<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


18.10.2012 - Dzień Patronki Miasta Dębicy Św. Jadwigi Śląskiej + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Kolejny rekord pobity
14-01-2008

Dębiczanie 13 stycznia br. ponownie okazali się bardzo hojni i w tym roku wspomogli fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 93 tysiącami złotych. Tym razem pieniądze przeznaczone będą na leczenie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Dotychczas do Dębicy trafił sprzęt medyczny o wartości 173 951,27 zł. Wolantariuszy z puszkami od rana w niedzielę można było spotkać kwestujących na ulicach miasta, w okolicach kościołów i sklepów.

Najskuteczniej zachęcała do wrzucania pieniędzy do puszki Elżbieta Szczepaniak. W ciągu całego dnia przyniosła do sztabu 1 682,04 zł. Drugie miejsce zajął Mateusz Ciesielski, który zebrał 1 563,68 zł. Oboje podczas zakończenia XVI Finału, WOŚP w Rynku, za swoje zaangażowanie, otrzymali nagrody przygotowane przez sponsorów. Koncerty dębickich wykonawców i akcja przekazania „Światełka do nieba” ściągnęła na Rynek ponad tysiąc osób. Publiczności nie zabrakło także w Domu Sportu, gdzie tradycyjnie odbywały się pokazy sportowe i licytacje.

W tym roku Dębica otrzymała trzy złote serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za 10 001 złotych pierwsze kupiła firma „Ventor”, drugie za 10 tysięcy złotych trafiło do Fabryki Farb i Lakierów „Śnieżka” a trzecie, wylicytowane zostało za 2,5 tysiąca złotych przez dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół nr 2, gdzie od lat znajduje się dębicki sztab Orkiestry Jurka Owsiaka.

Tort ufundowany przez cukiernię Emila i Janusza Wiktorów, który był nagrodą dla zwycięzców w konkursie przeciągania liny, wygrali samorządowcy z gminy Dębica. W finale zmagań zręcznościowych wygrali ze Starostwem Powiatowym. Urzędnicy z gminy Dębica przekazali tort na licytację, podczas której za sto złotych kupiło go Starostwo Powiatowe. Tort został podzielony wśród uczestników finału w Domu Sportu.

Burmistrz Paweł Wolicki przeznaczył na licytację dwa srebrne znaczki z herbem Dębicy.  Jeden z nich za 50 złotych wylicytował Marek Wójcik, który nabył także za 150 złotych piłkę z autografem Grzegorza Lato oraz wiele innych fantów.  

Podczas spotkania w Domu Sportu można było także oglądać popisy lekkoatletyczne przygotowane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Lekkiej Atletyki „Korzeniowski.pl”, pokaz najmłodszych zawodników Dębickiego Klubu Karate Kyokushin. Drużyna Wczesnośredniowiecznych Wojów „Wisłoczanie” poza walkami na mieszcze, zaprezentowała także taniec z ogniem. Owacjami przyjęto także taneczne popisy młodzieży z Domu Kuultury "Śnieżka".


Fot. Tomasz Rowiński 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej