<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.09.2021 r.  
 


26.08.2009 - Inkubator już działa
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Spotkanie wigilijne podopiecznych MOPS
27-12-2011

W tradycyjnym już w naszym mieście spotkaniu wigilijnym podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wzięło udział około 100 osób. Od lat odbywa się ono pod patronatem Burmistrza Miasta a uczestniczą w nim osoby ubogie, samotne, chore i starsze.

W tym roku obecni byli również: ks. prałat Ryszard Piasecki, proboszcz parafii p.w. Św. Jadwigi, ks. prałat Józef Dobosz, proboszcz parafii p.w. Bożego Miłosierdzia, ks. prałat Józef Wątroba, proboszcz parafii p.w. Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej, burmistrz miasta Paweł Wolicki, Mariusz Trojan, zastępca burmistrza, Stanisław Leski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Ciecieręga, przewodniczący komisji rodziny Rady Miejskiej, Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Marzena Socha, zastępca dyrektora MOPS.

Na początku spotkania Małgorzata Kędzior odebrała od dębickich harcerzy betlejemskie światełko pokoju. Opłatki poświęcił ks. Józef Wątroba. Życzenia wszystkim zebranym przekazał Paweł Wolicki, który powiedział m.in., że nie są oni sami. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć wokół i na pewno znajdą się jacyś przyjaciele i ludzie życzliwi.

Uroczystości w dębickim Urzędzie Miejskim towarzyszył występ kapeli „Morsy i młodzieżowego zespołu ze Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Marty Fortuny. Na koniec kolędy po angielsku zaśpiewali seniorzy uczestniczący w zajęciach w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Seniorzy od września tego roku uczą się angielskiego.

Do 57 dębiczan, którzy nie mogli ze względów zdrowotnych uczestniczyć w tej uroczystości, następnego dnia została dowieziona wigilijna wieczerza.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej