<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


28.09.2010 - Promyki Nadziei mają 10 lat
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wigilia dla podopiecznych MOPS
21-12-2010

Ponad 100 osób wzięło udział w wigilii dla osób samotnych, chorych i starszych. Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Środki na jej organizację przekazał Urząd Miejski w Dębicy.

Jak co roku uczestniczyli w wigilii także przedstawiciele władz miasta: Paweł Wolicki, burmistrz i Mariusz Trojan, kierownictwo MOPS: Małgorzata Kędzior, dyrektor i Marzena Socha jej zastępca, księża: proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, prałat Józef Dobosz i ks. Janusz Rząca z parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej, pracownicy MOPS.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej od kilkunastu lat organizuje taką wigilię. Z roku na rok uczestnicy w niej coraz więcej ludzi. Część z nich została przywieziona do urzędu, inni, którzy czuli się na siłach przyszli do magistratu sami. Ponadto w najbliższy czwartek do przeszło 60 dębiczan, podopiecznych MOPS, którzy z powodu swojego stanu zdrowia nie mogli uczestniczyć w uroczystości w magistracie, zostanie dowieziona wigilijna wieczerza.

- Chcemy pokazać przy organizacji wigilii, że nasi podopieczni nie są sami – powiedziała nam Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS. – Są ludzie, którzy im pomagają. Są instytucje miejskie i jest kościół. Zebranym tutaj ludziom różnie potoczyły się losy, ale nie zostawiamy ich samych. Pamiętamy o nich i będziemy nadal pamiętać. Bardzo cenię sobie to spotkanie z naszymi podopiecznymi. Możemy złożyć sobie życzenia i potem całkiem nie służbowo porozmawiać.

Uroczystości w dębickim Urzędzie Miejskim towarzyszył występ kapeli „Morsy”. (aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej