<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


12.08.2009 - Dębica ma kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Super Express: Gonzo - król sprintu
14-04-2007

Po dwa złote medale zdobyli już w pływackich MP: Otylia Jędrzejczak (23 l.), Paweł Korzeniowski (21 l.) i Łukasz Gąsior (21 l.)

Łukasz Gąsior, który w styczniu został wyrzucony z kadry za zbyt "mokre" świętowanie 21. urodzin, zdobył w Dębicy tytuł "króla sprintu". Na 50 m kraulem zwycieżył w bardzo dobrym czasie 22,41 sek., zaledwie 0,41 sek. gorszym niż Bartosz Kizierowski w finale mistrzostw świata (4. miejsce).

- Może i ja zbliżyłbym się do takiego wyniku, gdyby nie cztery dni leżenia z gorączką w ubiegłym tygodniu - mówi Łukasz, przezywany "Gonzo". - I gdybym ścigał się tutaj z Bartkiem i gdyby po skoku ze słupka mój nadgarstek nie podwinął się do dołu...

Gdyby, gdyby, gdyby...

Pochodzący z Łowicza sprinter powtarza "gdyby, gdyby" i zapewnia, że bardzo zależy mu, aby dołączyć do światowej elity sprinterów, w czym przeszkadzało mu dotąd balowanie. - Z ręką na sercu mówię, że od stycznia trenowałem bardzo solidnie pod okiem trenera Roberta Białeckiego. Pływanie to teraz całe moje życie. A miałem już chwile zwątpienia, myślałem o porzuceniu sportu. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej