<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


06.09.2012 - Święto Strażnika
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

„Bezpieczny powrót do domu” cz.1 + foto
03-12-2012

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Dębicy, wspólnie z motocyklistami Klubu Motocyklowego Orzeł Biały chapter Dębica zrzeszonego w Polskim Ruchu Motocyklowym, rozpoczęto dwudniową akcję p.n. „Bezpieczny powrót do domu”. Spotkania w ramach programu „Bezpieczny powrót do domu” są organizowane we wszystkich, dębickich szkołach podstawowych wśród uczniów klas: I, II i III.

W dniu 03.12.2012r. z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych Nr 2, 3, 10 i 8  spotkali się: Z-cy Burmistrza Miasta Dębicy Jerzy Gągała i Mariusz Trojan, Sekretarz Miasta Zdzisław Pupa, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty  Ireneusz Kozak wraz z  motocyklistami z Orła Białego chapter Dębica: Sergiejem Bespalenko, Krzysztofem Wolańskim i  Mariuszem Szlachetko oraz Komendantem Straży Miejskiej Sylwestrem Bieszczadem i strażnikiem Żakliną Nowak.

 

W ramach akcji zarówno funkcjonariusze Straży Miejskiej jak i motocykliści, rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach i obowiązkach pieszego uczestnika ruchu drogowego, o tym jak należy zachować się na drodze, aby powrót do domu był bezpieczny. Przekazywali wiedzę o zagrożeniach w ruch drogowym o tym, iż w okresie jesienno –zimowym „mali piesi” stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego oraz w jaki sposób zapobiegać niebezpieczeństwu i wypadkom na drodze z udziałem pieszych. Podczas spotkania uczniowie otrzymali odblaski, aby noszone właściwie przy plecakach, suwakach czy torbach zwiększał ich widoczność i bezpieczeństwo na drodze.  

 

„Bezpieczny powrót do domu” jest pierwszą  ale  nie ostatnią akcją organizowaną przez Urząd Miejski w Dębicy wspólnie z  Klubem Motocyklowym Orzeł Biały chapter Dębica, który poza realizacją swych celów statutowych aktywnie działa na rzecz wspierania inicjatyw dębickich społeczności.  Najbliższe, zaplanowane przedsięwzięcia to:  06.12.2012r. „Mikołaj na Motorze” gdzie motocykliści przekażą prezenty chorym dzieciom, przebywającym na Oddziale Dziecięcym - Szpitalu Powiatowego w Dębicy oraz wiosenna akcja „Chcę być widoczny od najmłodszych lat”. O kolejnych wspólnych działaniach będziemy informować.

art. + Foto MR


Szkoła Podstawowa Nr 2


Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dębicy


Szkoła Podstawowa Nr 10 w Dębicy


Szkoła Podstawowa Nr 8 w Dębicy 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej