<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


26.04.2010 - Przedszkolaki prezentowały się na scenie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmark Bożonarodzeniowy w Dębicy

Ice Show podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dębicy
04-12-2013

Organizowany na dębickim Rynku Jarmark Bożonarodzeniowy w dniach od 14-22 grudnia br. to impreza handlowa stworzona przede wszystkim dla dębiczan ale nie tylko. To również czas i miejsce gdzie oprócz smakołyków na świąteczny stół oraz prezentów pod choinkę przygotowane zostały liczne atrakcje.

Jak już zapowiadaliśmy 14 i 21 grudnia Rynek miasta odwiedzi św. Mikołaj obdarowujący dzieci prezentami, które każdy rodzic będzie mógł  wcześniej przekazać do wręczenia. Rodzice, którzy chcieliby i zdecydują  się przekazać prezent gwiazdkowy w wyjątkowy sposób, bo bezpośrednio z rąk Św. Mikołaja, są proszeni o kontakt telefoniczny pod nr tel. :  698 050 504.

Staraniem pomysłodawcy organizowanego jarmarku Jerzego Gągały  w  sobotę 21 grudnia odbędzie się  spektakularny pokaz tworzenia rzeźby w lodzie w wykonaniu Adama Pieśniewskiego, który z bloku lodowego o wymiarach 175/25/200 cm  stworzy pokaźną figurę.

Celowo nie zdradzamy co dokładnie będzie przedmiotem eventu artysty i jaki pomnik wyjdzie spod jego ostrego cięcia  pił, palników i dłut.  Wszystkich dębiczan dużych i małych zachęcamy, aby towarzyszyli artyście i sami jako widzowie przekonali się co można stworzyć z niebanalnej bryły lodu.

To niecodzienne Ice Show rozpocznie się około  godz. 10.00  w sobotę 21 grudnia. Proces tworzenia lodowej rzeźby  będzie trwał do ok. godz. 16.00 wszystko  na płycie dębickiego Rynku.

Dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszamy dębiczan oraz wszystkich odwiedzających w tym czasie Dębicę  do udziału w tym niecodziennym przedstawieniu, pokazie wyobraźni i talentu najlepszego rzeźbiarza lodowego w Polsce -  Adama Pieśniewskiego.   Jak zapewnia artysta przewidziane do cięcia rzeźby nie były nigdzie wcześniej przez niego wykonywane.  

W zimowej aurze  świąteczna wizualizacji rzeźby lodowej długo będzie zdobiła nasz Rynek, a tym samym całe Miasto, ciesząc oczy dębiczan i odwiedzających nasze miasto gości.

Organizator informuje, iż wciąż można dokonywać rezerwacji miejsc zgłaszając swój udział   bezpośrednio u organizatora - Urząd Miejski w Dębicy ul. Ratuszowa 2 pok. 39 lub telefonicznie - 14 68 38 104 oraz e-mail:  jerzy.gagala@umdebica.pl.

Z myślą o wszystkich wystawcach, spośród prezentowanych stoisk organizatorzy wybiorą i nagrodzą najpiękniejszy stragan - biorąc pod uwagę świąteczny wystrój oraz estetykę prezentacji oferowanego asortymentu.  Duży wpływ na wybór najciekawszego stanowiska  będą mieli odwiedzający w tym czasie Rynek dębiczanie, których opinia będzie brana pod uwagę.

art. MR

   
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej