<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.05.2024 r.  
 


22.07.2011 - Nie ma przeszkód dla strefy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Pomóżmy Weronice
07-01-2010

Odpowiadając na apel rodziców Weroniki Berlik, ciężko chorej czterolatki, potrzebującej nieustannego wsparcia i opieki, pragniemy ponownie, choć trochę wspomóc ją, jej rodziców w trudnych i bolesnych chwilach. Dlatego dołączamy do prośby o pomoc i apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli by wsparli potrzebującą operacji dziewczynkę.

Weronika to wesoła, mądra dziewczynka i od niedawna również szczęśliwy przedszkolak. Uczęszcza do Przedszkola Nr 11 w Dębicy Niestety urodziła się ze złożoną wadą serca pod nazwą Tetralogia Fallota i z wadami w układzie kostno stawowym: w tym stopa końsko-szpotawa i zrosty palców obu dłoni. Dzięki odpowiedzi na apel rodziców i koncertowi charytatywnemu, który odbył się w listopadzie 2007r. a zorganizowanemu przez MOK w Dębicy, we współpracy z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, udało się zrealizować zamierzony cel i zebrać fundusze na operację Weroniki, którą to przeszła w listopadzie 2007 roku w Hamburgu. Był to skomplikowany zabieg rozdzielenia zrośniętych palców dłoni prawej z korekcją ułożenia palców oraz zlikwidowania przykurczu palca dłoni lewej. Weronikę operowały dwa zespoły - (po jednym na każdą dłoń). Ze względu na jej chore serduszko i możliwość jednoetapowej operacji rodzice zdecydowali się na przeprowadzenie jej w Hamburgu a nie w Polsce, gdzie proponowano im wieloetapowe leczenie (4-5 zabiegów). Obecnie zbierają fundusze na kolejny, ostatni etap leczenia palców Weroniki w Hamburgu i nie ukrywają, że znów bardzo liczą na wsparcie. Palce Weroniki po ostatnich operacjach i rehabilitacji pozostały niestety nadal wykrzywione i utrudniają jej pełnosprawne funkcjonowanie dłoni prawej. Lewa dłoń „działa” bez zarzutu jednak Weronika wykazuje tendencję do praworęczności więc trzeba zrobić wszystko aby jej pomóc w jej usprawnieniu. Termin konsultacji przedoperacyjnej został ustalony na 19 IV 2010 r. o godz. 13.00. Tak więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że operacja prostowania palców odbędzie się pod koniec 2010r. Po konsultacji będzie wiadoma dokładna data i zostanie przesłany wstępny kosztorys.

 

Weronika przeszła już szereg operacji i w perspektywie ma ich mieć jeszcze kilka. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z siedzibą w Warszawie zwraca się w imieniu rodziców do wszystkich ludzi dobrego serca, z apelem o finansowe wsparcie leczenia dziewczynki. Są to koszty w dużym stopniu przekraczające możliwości finansowe jej rodziny, która oprócz Weroniki ma na utrzymaniu jeszcze dwoje dzieci, a tylko ojciec pracuje zarobkowo i nie są w stanie sami pokrywać kosztów leczenia, rehabilitacji, zabiegów i zebrać sumy potrzebnej na operację w Hamburgu i kolejne planowane zabiegi w Polsce. Szacowany koszt takiej operacji waha się w granicach od 4500-5000 Euro. Do tego dochodzą koszty blisko czternastodniowego pobytu, wyżywienia i dojazdu. Rodzina Weroniki musi razem zebrać około 32000 zł. Na koncie w Fundacji Weronika ma zebrane zaledwie 3000 zł.

 

Nr konta na który można wpłacać pieniądze:

 

PKO BP XV O/Warszawa

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

 

 

Koniecznie z dopiskiem (tytułem): „darowizna na leczenie i rehabilitację Berlik Weronika-3987”

 

Można również dokonać wpłaty 1% swojego podatku dla Weroniki w następujący sposób:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

KRS 0000037904

W rubryce PIT: „Cel szczegółowy 1%”należy wpisać:

„1% podatku dla OPP, Weronika Berlik - 3987”

 

W placówkach Miejskiego Ośrodka Kultury podczas najbliższych imprez artystycznych będzie można wspomóc Weronikę wrzucając wolne datki do wystawionych, charakterystycznych różowych puszek. Zwieńczeniem akcji Pomóżmy Weronice będzie koncert Mokaferia Love 14 lutego w Klubie muzycznym Meduza. Ta coroczna impreza walentynkowa  organizowana przez MOK i Vocal Studio Katarzyny Godzisz – Antonik, w tym roku będzie mieć także charakter charytatywny. Po koncercie odbędzie się dyskoteka. Szczegóły wkrótce.

 

Więcej informacji, historię i galerię zdjęć Weroniki można znaleźć na stronie: www.weronika.e-debica.pl

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej