<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


22.06.2007 - Zakończył się rok szkolny
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Pola Nadziei po raz drugi
13-10-2008

Już po raz drugi przed pomnikiem Jana Pawła II przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych i oświatowych zasadzili cebulki żonkili rozpoczynając tym samym drugą edycje Pól Nadziei w Dębicy. Z zasadzonych cebulek na wiosnę zakwitną kwiaty, które mają być wręczane osobom wpierającym chorych na choroby nowotworowe.

Do tegorocznych Pół Nadziei przystąpiły wszystkie dębickie jednostki oświatowe.  Symboliczne żonkile sadziły delegacje dzieci ze wszystkich przedszkoli działających w Dębicy, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Na Placu Solidarności nie zabrakło też władz samorządowych, dyrekcji szkół, księży i sióstr zakonnych.  
Ksiądz Prałat Józef Dobosz, Prezes Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II działającego przy parafii Miłosierdzia Bożego, podczas swojego przemówienia, powiedział, że cieszy się bardzo z tak dużej ilości osób zaangażowanych w tegoroczną akcje. - „Biorąc udział w Polach Nadziei chcemy realizować wezwanie do miłości do którego wzywał Jan Paweł II, kiedy mówił o wyobraźni miłosierdzia i uwrażliwiał nas na potrzeby drugiego człowieka zwłaszcza cierpiącego, chorego i umierającego. I ta idea Bożego Miłosierdzia nas dzisiaj tu łączy”.
Zastępca burmistrza Krzysztof Krawczyk wyraził swoje gorące poparcie dla Pól Nadziei. -  „Jestem szczerze zadowolony, że w Dębicy odbywa się taka inicjatywa jak Pola Nadziei. Jednocześnie życzę aby, jak najwięcej osób włączało się w tą akcje oraz jak najmniej ludzi potrzebowało pomocy hospicyjnej”.
Do akacji Pola Nadziei w tym roku dołączyły Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym oraz Zakład Karny w Dębicy.
Spotkanie rozpoczynające drugą edycje Pól Nadziei zostało ubogacone częścią artystyczną. Wiersze Karola Wojtyły, Jana Twardowskiego i własne recytowała młodzież z II LO w Dębicy.
W pierwszej edycji  Pól Nadziei w Dębicy zebrano 30 tysięcy złotych. Środki te spożytkowane zostały na bieżącą działalność hospicjum oraz na sprzęt rehabilitacyjny, który bezpłatnie wypożyczany jest potrzebującym. W dębickim hospicjum domowym działa 28 osób w tym lekarz, psycholog i pielęgniarki.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej