<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


30.12.2009 - Sylwester w Rynku
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Wakacyjne Warsztaty Muzealne
25-06-2008

Do 30 sierpnia Muzeum Regionalne prezentuje dzięki współpracy Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, wystawę: „Teatr Tadeusza Kantora- obiekty” oraz „Mój Tadeusz Kantor- fotografie Jacka Marii Stokłosy”. Na wystawie oglądać można elementy przestrzeni scenicznej, manekiny, obiekty artystyczne, fotografie, dodatkowo prezentowane są filmy dokumentalne i pokazy slajdów. Wszystko to zostanie przystępnie przybliżone młodemu odbiorcy podczas wakacyjnych Warsztatów Muzealnych.

więcej...


Zobaczyli Muzeum Powstania Warszawskiego
21-06-2008

Pełni niezapomnianych wrażeń wrócili z wycieczki do Warszawy laureaci powiatowego konkursu „Armia Krajowa w powiecie dębickim. Zwiedzali Stare Miasto, ale głównym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.

więcej...


Kiedy oni to przeczytali?
20-06-2008

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy podsumowała konkurs czytelniczy. Konkurs jest organizowany od lat, trwa cały rok. Jego celem jest oczywiście promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, ale także nagradzanie tych, którzy wykazali się największą liczbą przeczytanych książek. Konkurs czytelniczy jest połączony z konkursem na pracę o przeczytanej książce: ilustrację, recenzję, list do kolegi zachęcający go do przeczytania ksiązki itp.

więcej...


Z książką na walizkach
20-06-2008

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy uczestniczy w akcji II podkarpackie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami. Ma ona na celu promocję czytelnictwa wśród młodego pokolenia. W ramach tej akcji pisarze, działacze kultury oraz ilustratorzy książek dla dzieci spotykają się ze swoimi czytelnikami.

więcej...


Otwarcie Biblioteki Miejskiej i Powiatowej
18-06-2008

10 czerwca br. nastąpiło uroczyste otwarcie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. Dotychczas mieszcząca się w centrum miasta biblioteka miejska otrzymała nową, przestronną siedzibę przy ul. Akademickiej.

więcej...


Laptopy za naukę
17-06-2008

Cztery laptopy wręczył burmistrz Dębicy Paweł Wolicki uczniom dębickich szkół za wybitne osiągnięcia w nauce. Podsumowanie Roku Szkolnego 2007/2008 zorganizowane przez Miejski Zarząd Oświaty i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyło w sali widowiskowej DK „Mors”.

więcej...


Gimnazjaliści w magistracie
02-06-2008

Dzień Pracownika Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja. Z tej okazji w dębickim Urzędzie Miejskim spotkali się przedstawiciele władz miasta i kierownicy jednostek organizacyjnych magistratu z młodzieżą dębickich szkół gimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyła grupa około 100 gimnazjalistów z MG1, MG2, MG3 oraz MG4.

więcej...Archiwum: Edukacyjne


2014: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2012: Październik
2011: SierpieńCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńPaździernikWrzesieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńLipiecCzerwiecKwiecieńMarzecStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńLipiecCzerwiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej