<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


10.06.2007 - Turniej zapaśniczy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Opłatek u AKowców
18-01-2010

Sekretarz miasta Małgorzata Dankowska reprezentowała burmistrza Pawła Wolickiego podczas spotkania opłatkowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – koła terenowego w Dębicy.

Podczas spotkania noworocznego, które odbyło się w podziemiach kościoła św. Ducha, akowcy – ludzie, którzy walczyli o wolność i niepodległość ojczyzny złożyli sobie noworoczne życzenia. Jan Czapla – prezes zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – koło terenowe w Dębicy przywitał księdza Jana Krupę – proboszcza parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, byłego proboszcza księdza Józefa Leśniowskiego, władze samorządowe, a także osoby, które wspierają organizację.

Jan Czapla szczególnie ciepło przywitał sekretarz Małgorzatę Dankowską, podziękował za pomoc i serce włożone w organizację spotkania noworocznego. Zanim przełamano się opłatkiem, zaproszeni goście mogli obejrzeć  Misterium Bożonarodzeniowe przygotowane przez Siostry Służebniczki z Dębicy. Potem przyszedł czas za życzenia. W imieniu burmistrza Pawła Wolickiego, głos zabrała sekretarz Małgorzata Dankowska.

- To Państwo, żołnierze Armii Krajowej, dawaliście świadectwo patriotyzmu najwyższej próby. Na polach bitewnych II Wojny Światowej i po jej zakończeniu, w obozach, więzieniach, zdawaliście swój największy egzamin z miłości do Ojczyzny mówiła Małgorzata Dankowska i życzyła akowcom zdrowia i wszelkiej pomyślności w nowym 2010 roku. 


Fot. Ewa Podolska

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej