<< powrót na stronę główną dziś jest: 21.09.2023 r.  
 


22.07.2009 - Płynęli na byle czym
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Seniorzy polubili angielski
05-07-2012

Zakończył się pierwszy etap nauki języka angielskiego w Domu Seniora, placówce prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Kiedy rok temu naukę rozpoczynała jedna grupa, nikt nie spodziewał się, że zakończą ją dwie. Nikt także nie przewidywał, że we wrześniu kontynuować naukę będą te dwie grupy i... prawdopodobnie kurs podstawowy rozpocznie trzecia grupa.

Łącznie w dwóch grupach uczących się na kursie podstawowym języka angielskiego egzamin złożyło 18 osób. Wszyscy uzyskali nie tylko promocję do następnego poziomu nauki języka, lecz także wyróżnienia za efekty nauki. W nagrodę i w uznaniu determinacji seniorów w nauce języka angielskiego prowadząca zajęcia Paulina Leszczyńska podarowała im grę edukacyjną, aby nie zapomnieli w czasie wakacji słówek. Wdzięczni seniorzy zgodnie podkreślali, że nauka języka angielskiego pozwoliła im na sprawniejszą obsługę komputera, rozumienie podstawowych zwrotów grzecznościowych w filmach, czytaniu informacji reklamowych w sklepach itp. Wszyscy obiecywali, że będą w czasie wakacji powtarzać nauczone słówka i zwroty i od września rozpoczną kolejny etap nauki.

W uroczystości wręczenia seniorom certyfikatów i późniejszym spotkaniu towarzyskim uczestniczyli również członkowie ich rodzin.

Warto dodać, że nauka języka angielskiego wśród dębickich seniorów stała się głośna w całym kraju. Kilkakrotnie informacje o tej inicjatywie ukazywały się w prasie, kilkunastominutowy program zrealizowała i wyemitowała Telewizja Polska. Dębiccy seniorzy i wspierający ich inicjatywy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej stali się prekursorami nowoczesnych trendów w polskiej polityce społecznej. Trendów polegających na włączaniu seniorów w życie społeczne, wykorzystywanie ich wiedzy i doświadczenia oraz integracja seniorów z dziećmi i młodzieżą. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej