<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


17.11.2011 - Uroczyste obchody 93. rocznicy odzyskania Niepodległości
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Majówka na 102
05-06-2012

W „Sportowej Stodole” Klubu Sportowego „Wisłoka” odbyły się drugie świetlicowe potyczki. Kilkugodzinna zabawa, w której uczestniczyło 5 świetlic środowiskowych działających w Dębicy, uczestnicy zajęć w Domu Seniora oraz mieszkańcy osiedla Matejki, połączyła pokolenia dębiczan. Stało się tak dzięki zorganizowaniu w jednym miejscu i czasie kilku imprez: „Świetlicowych potyczek II”, „Majówki”(w ramach programu Aktywności Lokalnej), „Tacy sami”(w ramach programu Działaj Lokalnie) i „Powiedz NIE uzależnieniom”. Głównym organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej a współorganizatorami Administracja Domów Mieszkalnych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Klub Sportowy „Wisłoka” Dębica.

Spotkanie rozpoczęło się od popisów uczestników zajęć ze świetlic środowiskowych. W zabawie wzięły udział: świetlica socjoterapeutyczna „Zgrana Paka” z osiedla Matejki, świetlica środowiskowa przy ulicy Kraszewskiego (obie działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy), placówka opiekuńczo-wychowawcza „Promyki Nadziei” sióstr służebniczek dębickich, świetlica środowiskowa przy ulicy Świętosława oraz świetlica „Nazaret” przy parafii św. Jadwigi.

Dzieci ze świetlic mogły zaprezentować swoje umiejętności taneczne, wokalne, plastyczne, wykazać się wiedzą na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia od alkoholu, narkotyków, nikotyny. Można było pomalować sobie twarz w fantazyjne wzory. Był także pokaz ekologicznej mody, gdzie modelki ze świetlic przedstawiły niezwykle pomysłowe i bardzo pracochłonne stroje.

W części sportowej świetlicowego turnieju uczestnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach: wyścigach w workach, slalomie na deseczkach, slalomie z piłką, slalomie unihokeja, rzucie woreczkiem do celu, rzutach hula-hop itp. Rozegrano także mini turniej piłkarski, w którym prawdziwym „czarnym koniem” była drużyna złożona z uczestniczek zajęć w Domu Seniora.

Zabawa odbywała się pod czujnym okiem jury, któremu przewodniczyła Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzcę „Świetlicowych Potyczek”. Drugą edycję tej pożytecznej w środowisku imprezy wygrały dzieci z „Promyków Nadziei” prowadzonych przez siostry służebniczki.

– Świetlice działają w różnych środowiskach, ale wszystkie łączy jedno. Dzieci i młodzież do nich uczęszczające mają talenty, zdolności. Ta zabawa pokazała, że takich talentów wśród was nie brakuje – powiedziała w czasie podsumowania imprezy Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Gratuluję zwycięzcom, ale możecie czuć się nimi wszyscy, gdyż nie marnujecie swoich talentów.

W czasie integracyjnej „Majówki” był czas na zabawę i obejrzenie występów, sportową rywalizację. Można było również skorzystać z grilla, dmuchanej zjeżdżalni, porozmawiać z sąsiadami z osiedla. Była to bardzo sympatyczna i rodzinna impreza. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej