki pracy. Przed świętami wielkanocnymi pracownicy WS nie przyszli do pracy, wzięli urlopy na żądanie, aby w ten sposób wyrazić protest i niezadowolenie w związ-ku z zarobkami.

więcej...


Obserwator Lokalny: Co zrobi Moskal?
17-04-2007

Poseł Kazimierz Moskal głosował w Sejmie za zmianami Konstytucji, proponowanymi przez LPR, a dotyczącymi ochrony życia poczętego. Był też w gronie tych parlamentarzystów PiS, którzy podpisali się pod wnioskiem o wycofa-nie poprawek prezydenckich.

więcej...


Radio RDN : Dębicki basen najnowocześniejszym w Polsce ?
17-04-2007

Dębicki basen ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce - to marzenia władz miasta, aby się spełniły potrzebna jest przychylność Ministra Sportu. Obecnie pływania w Debicy jest, z pełnowymiarowym 50 metrowym basenem jednym z zaledwie 5 tego typu obiektów w Polsce. Plany władz miasta przewidują budowę dodatkowo 25 metrowego 8 torowego basenu oraz części rekreacyjnej ze zjeżdżalniami, jacuzzi i brodzikiem dla dzieci.

więcej...


Sport Pl: Basen olimpijski stanie w Warszawie?
14-04-2007

19 kwietnia odbędzie się spotkanie z inicjatywy ministra sportu Tomasza Lipca w sprawie budowy w Warszawie 50-metrowego basenu, mającego służyć przygotowaniom polskiej kadry do igrzysk olimpijskich w Pekinie

więcej...


Super Express: Gonzo - król sprintu
14-04-2007

Po dwa złote medale zdobyli już w pływackich MP: Otylia Jędrzejczak (23 l.), Paweł Korzeniowski (21 l.) i Łukasz Gąsior (21 l.)

więcej...


Przegląd Sportowy: Gdyby tak w Melbourne
14-04-2007

Pierwszy dzień mistrzostw Polski, rozgrywanych nietypowo w kwietniu, potwierdził, że z polskim pływaniem nie jest tak źle, jak to niektórzy malowali po mistrzostwach świata w Melbourne.

więcej...


Super Express: Jędrzejczak: to taka całoroczna antykoncepcja
14-04-2007

Wakacje dla pływaków zaczną się... w poniedziałek. Wcześniej trzeba na nie zasłużyć dobrymi występami w mistrzostwach Polski w Dębicy.

więcej...


Gazeta Codzienna Nowiny: Stefanik trenerem Igloopolu
11-04-2007

Cztery mecze, zero punktów, bramki: 0-7. Tego nie znieśliby nawet najcierpliwsi. Dlatego z posadą trenera Igloopolu pożegnał się Antoni Hajnas. Zastąpił go Józef Stefanik, legenda dębickiego klubu. W sobotę Hajnas grał "o głowę” z Pogonią Leżajsk i po beznadziejnym meczu przegrał 0-2. - Na byłego już trenera nie powiem złego słowa, ale jak nie idzie, to trzeba coś zmienić. A nowych zawodników w tym okresie już nie możemy pozyskać. Zresztą trener sam złożył rezygnację - mówił prezes Adam Wiszyński.

więcej...


RDN Małopolska:Ponad 20 ton żywności dla najbiedniejszych
10-04-2007

Makaron, mąka, ser żółty, kasza i cukier - w sumie ponad 20 ton żywności trafi do najbiedniejszych mieszkańców Dębicy. Produkty, które zostaną rozprowadzone wśród najbardziej potrzebujących przywieziono z Banku Żywności w Rzeszowie w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej dla najuboższej ludności UE.

więcej...


Radio Puls Fm Mielec: Tysiące na dębickich targach pracy
04-04-2007

Kilkadziesiąt firm i 15 szkół wyższych wzięło udział w pierwszych Targach Pracy i Edukacji, jakie zorganizował Dębicki Klub Biznesu. Złotym Partnerem targów był Urząd Miejski w Dębicy, który włączył się w organizację imprezy. Stoiska firm i uczelni odwiedziło kilka tysięcy osób, głównie młodzież dębickich szkół średnich i młodzi poszukujący pracy.

więcej...Archiwum: Media o nas


2007: MajKwiecieńMarzec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej