<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


22.12.2009 - Dwie wigilie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Gazeta Codzienna Nowiny: Prokurator sprawdzi komitety wyborcze
30-03-2007

Siedemnaście komitetów nie złożyło sprawozdań z kampanii wyborczej. Ich pełnomocnikom grozi kara do 2 lat więzienia. Każdy ze 176 komitetów, jeśli wydał nawet złotówkę na kampanię do wyborów samorządowych, musiał w ciągu 3 miesięcy złożyć w Krajowym Biurze Wyborczym sprawozdanie finansowe. Komitety, które wprowadziły swoich kandydatów do II tury, miały na to dodatkowe 2 tygodnie.

więcej...


Super Nowości: Dostaną nowy sprzęt medyczny
30-03-2007

Dębicki szpital pozyska wkrótce m.in. laparoskop i monitor do hemodializy. Na zakup nowego sprzętu medycznego zgodziła się już Rada Społeczna ZOZ. W połowie marca w dębickim szpitalu obradowała Rada Społeczna ZOZ. W związku z upływem jej kadencji, było to ostatnie spotkanie rady w dotychczasowym składzie. Posiedzenie zdominowały dwa tematy - zakup sprzętu medycznego dla szpitala oraz potencjalne zmiany funkcjonowania Działu Higieny Szpitalnej.

więcej...


TVP3 Rzeszów: Walka o płace w Dębicy
29-03-2007

W sprawie wyższych pensji i nowych - nie tymczasowych jak dotychczas - umów o pracę. Zagrozili, że nie przyjdą do zakładu ani jutro, ani pojutrze. A potem w ogóle przestaną pracować. Były nerwy i były groźby.

więcej...


Portal internetowy Debica.org.pl: Harcerskie "Iskry" w SP nr 5
28-03-2007

Podczas Dnia Otwartego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5, do wielu zaproponowanych przyszłym uczniom atrakcji swoją cegiełkę dołączyli druhny i druhowie z 26. Drużyny Harcerskiej „Iskry”.

więcej...


Gazeta Codzienna Nowiny: Miasto zapowiada wielkie porządki
28-03-2007

Dębica ma być miastem czystym. Dlatego władze zapowiadają kontrole zaśmieconych posesji prywatnych. Żeby dać przykład mieszkańcom, miasto najpierw zamierza uprzątnąć własne tereny.Ekipa miejskich urzędników objechała już ulice Dębicy w poszukiwaniu zaśmieconych miejsc.

więcej...


Informacje Dębickie: Pomóżmy Weronice
28-03-2007

15-miesięczną Weronikę Berlik z Dębicy, która ma zrośnięte paluszki przy obu dłoniach, w kwietniu czeka konsultacja u prof. Rolfa Habenichta z kliniki Chirurgii Ręki w Hamburgu. W czwartek 29 marca zrośnięte paluszki dziewczynki obejrzy doktor Anna Chrapusta, która niedawno uratowała - rozszarpaną przez piłę tarczową – dłoń 10-letniego Artura z Paszczyny.

więcej...


Radio Rzeszów: Mieszkańcy walczą o lewoskręty
27-03-2007

W Dębicy powstało stowarzyszenie mieszkańców protestujących przeciw planom przebudowy obwodnicy. Zrzesza ono ludzi, którzy maja swoje domy w południowej części miasta. Miesiąc temu organizowali pikietę tuż przy krajowej czwórce, ale jak mówią, ani ona, ani pisma protestacyjne jakie wysyłali nie przyniosły efektów.

więcej...


Super Nowości: Szukanie punktów i sponsora
20-03-2007

Zbliżająca się runda nie powinna być trudna dla zespołu z Dębicy pod względem sportowym. W obozie Wisłoki nikt nie myśli o utrzymaniu, tylko o wynikach, które pozwolą przesunąć się w górę tabeli.

więcej...


Radio Rzeszów: Słaby występ bokserów
20-03-2007

Bardzo szybko zakończyli swój start w rozgrywanych w Kielcach bokserskich Mistrzostwach Polski Juniorów reprezentanci podkarpackich klubów. Walczący w kategorii do 69 kilogramów Piotr Góra z Morsów Dębica dotarł do ćwierćfinału, w którym przegrał broniącym mistrzowskiego tytułu Kamilem Szerentą z Hetmana Białystok.

więcej...


Gazeta Wyborcza: Bój o dworek w Straszęcinie
20-03-2007

Gmina, Edward Brzostowski i prawowity właściciel wyciągają ręce po XVIII-wieczny dworek w Straszęcinie, koło Dębicy. Czy o wszystkim zdecyduje... polityka?

więcej...


Super Nowości: Kolbuszowianka Kolbuszowa - Igloopol Dębica 3:0 (1:0)
20-03-2007

Od pierwszych minut inicjatywa należała do gospodarzy. Podopieczni Jerzego Daniły grali szybko i pomysłowo. Nie miało to jednak przełożenie na wynik. Jedynie Rymanowski zdołał wyłamać się z panującej na boisku tendencji pudłowania w dogodnych sytuacjach i uzyskał prowadzenie dla gospodarzy.

więcej...


Radio Rzeszów: Zakłady Mięsne na sprzedaż
17-03-2007

Ponad 19 milionów złotych wynosi cena wywoławcza Zakładów Mięsnych w Debicy. Ogłoszony został powtórny przetarg na sprzedaż przedsiębiorstwa będącego w stanie upadłości. Pierwszy przetarg nie powiódł się, bowiem nie zgłosił się żaden oferent.

więcej...


TVP3 Rzeszów: Zakłady Mięsne wystawione ponownie na sprzedaż
17-03-2007

Zakłady Mięsne w Dębicy znów wystawione na sprzedaż. Cena wywoławcza to blisko 20 milionów złotych. To już druga próba znalezienia nowego właściciela dla firmy, której upadłość sąd ogłosił w czerwcu ubiegłego roku. Pierwsza nie powiodła się, bo nie zgłosił się żaden inwestor. Przetarg zostanie rozstrzygnięty 5 kwietnia. Oprócz proponowanej ceny o wyborze nowego właściciela zakładu zdecyduje także to, czy zechce utrzymać dotychczasowy profil.

więcej...


Radio Puls Fm
16-03-2007

Dębiczanie chcą czystego i bezpiecznego miasta. Tak wynika z wielu telefonów mieszkańców do lokalnych mediów z prośbą o interwencje. Dębiczanom przeszkadzają głównie zaniedbane budynki odstraszające swoim wyglądem i takie, które stwarzają zagrożenie dla kierowców.

więcej...


Ziemia Dębicka: Finał konkursu "Malowany internet"
15-03-2007

Finał konkursu „Malowany Internet”, który zorganizowany został przez redakcję „Ziemi Dębickiej” i firmę Multimedia Polska, odbył się w piątek 9 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla dzieci.

więcej...Archiwum: Media o nas


2007: MajKwiecieńMarzec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej